Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ciężar wyrzutowy, a waga koszyczka


BobekSTW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Więc moje pytanie brzmi: czy jeśli mam feedera z cw 65g to czy zastosowanie koszyka 40g będzie bezpieczne. Zanęty nie dociążam, więc myślę że tyle co się zmieści w koszyczku nie będzie ważyło 25g, choć mogę się mylić. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość sebek

przy c.w 65g użycie koszyka 40g jest jak najbardziej bezpieczne,ja feederami o c.w.60g rzucałem koszykami 60g+zanęta i jeszcze żadnego nie połamałem tylko trzeba to robić umiejętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a feederami o c.w.60g rzucałem koszykami 60g+zanęta i jeszcze żadnego nie połamałem
Tak tylko czy przy każdym rzucie mamy się zastanawiać czy zestaw wytrzyma :?: Powiem tak ja koszyk 40 lub 50 ( feder robinson cw. 100g) zakładam kiedy jade nad Odrę jeśli uciąg jest duży załurzmy że zażucisz ale myślę że szczytówka tak ci się wygnie że nie połapiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cw to jest tak że naprawdę zależy od wędki. Widziałem jak wędką z cw 150g koleżka rzucał koszykiem 240g. (ale to oczywiście przegięcie, to raz i wymaga dużo wprawy to dwa) Generalnie wędka może mieć albo przesadzony cw - czyli przy nominalnym obciążeniu nie pracuje już dobrze a czasem cw jest podany asekuracyjnie i można trochę dodać. Przykładowo ja swoim feederem o cw. 110g rzucałem regularnie koszyczkami 80g pełnym mokrej zanęty - nie wiem ile to ważyło ale zdawało się to już na granicy dobrej pracy wędki. Nad morzem rzucałem ciężarkiem 90g i było znacznie łatwiej. Więc powiedział bym że pełen koszyczek waży około 20g - 40g w zależności jak mokra jest zanęta - pamiętaj że to pi razy drzwi wyliczenia bo nigdy go nie ważyłem :oops:

Zawsze możesz rozmieszać troszkę zanęty, napakować do koszyczka i pójść do sklepu żeby Ci pani zważyła ;)

Myślę że do feedera 65g możesz śmiało założyć koszyczek 40-tke i nim rzucać. Sam poczujesz jak wędka pracuje - oczywiście nie rób nic na siłę, ale jeśli zawartość koszyczka nie będzie zbyt mokra powinno być w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka zasade jesli chodzi o feedera ze maxymalnie mozna zalozyc ciezarek tyle ile ma feeder max, a jesli chodzi o zanete w koszyczku nie jest brana pod uwage przy C.W feedera bo to jest wlasnie zrobione z mysla tej asekuracji podawany jest mniejszy c.w obierajac wlasnie ta poprawke na ciezar zanety :cool: w dobrej klasie feederow jest to sprecyzowane wszystko dokladnie :razz: nie da sie polamac feedera nie ze swojej winy :!: podsumowujac feeder o c.w 60gr zakladamy koszyczek 60gr plus zaneta i to daje najlepsze osiagi feedera brzmi to nieprzekonywujaco ale sie sprawdza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "najlepszymi osiągami" to bym się nie zgodził. Nic obciążone maksymalnie nie osiąga maximum swoich parametrów. Przykładowo wędki do połowów z plaży (temat który ostatnio przerabiałem i jak zwykle przy takich okazjach przewaliłem masę wędek w sklepach i masę recenzji w czasopismach i Internecie). Każda ma określony cw ale zawsze można przeczytać że najdalsze rzuty i najlepsza praca jest przy ciężarze nieco mniejszym niż maksymalny. Podobnie nie zgodzę się że cw feedera ma wliczoną masę zanęty do koszyczka. Jakiś czas temu miałem podobne (takie same) wątpliwości jak BobekSTW, i wtedy również swoją metodą pytałem tu i tam i zawsze odpowiedzi były podobne - nieco lżejszy koszyczek niż cw. feedera. Pewnie że zazwyczaj wędzisko wytrzyma przeciążenie - ale napewno jego praca oraz komfort posługiwania się będą dalekie od oczekiwanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak zamiast slowa '' najlepsze'' powinienem napisac ''najwyzsze'' racja :mrgreen: dzieki za poprawke bo mialem namysli ze mozna zalozyc max tyle ile jest c.w , wiecej to juz blad a jesli chodzi o same osiagi to juz zalezy chyba od kazdej wędki inaczej, no i zawsze lepiej dac mniej niz przedobrzyc trafna uwaga :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam. Więc moje pytanie brzmi: czy jeśli mam feedera z cw 65g to czy zastosowanie koszyka 40g będzie bezpieczne. Zanęty nie dociążam, więc myślę że tyle co się zmieści w koszyczku nie będzie ważyło 25g, choć mogę się mylić. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

wytzrymałośc wedziska to nie wszystko. bież pod uwage dobrą żyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

nie do końca , 2 sezon używam feedera o wyrzucie 80gr a łowisko nad którym bywam wymaga nie raz obciążenia 100gr + . Mniejszy komfort przy zarzucaniu owszem jest, oraz trzeba trochę do wprawy dojść, ale nie wpływa tak to źle na wędzisko jak by się sądziło.

Dodam jeszcze że nie jest to wcale topowych firm produkt a najzwyklejszy konger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rzucałem ostrożnie 50g koszykiem napakowanym full zanętą pickerem do 40g i nawet nie pisnął. Potem zmieniłem na sprężynę 10 lub 20g i z zanętą leciała dalej niż z tym koszykiem. A raz rzuciłem 50g z zanętą "bazarową" wędką 80-120g i poszła w pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.