Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dziwnów i druga rewa na spinning?


Angler

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuję wypad na majówkę do Dziwnowa. Chciałbym popływać kajakiem w okolicy drugiej rewy, w pobliżu ujścia Dziwnej. Łowię na spinning. to co chcialbym zlowic to przede wszystkim okoń. Wcześniej nie próbowałem łowić w morzu więc może ktoś mi doradzi co tam najlepiej okoniom smakuje? Moj arsenal to przede wszystkim gumy więc: jaka gramatura? jaki kolor lub  jakieś konkretne przykłady/wzory?.A może zupełnie coś innego? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

3 lata temu byłem w Dziwnowie , właśnie na majówkę i pełno ludzi wtedy łowiło śledzie. Jednego spinningiste widziałem , jak wszedł w śpiochach do wody i rzucał , ale bez efektów.  Okonie z pontonu łowili na Dziwnej , zaraz przy moście na boczny trok , sporo ich mieli , ale wielkością nie powalały. Sam nie wiem , czy nie wybiorę się też w tym roku na majówkę do Dziwnowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może majówka to nie jest dobry czas. Jeden z "wędkarzy" z mojej okolicy lowi z plaży w okresie wakacyjnym lub wczesną jesienią i przywozi  sporo dużych leszczy i okonie jak on to określa wielkości łopaty. 

Sam widzialem w worku na śmieci 😣 czasem nawet po kilkanaście sztuk  takich 35-40+. Pochwali się też foto z miarką okonia 51cm. Szkoda że foto na desce kuchennej 😒 wyjazd się musi zwrócić 😠 (cudzysłów uzasadniony) Niewiem gdzie łowi bo chyba nie bardzo chce sie podzielić miejscówką.

Liczylem że uda mi się w końcu złowic jakiś okaz🙂 w morzu, skoro biorą takie z plaży to na spina też powinno coś się udać. Ujście rzeki wydaje sie optymalnym wyborem. A moze to błąd?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju podchodzi belona pod brzeg , ale byłem dwa razy w maju i nie trafiłem. Z Wrocławia trochę daleko nad morze i ciężko się w nią wstrzelić. Ale jak masz możliwość to próbuj z plaży , tylko uważaj na okresy ochronne, bo flądra chyba wtedy ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sprzętu na łowienie z plaży, a nawet mnie to nie kręci. Jak stan morza pozwoli to spróbuję obrzucać okolice drugiej rewy z kajaka. Spróbuję na typowe jigi oraz na Carolina rig z krewetką na haku  Mam nadzieje że obciąganie 6-7g wystarczy bo łowie w zasadzie tylko na ul a najmocniejszy moj kijek jest do 9g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.