Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zaczynamy!:)

Ten wątek będzie nam służył do dyskusji, komentarzy i wklejania naszych zdobyczy. A żeby nie był monotonny, to proszę o dodawanie relacji i swoich uwag nie tylko w momencie złowienia okonia nadającego się do tabeli. Będzie ciekawiej. Ciekawostki, filmy, ciekawe przynęty dotyczące połowu pasiaków mile widziane. Żeby było nam łatwiej odnaleźć zasady, jakie będą obowiązywały, wklejam je na początku wątków w których będziemy się poruszać.

_____________________________________________________________

Okoń - liga Haczyk.pl

Zasada, jest bardzo prosta.

- Zgłaszamy maksymalnie 10 okoni złowionych metodą spinningową, muchową, podlodową.

- Możliwość wymiany po dołowieniu  większej ryby.

- Minimum zgłoszenia, to okoń 24 cm.

- Ryby złowione od 01.03.2019 do 13.04.2019  nie będą zaliczane do punktacji (uwzględniamy przerwę na tarło).

- Weryfikacja długości ryby na podstawie zdjęcia z miarą.

-  Będą dwa osobne wątki. Jeden ze zdjęciami i komentarzami , drugi z tabelą i wynikami wpisywanymi przez uczestników na zasadzie (uzupełnij, kopiuj, wklej).

- W dobrym tonie będzie podanie kilku informacji (osobny wątek) o okolicznościach połowu. Rodzaj łowiska (rzeka, staw, jezioro), metoda, przynęta, jakim sprzętem itp.

- Złowione ryby przeznaczone do tabeli starajmy się zgłosić w najkrótszym terminie.

- Rywalizacja na zasadach koleżeńskich i z zasadą złów i wypuść.

Pomysł ma na celu poznawanie i doskonalenie umiejętności łowienia konkretnego gatunku. W tym przypadku okonia.

W razie wątpliwości będę podejmował ostateczną decyzję, informując w głównym wątku. Zapraszam do dyskusji, wklejania swoich zdobyczy i zachęcam do uczestnictwa.

__________________________________________________________________________________

Na zachętę i zobrazowania, że nie tylko my "poważnie";) podchodzimy do takiej rywalizacji, wklejam link do filmu. Oglądałem cały, co do minuty. Wiele prawd usłyszałem na potwierdzenie swoich obserwacji. Najistotniejsza, to nie obwiniać ryb, że są nieaktywne. Powinniśmy wtedy sami być aktywni, zmieniać przynęty, sposoby prezentacji, szukać atrakcyjniejszych miejsc. Kolejna, może przez część ignorowana:) Obserwujcie panowie ptaki:) I jeszcze jedna, lepiej wybrać się ze sprzętem zbyt delikatnym, niż przewymiarowanym. Miłego oglądania i zaczynamy!:)

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Inauguracja sezonu 2019 :) Pierwsze wyjście nad wodę nad Odrę w mieście, na lekko. I udało się zapunktować okonkiem 26 cm. Przynęta keitech 3" na 2,5 grama. Trafiło się jeszcze kilka sztuk ale drobniejsze. Do tabeli dodaję jednego. Pochodzę jeszcze zanim nie złapią mrozy bo coś zapowiadają poważną zmianę pogody za tydzień. W styczniu też się da coś złowić:) Cieszę się, że pierwszy raz w tym roku nad wodą i udało się złowić okonie. Nie będę się specjalnie rozpisywać bo raczej szału dzisiaj nie było.

 

okonek_1.thumb.jpg.ef77447f9270626a7796b1e16cd14daa.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Taktyka słuszna. Uzbierać dziesięć a później spokojnie rzeźbić wynik. Z doświadczenia wiadomo, że zawsze coś po drodze przeszkodzi i ciężko zrealizować plany. Spróbowałem i ja złowić punktowaną rybę. Przynęty i zbrojenie podobnie, jak wyżej. Czasu dużo nie było, tylko półtorej godziny. Na brzegu trzy okonki minimalnie poniżej progu.

P1360521_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.36c2dde4d72b5c07126d2fa0db013794.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj rano 2 godziny nad Odrą . Przynęta Kaitech 2'' na główce 2g. W zatoce woda zamarznieta tylko niewielkie oczka bez lodu. Złapałem łącznie 14 okoni, kilka spadków. Większość palczaki tylko 3 większe. Największy niewiele ponad nasze min. 24cm 🙂 Trafił się mały sandaczyk, drugi okolowymiarowy wypiety pod nogami.

