Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiejsze okonki wydłubane z odrzańskiej klatki, a dokładniej spod tego co zajmowało większość jej powierzchni, czyli trawy, gałęzie, styropian i plastik. Wszystkie na Keitecha 3'. Dopisuję, a raczej zapisuję 30,27,24cm.

1-20190529_162457.jpg

1-20190529_161220.jpg

1-20190529_171041.jpg

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem ostatnio w rodzinnych stronach. Woj. Lubelskie. Miałem jeden dzień łowienia. Zaplanowałem  go pod okonie i wzdręgi. Pojechałem na swoje ulubione łowisko. Tam zaczynałem łowić. Jest to piękne starorzecze Bugu przy wschodniej  granicy. Nastawiałem się na okonie powyżej 30 cm jakie często tam łowiłem. Niestety spory poziom wody po deszczach uniemożliwił mi dojście do lepszych miejscówek. Złowiłem za to dużo mniejszych okoni. Kilka udało się złowić z minimum 24 cm;) wpadło też kilka wzdręg powyżej 20 cm(największa tego dnia 25 cm). Ogólnie dzień bardzo udany. Ryb bardzo dużo choć nie dużych rozmiarów. Zabawa była;) następna wyprawa w to miejsce planowana w sierpniu;) już nie mogę się doczekać, bo wiem że tam są ładne okonie (rekord z tego miejsca mam 37 cm;) brat złowił 43 cm.

 

Kilka fotek z wyprawy poniżej;) do tabeli wędrują okonie 24,24,26,27 cm

DSC_0331.JPG

DSC_0336.JPG

 

DSC_0339.JPG

DSC_0349.JPG

DSC_0351.JPG

DSC_0344.JPG

DSC_0345.JPG

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Płatek88 napisał:

Fluocarbon 0,14 Maks 0,16 i wiążę bezpośrednio ;-)

Jeszcze podpowiedz, jak je łowisz? Podbijasz, prowadzisz w toni...? Przyda się nam wszystkim;)

PS

Sprawdź jeszcze raz swoją punktację w tabeli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jaceen napisał:

Jeszcze podpowiedz, jak je łowisz? Podbijasz, prowadzisz w toni...? Przyda się nam wszystkim;)

PS

Sprawdź jeszcze raz swoją punktację w tabeli;)

Tabela poprawiona ;-) dziękuję;-)

Prowadzę przynętę raczej jednostajnie tuż przy powierzchni. Wypatruję stad wzdręg w słoneczne dni. Wtedy najlepiej biorą. W sumie najwięcej brań miałem jak tylko przynęta wpadała do wody. Najważniejsze jest jednak to aby jak najdalej rzucić, gdyż trzeba być daleko od tych wzdręg ponieważ te największe są bardzo płochliwe. 

  • Dzięki! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdręga bierze nie tylko przy powierzchni. Miałem brania w środku toni nawet częściej niż z powierzchni. Przynęty takie jak u Płatka. Wolne prowadzenie z lekkim poszarpywaniem od czasu do czasu. Problemem są dalsze rzuty z uwagi na niską wagę przynęty. Z brzegu ograniczone mocno pole działania ale z jakiegoś pływadełka cuda można wyczarować :) 

Ja mam żyłkę 14 i przypon około 60-80 cm z żyłki 10 wiązany z małą agrafką. 

Płatek świetna woda :) 

Największy okoń w tym roku z nurtu :) 29 cm

Stał za zalanym kamieniem w dosyć szybkim nurcie. Rzut za przeszkodę , 2 obroty korbką i branie. Wobler "chińszczyzna" plastikowa z allegro ale fajnie chodzi. Ten na fotce oczojebne kolory już urwany , inny identyczny w innym malowaniu już ma gorszą pracę . 

IMG_20190606_200013.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne te okonie w tym sezonie. Prawie na każdej wyprawie poświęcam im trochę czasu i jeszcze nie trafiłem na dobry dzień. We wtorek mogło być lepiej, bo miałem cztery na kiju. Niestety tylko jeden nie spadł. Tym razem wszystko odstawiłem i spróbowałem woblerem, takim z możliwością podszarpywania. Gdybym miał więcej czasu, to kto wie, jak by się skończyło;)

Jeden ląduje na wymianę do mojej tabelki. Całe 29 cm na woblera Hokkaido około 7cm.

large.P1380628_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg.8e4f7fca5f19e627dca186bc473e400d.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeden wieczór miałem kilka dni temu na rzece gdzie tylko okonie ładowały i tylko w wahadełko 4cm :) przewaliłem ponad 20 sztuk ale wymiarowo to tak 18-20 cm tylko.  Prowadzenie wzdłuż brzegu na wodzie o głębokości do pól metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie chwilę. Spędzałem czas na obcej, rozpalonej słońcem ziemi i to bez wędek. Po powrocie natychmiast wyskoczyłem na pięciodniowy wyjazd wędkarski, żeby odpocząć po wczasach :). Pierwszy dzień nad malowniczą rzeczką przyniósł kilkadziesiąt okoni do 20cm i kilka 20-25cm. Pomiędzy nimi kilka małych kleni. Także dużo, ale bez rozmiaru. O zmierzchu wstał jeden z rodziców tego tałatajstwa: 31cm na westin Blood teza na czeburaszce. 

IMG_20190710_211427.thumb.jpg.18ebef8fd10670f421d51e648803b976.jpg

I koniec dnia. Jutro ostro planuję dodać wpisów na forum. 

IMG_20190710_213425.thumb.jpg.acea9dbd97e55ad8fa59e400721766f5.jpg

 

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drawa, zmierzch. Cały dzień mieliśmy z synem ogromną ilość okoni w rozmiarze około 20cm i mniejsze. Brały na wszystko, ale najskuteczniejsza była malutka jaskółeczka od mikado. Zestawy wyglądały tak: ciężarek łezka przelotowa , krętlik, 100cm przypon fluorocarbonowy i jaskółka na haczyk bez obciążenia. Okonie wycinały bezlitośnie narybek, który nie poradził sobie z szybkim prądem rzeki, dlatego każde miejsce z wyraźną granicą szybkości nurtu dawało 100% pewność brania. Wieczorem wyskoczyliśmy na miejscówkę, gdzie wcześniej podeszły  duże okonie i jak w zegarku po 21:00 zaczęliśmy obserwować oznaki ich aktywności. Kilka ładnych sztuk, ale nie chciałem mierzyć ich do tabeli i wychodzić z wody. Ale tego pana już musiałem:

38cm

IMG_20190714_214642.thumb.jpg.916eece25e1264a623f0927653800620.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.