Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka dla początkującego


Piotr 05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam wędki do 300 zł plus kołowrotek.

To będzie mój pierwszy raz z tą wędka.

Chciałbym tą wędka na szczupaki ,rzeka Wisła koło Krakowa, lub przypadek Rusiecki ,albo brzegi.

Do tej pory tylko Fedeer czasami spławik,uczyłem się od wujka i tematy na forum czytałem,przeczytałem mnóstwo tematów i trudny wybór.

Pomozecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Rozumiem że ma to być spining głównie do łowienia szczupaków ?

Jeśli tak to polecam ci wędkę Dragon EXPRESS SPINN 30 X-FAST 2.75M 10-30G ( są modele z 2018 i 2019r ) Cenowo ok 150zł a do tego np. kołowrotek ryobi ecusima w rozmiarze 4000 cenowo również nawet od 140zł więc powinieneś się w budżecie zmieścić.

PS. Jak dobrze poszukasz to na allegro kupisz obydwie rzeczy od jednego sprzedawcy z dostawą poniżej zakładanych 300zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elast93 dobrze radzi, kijaszki Express mogą ciebie zadowolić. Akcją X-Fast nie przerażaj się, te blanki pęknie pracują pod przynętą i rybą, bardzo dobrze trzymają rybę płytko zaciętą. Jeśli koł. Ecusima (dystrybucja Dragona oznaczona jest na stopce koł. symbolem G201) nie będzie ci odpowiadać, to sięgnij po koł. Viper lub Millenium - gwarancja 5 lat. Pzdr. :)

express_haczyk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 20:31, Elast93 napisał:

Rozumiem że ma to być spining głównie do łowienia szczupaków ?

Jeśli tak to polecam ci wędkę Dragon EXPRESS SPINN 30 X-FAST 2.75M 10-30G ( są modele z 2018 i 2019r ) Cenowo ok 150zł a do tego np. kołowrotek ryobi ecusima w rozmiarze 4000 cenowo również nawet od 140zł więc powinieneś się w budżecie zmieścić.

PS. Jak dobrze poszukasz to na allegro kupisz obydwie rzeczy od jednego sprzedawcy z dostawą poniżej zakładanych 300zł :)

Na początek na szczupaki,czytając forum wiem że nie ma uniwersalnej wędki spinningowej,

Mogę dołożyć jeszcze 150 czyli wędkę za 300 zł, za 2 tyg wybieramy się na Wiśle to  y się przydała😀,ten kołowrotek co podales wygląda fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr 05 napisał:

Na początek na szczupaki,czytając forum wiem że nie ma uniwersalnej wędki spinningowej,

Mogę dołożyć jeszcze 150 czyli wędkę za 300 zł, za 2 tyg wybieramy się na Wiśle to  y się przydała😀,ten kołowrotek co podales wygląda fajnie

Sam posiadam od dwóch lat ecusimę 4000 do średnich przynęt +- 20g i daje radę na Wiśle. Kilka ładnych szczupaków 80/90 + oraz sumków na zestawie miałem i złego słowa nie powiem. W tej kasie jeszcze ewentualnie daiwa laguna :)

Powiem tak jeśli masz do wydania więcej kasy niż 300zł to rozważ skompletowanie drugiego zestawu do lekkiego łowienia np kleni/jazi i okoni. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć jedno - nie da się jednym zestawem łowić wszystkich drapieżników :)

W razie czego chętnie doradzę coś solidnego i w miarę budżetowego do lekkiego łowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 21:04, Piotr 05 napisał:

Na początek na szczupaki,czytając forum wiem że nie ma uniwersalnej wędki spinningowej,

Mogę dołożyć jeszcze 150 czyli wędkę za 300 zł, za 2 tyg wybieramy się na Wiśle to  y się przydała😀,ten kołowrotek co podales wygląda fajnie

Jeśli możesz dołozyć to na Twoim miejscu nie pakowałbym wszystkiego w kij a raczej kołowrotek. To on jest narażony na ciężką pracę i przeciążenia. Kij polecam Robinson Diplomat Pike Spin 270cm 10-30g. Bardzo czułe kije które pod rybą przechodzą w głębokie ugięcie. Moim zdaniem przy połowach szczupaków, które robią świece amortyzacja kijem ma duże znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.