 IMG_20190216_092116.thumb.jpg.96ac756b0578816f6317eda8613bab25.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonie łowie od początku lutego z różnymi efektami. Zapomniałem robić zdjęć do ligi w ostatnich wypadach 😂 a już bym podmieniał😳  dzisiaj na spokojnie rybki do podbieraka a żeby nie doprowadziły ławicy 👍 wędkarzy Naliczylem 15 😱 czuć wiosnę nad wodą 😂 

Dzisiaj nie było jednej przynęty w którą waliły, brały na wszystko we wszystkich kolorach ale...😉 zawsze jest jakieś ale. Dzisiaj liczyła się technika prowadzenia przynęty czyli mikro podbicia jeśli cofniemy się rok wstecz  w moje posty z połowu okoni z tego okresu to technika w tym czasie się potwierdza i daje dobre efekty. Dzisiaj stosowałem główek 3g kajtki 2'' i Mega teez 5cm  oczywiście plecionka z fluorocarbonem lecz bez agrafki.

OKOŃ za okoniem do podbieraka a po godz łowienia ciężko siatkę z wody było wyciągnąć. Miałem spokojnie 10szt do tabeli ale mierzylem tylko te największe 

 

large.20190216_081111.jpg.45f0c729b9c15045701b2657b73645d7.jpglarge.20190216_093408.jpg.b32022b0d9bc94dc34a2ccc31c5fb344.jpglarge.20190216_100904.jpg.a155174f147dbd8bad508ee98ed974b3.jpglarge.20190216_104232.jpg.ccfbd4e41c777e0a1a1578e0f65541e3.jpglarge.20190216_105614.jpg.10526adc028ee0114e7bb8c3c38b7839.jpglarge.20190216_111156.jpg.4ed2192be425c2868e21ddce6de3291e.jpg

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budek, miażdżysz swoją skutecznością👍

U mnie wyniki słabe. Jednak i tak lepiej niż ostatnio, bo dwa razy zaliczyłem wielkie zero. Tym razem siedem rybek a jedna nadaje się do rozprawiczenia mojej tabelki. Łowiłem na 2" i 3" gumki z obciążeniem 2 i 3g. Próbowałem podawać przynęty na różne sposoby. Wiele to nie pomogło:) Do końca lutego też chcę zakończyć dziesięcioma w tabeli. Taki plan;)

26cm

large.P1370051_easyHDR-BASIC-2.jpg.3f86834c5cc1177b60210eeaf896b2d1.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że od 1 marca do 13 kwietnia nie zgłaszamy okoni do OL. Pogodynka zapowiada parę dni opadów, to pozostanie nam niewiele czasu na dołowienie okazów w pierwszej krótszej części rywalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Booryss napisał:
W dniu 18.02.2019 o 19:24, Ras al Ghul napisał:

Albo możliwość wrzucania okoni złowionych tylko w pierwsze piątki miesiąca :P

 

Stawiam na niedzielę nie handlową!

Budek już się wystrzelał:))) i w dodatku jego woda, z tymi największymi, jest zamarznięta😁 Ja wychodzę z założenia, żeby nie być w ogonie. Powiedzmy, że przynajmniej wyżej niż cztery pozycje od końca. Kto się znajdzie w tej strefie, to zaliczy spadek do drugiej ligi😁

Dzisiaj sporo brań. Kilka okonków wyjąłem, ale nie mogłem się przebić przez umowne 24 cm. Trafił się przy tym skromny kleń. Chyba przeceniłem swoje umiejętności zapowiadając złowienie dziesięciu okoni do końca lutego. Jednak nie poddaję się i dokładam następne skromne 26 cm. Tym razem gumkę 3" uciąłem o 1cm. Gramatura 3 g.

large.P1370071.JPG.b4f694c6424a35c9840a3

Mewy nie mają problemu i w łatwy sposób wyciągają leszczyki do konsumpcji.

