Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach 2019- luty


Don Gucak

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Spójrz na moją lokalizację, te ryby zostały złowione w północnej części Polski. ;)

Kolego.....masz 2 lokalizacje, więc skąd mogę wiedzieć na której to łowisz, a poza tym w północnej Polsce nie ma wód Krainy Pstrąga i Lipienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Darek 1 napisał:

Dawid... a czemu uciekły Ci te kropasy?  słabe kotwiczki, czy żyłka?

Delikatne brania, których nawet nie byłem w stanie wyczuć, co w konsekwencji dało problem z zacięciem w tempo.  5 - 10 sek holu i spad. Tak po tyłku jeszcze nigdy od ryb nie dostałem 🙂 Duuuzo kilometrów,  zakwasy na nogach, plecach, rękach - wędkarstwo i jego mordercze oblicze dało mi w kość 😁 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid....ile trzeba się nachodzić w niewygodnych śpiochach po wodzie, błocie i krzakach za tymi kropiatymi łobuzami wiedzą tylko pstrągarze. Całe kilometry w nogach w warunkach nieraz ekstremalnych, żeby na którymś kilometrze poczuć to upragnione uderzenie w wabik. Takie jest wędkarstwo sportowe, tu się nie siedzi lecz walczy z przyrodą nie zawsze przyjazną. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Darek 1 napisał:

Kolego.....masz 2 lokalizacje, więc skąd mogę wiedzieć na której to łowisz, a poza tym w północnej Polsce nie ma wód Krainy Pstrąga i Lipienia?

Są, ale nie ma na nich obowiązku używania haków bezzadziorowych. Chodziło mi o to, że właśnie skoro nie możesz wiedzieć na której łowiłem, to te obiekcje były nieuzasadnione... choć dobrze, że trzymasz rękę na pulsie, bo o tym, że w Okręgu Wrocławskim na wszystkich wodach krainy pstrąga i lipienia obowiązują bezzadziory(tak wnioskuję) nie wiedziałem. ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie weekend na lodzie, który całkiem nieźle jeszcze wyglądał. W sobotę połowiłem tęczaków do znudzenia a trafiły się nawet pierwsze jesiotry z lodu.

IMG_20190209_161237.jpg

IMG_20190209_155410.jpg

W niedzielę zabawa z drobnicą. Nakręciłem też trochę ujęć podwodnych. Przejrzystość dość słaba, ale zawsze miło podglądać ryby pod wodą.

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny wypad i cierpliwość przyniosła upragnioną rybkę na sam koniec łowienia. 😃 Chociaż już od początku mogło być pięknie, bo w trzecim rzucie spadł mi tłusty 50+... Trzeba będzie po niego wrócić. 😈

large_40.jpg.709933e0585cf6bf790f51f433c

Wybaczcie za trochę Painta, ale rybki trzeba chronić. C&R

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 13:03, jaceen napisał:

Dobrze rozpoznaję,  że to dzieło Peekola? A razem z rybą ładnie się prezentuje. Oby więcej takich dziabnięć;)👍

Dokładnie tak. Woblerek od Kolegi Peekol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DawidSokołowski napisał:

 Pogoda pikna 🌄

U mnie też pikna. Do słońca na balkonie ponad 20 stopni na termometrze.

Aż się skręcałem żeby iść nad wodę ale się nie dało. Trzeba było powalczyć z zacinającym się zamkiem w drzwiach. Lepiej raz zrezygnować z łowienia niż spać na schodach bo do domu bym nie wszedł ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odrzańskie miejscówki kleniowe zaczynają obdarowywać rybkami :) tym razem drop shot, raczek od lucky johna zawieszony około 1m nad dnem. Brania w momencie znacznego zluzowania linki po chwili swobodnego opadu. Czeburaszka i główki dawały tylko okonki. Największemu zabrakło 2cm do 50 😕

IMG_20190216_152517.thumb.jpg.72b87e8d25862af20b1842b4e857dc1f.jpg

  • Super 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowa operacja: Płoć na delikatny zestaw gruntowy

Wczoraj się nie udało, ale dzisiaj odwiedziła mnie płoć, biorąc na dwie ochotki.

Zadowolony bo dużo osób schodziło z łowiska o kiju :)

IMG_20190217_131455.jpg

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2019 o 11:57, Gofer napisał:

Czy to tam gdzie myślę ? :)

Dokładnie tak :) Dzisiaj z rana również 2h i okoń nie zmieścił sie przez dziure 100 mm !! Nie zabrałem świdra, myślę a po co. Okazało się że chyba przymroziło w nocy bo 4 dziury odkuwałem nożykiem z 15 min. To nie były moje dziury, ale obkroiłem je starannie nożem tak jak fabrycznie - okazało się, że to zbyt mało. Moment paniki i od razu spinka... dało mi to troche do myślenia. Wychodzi na to, że zawsze warto rozwiercić swoim na 150 mm zaraz obok bo na takie ryby czeka się cały sezon. Jutro znów przyatakuję, ciśnienie stałe, jest szansa na bydlaka jeszcze ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich którzy coś tam łowią :D 

Ja sam mam już trzy krótkie około 3-4 godzinne wypady z pickerem za sobą ( 2x ciepły kanał 1x komercja ) ale w dalszym ciągu jestem w tym roku na zero..  Niestety okresy koniec zimy/początek wiosny nie są to dla mnie najlepsze dni w wędkarskim kalendarzu :P

Pozostaje czekać na ocieplenie i stabilizacje pogody ;) kto wie może za jakiś miesiąc coś w końcu się ruszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten lód jeszcze macie :)

U mnie już przebiśniegi kwitną i ludzie spacerowali nad rzeką w krótkich rękawach dzisiaj. Do słońca ciepło jak na początku lata. Porzucałem trochę woblerami, obrotówki, żuczki i nic. Wolno, szybko, leniwie, agresywnie, z prądem i pod prąd i nic , nawet puknięcia w przynętę . 

Jutro jak będzie taka pogoda ze spławiczkiem wyskocze trochę przepływanką połowić .

Jacek sprawdzałem pracę wobków. Rewelacja , lepiej pracują jak oryginały :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.