Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feder do 3,60m i masie wyrzutu 120g?


Rekomendowane odpowiedzi

założyłem koszyczek 20g. Po napełnieniu koszyczka zanętą przygotowałem się do rzutu i jakie było moje zdziwienie, gdy szczytówka pękła.

Nie dziwne że biała szczytówka nie wytrzymała takiego obciążenia. Przecież koszyczek 20gr plus zanęta to minimum 40gr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie dziwne że biała szczytówka nie wytrzymała takiego obciążenia. Przecież koszyczek 20gr plus zanęta to minimum 40gr...

Jak dla mnie to nie wina obciążenia, 40 gr na koszyk to nie dużo, taka szczytowka powinna wytrzymać 3 razy tyle, poza tym o ile sie nie myle wędka ma cw do 120gr.

Możliwe że był to felerny egzemplarz, lub zbyt gwałtownie zestaw został zarzucony.

Dobrze że bez problemu Ci ją wymienili Akino.

Połamania :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka szczytowka powinna wytrzymać 3 razy tyle, poza tym o ile sie nie myle wędka ma cw do 120gr.

ma taki cw ale przy najsztywniejszej szczytówce. Gdybym nawet na czerwoną szczytówkę miał założyć obciążenie powiedzmy 70gr to sądzę że też by pękła, z czerwonymi przy obciążeniu 40gr mam obawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jmk81, jeśli byłoby tak jak napisałeś, producent powinien podać cw. na każdej szczytowce osobno, a jeszcze się z tym nie spotkałem.

Jeśli łowie na rzece to sztywność szczytowki dobieram do uciągu jaki ma woda, a nie do ciężaru koszyka, koszyki jakich używam mają od 40 do 80gr i jak na razie szczytowki są całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YYY... mam białą szczytówkę i to jest włos normalnie... widziałeś taką??

Jeśli łowie na rzece to sztywność szczytowki dobieram do uciągu jaki ma woda, a nie do ciężaru koszyka

ale do tego też dobiera się wagę obciążenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem wracajmy do tematu, bo troche od niego odbiegliśmy

Już już już :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ale najpierw cosik dodam. Sam nie doszedłem do takich wniosków, spotkałem się z nimi zarówno w sklepach renomowanych jak i wśród wędkarzy. Faktem jest że ile osób tyle zdań albo i więcej. :wink::wink::wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem koszyczek 20g. Po napełnieniu koszyczka zanętą przygotowałem się do rzutu i jakie było moje zdziwienie, gdy szczytówka pękła.

Nie dziwne że biała szczytówka nie wytrzymała takiego obciążenia. Przecież koszyczek 20gr plus zanęta to minimum 40gr...

I co z tego?

Nawet jeżeli miałbyś rację to tak jak napisał wojtt to producent powinien napisać jaki ciężar wyrzutu jest dla poszczególnych szczytówek (spotkałem takie wedki gdzie było napisane 25 - 50 - 75g).

Rozmawiałem z producentem przed zakupem wędki. Wtedy jeszcze chciałem kupić UV do 90g c.w. Zapytałem go wprost jak to wygląda z c.w. tych szczytówek i odpisłał mi (mam to w mailu) że dla UV do c.w. 90g dla poszczególnych szcytówek wygląda to następująco: 50-60-70-80-90g.

Gdzie tu logika?

Może się mylę, dlatego jeżeli ktoś ma większe doświadczenie to bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów po kiju.

Czytam te wszystkie posty ale postanowiłem się włączuć aktywnie w temat.

Akino twój model wedki ... poprastu miał wadę fabryczną. I już ... wymienili na nową szczytówę ... pomamrali... A teraz powiedz szczerze czy złamałes ją poraz kolejny przy wyżucie ????

Ponieważ jestem z podkarpacia .... i jeżdźe bardzo często nad SAN gdzie się łowi brzany ... to mam troszkę doświadczenia z Feeder--kami.

Posiadam obecnie w kolekcji

1. Mikado Ultraviolet Light Feeder 3,90 up do 90g

2. Mikado Ultraviolet Heavy Feeder 3,90 up to 120g

3. Mikado Vanadium Heavy Feeder 3,90 up to 140g

4. Dragon Mystery Heavy Feeder 3,90 up to 120

Z obsewacji wynika jednogłośnie ... każda wędka zachowuje się inaczej z tym samym obciążeniem.

Stosuje najczęściej kwadratowe koszyki z dociążeniem 40g i zapycham zanętą aby szybko nie wymywało, czyli ile wlezie. Zważyłem taki koszyk na wadze elektronicznej i pokazało mi 75-78g .... więc ...

Morał z tego taki.... pękające szczytówki ... to trochę jak bajka ....niejednokrotnie nie otworzyłem się do końca kabłąka ...i przy wyrzucie wędka jęczała ale nie pęka szyczytówka tylko najczęściej strzelała żyłka .!!!!!!!!!!

