Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feder do 3,60m i masie wyrzutu 120g?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Znalazłem w necie taki kij

Konger Albion Feeder 3.9m c.w.120g

http://www.allegro.pl/item842816892_spro_red_arc_tuff_body_w_s_10401_match.html

Mam dobre doświadczenia z feederami Kongera z serii Vega a dokładniej z Vega XXL do 150g.

Oglądam się z za drugim średnim feederem na jezioro, zaporówkę etc, takim właśnie z realnym ciężarem wyrzutu na poziomie 100 gram.

Czy ktoś z kolegów miał może w ręku kijek opisany w linku powyżej bądź jest jego posiadaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A o sadzicie o Robinsonie xenon 120g lub Mikado Ultraviolet 120g. Mam zamiar kupic ktorys z tych kijaszkow. Co onich sadzicie? Amoze polecilibyscie cos innego. Mam zamiar lowic glownie na Bugu ale czasami tez wypad nad jezioro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Krisuxx, Mam 2 podobne kije . Jeden to team feeder 390/150 a drugi feeder 360/120. Kije jak na kompozyciaki dosyć sztywne (sztywniejsze jak Mikado Thryton o Shimano Alivio nie wspominając). Sprawdzone w boju jak cena dobra można brać . Jedyna wada to blakniecie szczytówki z czerwonej zrobiła się pomarańczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisuxx, mam Kongera Carbomaxa 330/120 juz od 2 lat, dbam o wędkę ale nie oszczędzam jej. Ciskam ciężkimi zestawami i jestem bardzo zadowolony. Dla porównania Mikado trython jest dużo bardziej gumowata i giba się na wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisuxx, Mam 2 podobne kije . Jeden to team feeder 390/150 a drugi feeder 360/120. Kije jak na kompozyciaki dosyć sztywne (sztywniejsze jak Mikado Thryton o Shimano Alivio nie wspominając). Sprawdzone w boju jak cena dobra można brać . Jedyna wada to blakniecie szczytówki z czerwonej zrobiła się pomarańczowa.

Carbomaxxy nie są w pełni kompozytowe , (jedna sekcja jest węglowa ) dlatego się nie leją jak zwykły kompozyt , może i fajne rozwiązanie , ale swojego team carbomaxxa z chęcią odstąpię na poczet fishfindera mikado.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie taki kij

Konger Albion Feeder 3.9m c.w.120g

http://www.allegro.pl/item842816892_spro_red_arc_tuff_body_w_s_10401_match.html

Mam dobre doświadczenia z feederami Kongera z serii Vega a dokładniej z Vega XXL do 150g.

Czy ktoś z kolegów miał może w ręku kijek opisany w linku powyżej bądź jest jego posiadaczem?

Też miałem na model z tej rodziny Kongera ( szukam wędziska na wodę stojącą, tylko mnie interesuje wersja do 90 g - 360 cm), bo ich wędziska maja akcję szczytową i sztywne dolniki. Jako, że muszę wymienić wysłużonego Hi kevlara zwróciłem uwagę na Albiony, ale zraził mnie fakt, że nie mają żądnej szklanej szczytówki... Zastanawiam się nad starszym modelem - Imperial pro sport feeder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Rifle, miałem okazję pobawić się nad wodą Albionem 3.9 c.w. 90g. W jednym zdaniu - bardzo przyzwoity kijek. Zgoda co do dolnika i akcji, dodam jeszcze, że jest bardzo lekki - okolice 200g, uchwyt kołowrotka Fuji, estetycznie wyprofilowany korek na dolniku.

Te 90g wyrzutu jak to często bywa jest wartością przesadzoną, 60g to odpowiedni dla niego ciężar roboczy.

Porównywałem go bezpośrednio z dwoma feederami Daiwy Aqualite Pellet i Heavy. I Konger Albion zrobił na mnie lepsze wrażenie.

zraził mnie fakt, że nie mają żądnej szklanej szczytówki

To akurat najmniejszy problem, szklaków w sklepach dostatek i kosztują niewiele, więc na pewno coś spasujesz. Co do szczytówek, to węglowe oznaczone jako 2, 3, 4 oz. I tu podobnie jak z c.w. Raczej jest to ca 1, 2, 3oz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abu, jasne, że można "dosztukować" szczytówkę, ale to trochę dziwne, bo kupując wędzisko za blisko 300 zł liczę, że będzie miało wszystkie atrybuty jakich potrzebuję. A spasowywanie szczytówki, to nie taka prosta sprawa, nie mówiąc juz o tym, że trzeba się nagimnastykować, żeby dostać szczytówkę Kongera z odpowiednim ułożeniem przelotek, idealnie spasowaną...

Jakoś nie mogę się przekonać do tych "węglaków" na wodzie stojącej. Na żyłce, przy anemicznych braniach, gdzie ryba u mnie na łowisku jest wiecznie przeżarta i reaguje na dwie pinki to problem. Ale przeciez nie muszę kupować tego modelu, choc przyznam, że Albion, Imperial Pro Sport i XT Pro New Generation Jaxona najbardziej pasują mi charakterystyką, a także wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Rifle, pewnie można zrobić to porządnie za pośrednictwem serwisu Kongera - zamówić odpowiednią szczytówkę z włókna szklanego.

Jeśli długość wędziska 3.3m i długość transportowa ok 170cm nie są wielką przeszkodą dla Ciebie, to obejrzyj sobie

Jenzi Artini

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=240

Jeśli klasyczny trójskład , to przyjrzyj się temu kijkowi

Mosella Feeder

http://www.mosella-pelzer.eu/Products/Show/11821/T_M_Xedion_Medium_Feeder_W_dka_3_60m_60g

Takie moje propozycje.

W dziale testy jest też kij Garbolino opisany przez usera Miras

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7435

I napisz później, co wybrałeś. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kije znam... Jenzi miałem nawet w ręku ale to nie wędzisko dla mnie. Krótki dolniczek, jakoś mi nie leżał. Przy obecnym kursie euro Mosella raczej tez odpada, tyle pieniędzy to ja na kij rzeczny może wydam z cięzkim sercem albo i nie... Zaś Garbolino jest nie do kupienia w moich okolicach, a czego nie zobaczę, nie zdecyduje się kupić.

Robienie dodatkowej szczytówki w serwisie Kongera tez pewnie byłoby dosyć kosztowne, a mam w planach kupno także kołowrotka za około 180 - 200 zł...

Raczej zaopatrzę się w Imperiala, chociaż jeszcze muszę to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.