Skocz do zawartości
tokarex pontony

rozmiar haka do wielkosci gumy


RadOne

Rekomendowane odpowiedzi

czy moglby ktos napisac jakie powinno sie stosowac wymiary glowek jigowych do twisterow

zamawiam przez net gumy i tez glowki i nie znam dlugosci hakow a oznaczenia 1 2 3 itd nic mi nie mowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

nie wsyzskie rozmiary pasują, np. manns predator [80mm] - hak 5/0 ok pasuje bo łowie ale manns predator [70mm] - hak 2/0??? ja uzywam do niego 4/0

ogólnie to kopyt 7cm daje haki 4/0,

mniejszymi zazwyczaj nie łowie ale jak juz do kopytka 50mm to hak 3/0

od 80mm hak 5/0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Witam

Szukałem na forum odpowiedzi o główkach jigowych jaka gramatura do jakiego kopyta, ale nie znalazłem oczywistej odpowiedzi więc postanowiłem otworzyć nowy temat a wiec:

O jakiej wadze główka jigowa i wielkości haczyka do kopyta 9-10cm na wodę stojącą o głębokości do 3m, i na wodę płynącą (bug/narew) cą to rzeki z bystrym prądem na głębokość 3-4m.

Jakich używa się główek na takie same kopyta do łowienia wśród zawad (zwalone drzewa, trzciny ) na takiej samej głebokości czyli 3m w wodzie stojącej i płynącej ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do łowienia wśród zwalonych drzew,trzcin czy innych podwodnych zawad używam główek tzw.antyzaczepowych najczęściej mustada http://www.allegro.pl/item441152011_mustad_anti_snag_glowka_jigowa_nr_4_0_7_5g.html ,co do obciązenia do łowienia w rzece to nie potrafie powiedziec jakie bedzie ajlepsze bo to zale3ży od głebokości siły nurtu i ryb na jakie sie nastawiasz ale używam od 10 do 25 gram ,do zbrojenia kopyt 9-10 cm używam główek na hakach 4/0 i 5/0 najczęściej bez dodatkowego dozbrojenia w postaci kotwiczki ,waga głowek na wode stojącą do 3 metrów to 5-10 gram wystarczy na szczupaki sandacz lubi jednak cięższe głowki nawet 15 czy 20 gramowe sie sprawdzają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wodzie stojącej do 3m wystarczy mi główka 5-10gram na szczupaka bo są to starorzecza i nie ma tam sandacza. Czyli na szczupaka 5-10gram na wodę stojącą.

A na rzecze sandacz woli cięższe główki od szczupaka ?? A jaka jest taka uniwersalna na bug do łowienia sandaczy i szczupłych na 9cm kopyto?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest taka uniwersalna
niema uniwersalnych rzeczy, musisz mieć zapas w różnej gramaturze bo raz woda wysoka raz niska, raz szukasz ryb pod brzegiem a raz w rynnach w korycie, ale jak bym miał jechać na bug ( jeszcze nie bylem ale bardzo bym chciał) to zabrał bym ze sobą główki od 7-10 do 35gram, i jeszcze jedna ważna sprawa jeśli używasz grubej żyłki lub plecionki(0,25) powinieneś stosować trochę cięższe obciążenie niż gdybyś łowił na pajęczynki. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

w wielkim uproszeczniu przyjmij sobie taki przelicznik:

- na wodach stojących 2 g na 1 metr głębokości

- na wodach płynących 3 g na metr głębokości

oczywiście to ogromne uproszczenie, bowiem mamy różne techniki jigowania i to od wyboru techniki zależy również wybór ciężaru główki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle mnie to powinieneś dobierać rozmiar haka do rozmiaru gumy a ciężar do rodzaju łowiska i zwrócić uwagę na to jak drapieżniki atakują przynętę bo są haki np:6/0 zwykłe i są haki typu "long", czyli krótsze i dłuższe a w takim samym rozmiarze.Przynajmniej ja tak robię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Do kopyt w rozmiarze

2 - 3/0

do 3 - 4/0 lub 5/0 (na sandacza lepiej 5/0 na szczupaka krotszy)

do 4 - 5/0 lub 6/0 (jak wyżej)

do 5 - 7/0 Big Game (może być 8/0 ale troche za b. usztywnia)

do 6 - 10/0 Big Game (może być 8/0, wyglada, ze jest za krotki, ale duzo łowie na kopyto 6 i jak jest branie to pożądne i szczupak jest zapięty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam, prosze o porade, potrzebuje glowki jigowe Mustad do :

- maly twister "paproch"

- twister 4,5 cm

- twister 6 cm

- kopyto 5 cm

- kopyto 7,5 cm

prosze o pomoc w doborze odpowiednich rozmiarow haczykow i wagi glowek zeby byly odpowiednich rozmiarow, (podanie oznaczen glowek jigowych Mustad ) z gory dzieki i czekam na odp.

pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego,

jeśli chodzi o hak - kupuję taki żeby wychodził z przynęty +/- w połowie długości(w zależności czy jest to twister czy ripper może przesuwać się do tyłu miejce wyjścia ostrza haka)

jeśli chodzi o ciężąr główki - używam różnych gramatur, jeśli łowię na jeziorach(wody raczej stojące) stosuję zasadę 1m wody - 1g główka (u mnie się sprawdza), na rzeki 1m wody - 2g główka(w tym przypadku ciężar zależy od sposobu podawania przynęty i jakie miejsca obławiasz: przelewy opaska warkocz za "główką")

Pamiętaj żeby nawlekając gumę na główkę przynajmniej 3/4 kolanka haczyka wystawało z przynęty.

Z mojej strony wszystko, zobaczymy co reszta kolegów napisze,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że przyjmuje się 1g na 1m wody (dla paprochów)
to raczej napewno nie moze na wody stojace tak ale na rzeki i dolki w nich napewno trzeba ciezsze
witam, prosze o porade, potrzebuje glowki jigowe Mustad do :
proste pomysl gdzie chcesz lowic rzeka lub woda stojaca i na jekiej glebokosci wez te gumki idz do sklepu i dopasuj albo popros o to sprzedawce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.