Logika jest w tym że zawsze podają masę wyrzutową dla najcięższej szczytówki. i tu na to trzeba poprostu uważać !!!!!

to jest moje zdanie. Można sie z nim nie zgadzać ale nie wszytko da si przewidzieć ~~ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika jest w tym że zawsze podają masę wyrzutową dla najcięższej szczytówki. i tu na to trzeba poprostu uważać !!!!!

to jest moje zdanie. Można sie z nim nie zgadzać ale nie wszytko da si przewidzieć ~~ :wink:

Otóż to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz powiedz szczerze czy złamałes ją poraz kolejny przy wyżucie ????

Biała szczytówka złamała się przed wyrzutem. Nie zdążyłem się nawet zamachnąć :evil:

Byłem pierwszy raz z tę wędką na rybach i pierwszy raz próbowałem z niej skorzystać.

Nie próbowałem już zakładać białej szczytówki i łowić na nią, ponieważ nową otrzymałem dopiero we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

mam pytanie do przemmo22 planuje kupic sobie na nowy sezon federa i myslałem o mikado uv 3.60m na 120gr łowie na rzece Warcie mozesz powiedziec mi cos o tym kiju czy jest solidny itd co o nim sadzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

!!

Mam pytanie czy nie mozna dokupic samych drgajacych szczytówek.

do konger carbomaxx ale posuja tez inne z kongera.

Pytam poniewaz złamałem dzisiaj najczulsza i teraz mam problem.

Jak by ktos chciał sprzedac to chetnie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy nie mozna dokupic samych drgajacych szczytówek.
Tak bywają w sklepach wędkarskich mierzysz suwmiarką dolną średnice szczytówki czy ma np 3, 3,5, 4,5 mm, Gdy już wiesz jaką średnice masz u siebie szukasz szczytówki, o odpowiedniej mocy - czasami dobry producent podaje to w uncjach

np 2oz. Czasami można kupić gdzieś "spod lady " bardzo dobre szczytówki Milo, tych Jaxonów za 11 zł sztuka nie polecam...

Inna kwestia to czy chcesz "szklaka" czy "węgiel" . Włókno Szklane ładniej pokazują brania

poznasz je po ty że zawsze są pełne i białe od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy nie mozna dokupic samych drgajacych szczytówek.
Tak jak napisał Unises można. Ja ostatnio dokupiłem szczytówkę ciut grubszą ale kilka ruchów bardzo drobnym poapierem ściernym i nie ma kłopotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem szczytówke za 19zł.

Miekka. Ale po pewnym czasie pomyslałem czy ona wytrzyma 100g wyrzut??

To się okaże :mrgreen: , ogólnie dobra szczytówka nawet bardzo przeciążona podczas wyrzutu wygina/układa się zgodnie z linią żyłki..i nic więcej się nie dzieje.

Natomiast badziewna szczytówka strzeli... może nie od razu ale np. na piątym wypadzie..

Czy dodatkowe szczytówki maja okreslony wyrzut:??

Tak jak pisałem wcześniej, te dobre mają, Milo opisuje swoje w uncjach , Middy z tego co pamiętam podaje oznaczenie literowe,

Niestety nadal ciężko w tym kraju kupić dobrą (i oznakowaną) szczytówkę,a jeśli już są to bywają drogie...ale kupujesz raz i zapominasz o temacie... :wink:

Ps. na drugi raz do sklepu zabierz swoją połamaną ; porównaj na oko stosunek długości , do grubości oraz zbieżność, jeśli obie to "pełne szklaki" i są bardzo podobne oraz mają podobne uzbrojenie/ rozmieszczenie i wielkość (a więc i ciężar) przelotek to jest to +,- 20% to samo.

Możesz też dodatkowo zabrać ze sobą do sklepu pozostałe dobre szczytówki, jeśli np. wiesz że złamana była miększa od czerwonej ale dużo twardsza od pomarańczowej wtedy łatwiej Ci będzie coś dopasować.

I jeszcze jedno nie wyrzucaj starej połamanej szczytówki bo może zechcesz sobie kiedyś zrobić z niej swingtip :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szukam dla siebie drugiego feedera. Pierwszy który kupiłem to Konger Carbomaxx feeder 360/90. Jako drugi chciałbym kupić model o innej długości. I tu właśnie zaczynają się schody. Jakie zastosowanie mają dłuższe feedery, a jakie krótsze? Zwykle wędkuję na jeziorach/stawach ale chciałbym mieć pewną rezerwę, żeby móc powalczyć na Wiśle, więc pewnie 90-110 g to minimum.

Cena jaką jestem gotów zapłacić to do 250 zł. Dotychczas w oko mi wpadły Robinson xenon feeder i Shimano hyperloop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

lape juz 45 lat na federy mam mitchella II 3.60 do 110, kongera 3.90 carbo max do 110 i shimano hyperloopa 3,96 do 110 i powiem ci tak hyper sprawdzil mi sie tylko na rzekach na szczytowce 4oz a tak pozatym jest kluskowty mieki i bedziesz mial problemy z zacinaniem zanim sie nim nauczysz lapac to troche minie odradzam ci go kupowac bo jest bardzo przereklamowany .a przy malym wiaterku bedzie ci caly kij chodzil i bedziesz mial problemy z opserwacjia bran uja teraz bede kupywal robinsona dyplomata 3.90 do 160 gram wyrzutu i zatym sie ozejrzyj a jak nie t o sobie cos kup z browninga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.