P1370053.thumb.JPG.3f0362f1a090f18a3121e60022ba25a8.JPG

P1370054.thumb.JPG.267dedb7bb9ffbbb6c6fad33bd427692.JPG

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas zacząć szlifować wynik 😁 dzisiaj z rana nowe miejsca bliżej domu. Kilka drobnych okoni w tym jeden rodzynek 35 cm 😂 technika ta sama przynęty te same 3g kajtek 2" 

large.20190221_101015.jpg.b29e9724d79a8788c49442f0595b769a.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaroslav napisał:

Dobrze mobilizujecie :) Ja cały czas wewnętrznie rozerwany...z jednej strony ryby....z drugiej foty....z trzeciej zrzuty jeleni.....

Brania macie z dna czy z toni?

Ja tylko z dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Budek napisał:
3 godziny temu, jaroslav napisał:

Dobrze mobilizujecie :) Ja cały czas wewnętrznie rozerwany...z jednej strony ryby....z drugiej foty....z trzeciej zrzuty jeleni.....

Brania macie z dna czy z toni?

Ja tylko z dna.

U mnie przyjąłem tak, że 70% brań następowało po położeniu przynęty na dno. W momencie (najczęściej tylko z kołowrotka) podnoszenia gumki, był już ciężar.  Wygląda, jakby zasysały z dna. Pozostałe brania następowały po jednym/dwóch obrotach. Tych drugich było mniej. Mówię o zdecydowanych braniach, które były dobrze wyczuwalne. Kilkanaście razy widziałem przy brzegu niewielkie okonki, które wychodziły z toni, chwytały gumkę i natychmiast wypluwały. Wzrok rejestruje, czucie puknięcia bardzo słabe, ale jest, jednak reakcja na taką sytuację woła o pomstę do nieba:) Po prostu refleks szachisty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wypady, to samo miejsce, godzina podobna. Pierwsze wypad około 20 sztuk w 2 godziny rozmiarowo bardzo słabo jeden do zdjęcia 26 cm. Drugi wypad tylko jeden 30 cm. Rybki niesamowicie silne, dające dużo frajdy. Metoda drop shot w pierwszym wypadku kitech 2 cale w drugim twisterek 2 cm. 

IMG_20190224_121152.jpg

IMG_20190226_141520.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa pech...🙄

Wczoraj w fatalnych warunkach dwie godz ale bardzo owocne. Okonie w ilości zadowalającej, wielkościowo też nie najgorzej bo do 30cm lecz wyniku nie udało się poprawić w tabeli🤨

Dziaij skoro świt melduję się na tej samej miejscówce po kilku braniach już wiem że dzisiaj są mniej skore do współpracy, ale nagle bum😯 i przyjemny opór z mocnym murowaniem do dna, już wiem co jest na końcu plecionki karp albo okoń który ma 4 z przodu 😁 I jest pierwsza 40-stka szkoda że dzisiaj a nie wczoraj 😂😂😉 

Sprzętowo

kijek Favorit Synapse do5g

Kołowrotek Shimano Sedona 

Pletka varivas 0 06

Fluorocarbon 1m

Kajtek 2" główka 4g  

large.20190301_071458.jpg.9c8d23880a4327761f2be96a5850d82d.jpg

 

 

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mówisz, że kołowrotek z GP haczyk 2018 przeznaczyłeś dla zwycięzcy ligi okoniowej 2019 :) Mam wrażenie, że możesz śmiało już go zacząć używać. Ale mam jeszcze pomysły "okoniowe" w tym roku, więc może uda się jeszcze nawiązać walkę. Gratulacje, genialnie łowisz na tej miejscówce i wiem, że jakby nawet ktoś tam za Tobą poszedł to ma małe szanse na udane łowienie z marszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RSM napisał:

I mówisz, że kołowrotek z GP haczyk 2018 przeznaczyłeś dla zwycięzcy ligi okoniowej 2019 :) Mam wrażenie, że możesz śmiało już go zacząć używać. Ale mam jeszcze pomysły "okoniowe" w tym roku, więc może uda się jeszcze nawiązać walkę. Gratulacje, genialnie łowisz na tej miejscówce i wiem, że jakby nawet ktoś tam za Tobą poszedł to ma małe szanse na udane łowienie z marszu. 

W przypadku mojej wygranej nagroda przechodzi na drugie miejsce i zgarnia ją osoba z drugiego miejsca z największym okoniem. 

A jeżeli chodzi o okonia to był on złowiony dzisiaj na Odrze 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.