Skocz do zawartości
tokarex pontony

Solina


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ale ryby tez podobno:wink::lol:

Ryby tam są na pewno i to duuuużo i jeżdżę tam od kilku lat co roku w czerwcu i zwykle łowie tam Szczupaki,Sandacze,Karpie (w tamtym roku nawet pobiłem swój rekord karpia 77cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam rybak-i są :shock: to troche lipa a niby woda PZW.Tego nigdy nie zrozumie. :cry: .

ja też nie :evil:

pomimo że jestem tam gościem od ładnych paru lat to jeszcze nigdy nie widziałem tam rybaków z siatami :idea: (chyba że oni są tylko aktywni tylko jesienią)

co do smażonych rybek, hmmm... jadałem i to nie raz, lecz były to same mrożonki :grin: poza tym jest git, szczególnie wtedy jak za fest nie wieje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat rybak rozkładał sieci swe
To tam rybak-i są :shock: to troche lipa a niby woda PZW.Tego nigdy nie zrozumie. :cry: .

Manku moze niezrozumiale to jest ale wcale nie zaskakujace

Rybacy sa nawet na Wisle w okolicach Torunia - jak dobrze pamietam dwo i pol rybaka albo trzy i pol rybaka :lol:

Ten polowkowy robi chyba na pol etatu albo czesciowow Wisla a czesciowo jeziora

Nie pamietam jak mowili na zebraniu sprawozdawczym ale bawila ta "polowka" wszystkich :lol:

Najlepsze slysze teksty czasami ludzi "jak to mozna jesc ryby z Wisly" a pozniej pojda kupia w sklepie a tu niespodzianka :lol:

Szczegolnie jak im jakies jazie bolenie itp opychaja z krystalicznie czystych wod :lol:

Ale to jest cala Polska :evil:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manku moze niezrozumiale to jest ale wcale nie zaskakujace
Moze nie zaskakujące ,ale to idiotyczne,Przemek pomyśl masz prywatny staw ,zarybiasz ,placisz podatki ,pilnujesz [gorzej lub lepiej] a tu przychodzi ekipa rybaków i mówi że od dziś bedzie na twym akwenie "rybaczyć" idiotycznie no nie, i jeszcze się zgadzasz :mrgreen: nie mówie tu o odłowach kontrolowanych ,choć z tym też jest różnie .
nigdy nie widziałem tam rybaków z siatami :idea:
No więc sprawdziłem w WW i necie ,tam są rybacy stacjonarni którzy hodują ryby w sadzach.Myśle że już starczy tego odbiegania od tematu czyli wracamy do tematu.
Karpie (w tamtym roku nawet pobiłem swój rekord karpia 77cm)
Opisz połowy bo to zbiornik troche "dziwaczny"jak czytalem nęci się na półkach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam są rybacy stacjonarni którzy hodują ryby w sadzach

maniek, wiem o tym nie raz do tych hodowli podpływałem, hoduje się tam pstrągi i jest to jakby powiedzieć ogrodzony metalową siatką pewien obszar jeziora np. 100x100m.

ale to nie ma nic wspólnego z odłowem sieciowym :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek napisał/a:

tam są rybacy stacjonarni którzy hodują ryby w sadzach

maniek, wiem o tym nie raz do tych hodowli podpływałem, hoduje się tam pstrągi i jest to jakby powiedzieć ogrodzony metalową siatką pewien obszar jeziora np. 100x100m.

ale to nie ma nic wspólnego z odłowem sieciowym

Przypomniało mi się, podczas I zlotu haczyk.pl pływaliśmy z Gregorkiem i ESSOXEM po Solinie obok takich ogrodzonych siatką obszarów w których hoduje się pstrągi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz połowy bo to zbiornik troche "dziwaczny"jak czytalem nęci się na półkach .

Więc ryba została złowiona koło wsi Podleszczyny (Ok 1km za Polańczykiem w stronę Wołkowyji) wzięła z głębokości ok 10mna 2 ziarna kukurydzy+orzech tygrysi na włosie.

Byłem tam od 6 IV ryba wzięła w miejscu zanęconym poprzedniego dnia ilością ok 200 kulek + 1 kg ziarna zanętowego "traper" MIX 2(kuku,orzech tygrysi,orzech arachidowy,konopie)

Z tymi rybami karpiowatymi to jest tak że(tak mówią miejscowi)wyjadają karmę tym pstrągom(z sadzów)i dla tego mają spore przyrosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manku moze niezrozumiale to jest ale wcale nie zaskakujace
Moze nie zaskakujące ,ale to idiotyczne,Przemek pomyśl masz prywatny staw ,zarybiasz ,placisz podatki ,pilnujesz [gorzej lub lepiej] a tu przychodzi ekipa rybaków i mówi że od dziś bedzie na twym akwenie "rybaczyć" idiotycznie no nie, i jeszcze się zgadzasz :mrgreen: nie mówie tu o odłowach kontrolowanych ,choć z tym też jest różnie

Manku ale czy to jedyny przejaw bezmyslnosci w PZW

Wazne ze jest kasa jakas dla zwiazku ze czasami moze sa rybki

Cholera wie czym sie kieruja

Jakos nikt w tym kraju (albo malo ludzi) postrzega wedkarstwo jako to wlasciwa i dobra forme "biznesu wodnego"

Bo wedkarze wiecej kasy zostawia niz rybacy a i pewnie ichtiofauna tak nie ucierpi

Ale to temat na szeroka dyskusje

Spotkamy sie to pogadamy przy piwku ;)

A co do Soliny to fotki fajne i chcialbym tam kiedys powedkowac tylko kurna daleko tam :lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zbiornik Soliński (tzw. Jezioro Solińskie) - jezioro zaporowe (zbiornik retencyjny) położone w województwie podkarpackim w pobliżu miejscowości Solina. Dawna wieś Solina znajduje się na dnie obecnego jeziora. Zostało ono tworzone w 1968 roku poprzez spiętrzenie wód Sanu i Solinki przez zaporę, która ma 81,8 m wysokości (najwyższa w Polsce) i 664 m długości.

Zbiornik ma powierzchnię ok. 22 km² i największą w Polsce pojemność (472 mln m³). Maksymalna głębokość zbiornika to 60 m przy zaporze. Poniżej zapory znajduje się elektrownia wodna o mocy 200 MW.

Wody tego jeziora urozmaicone są w wiele gatunków ryb, chodzi głównie o dużą ilość sandaczy oraz okoni , ale są tu również duże okazy karpi,boleni, leszczy, płoci.

Witam...

Jako ze jestem zakochany w tym lowisku i co jakis czas wybieram sie tam aby polowic moge co niektorym pomoc lowic na Zbiorniku Solinskim zwanym potocznie Solina lub Jeziorem Solinskim...

Zacznijmy od podstaw...

Solina podzielona jest na 2 rodzaje Wody

-Nizinne-Od ławy przy ośrodku nafta do zapory w Solinie

Od pierwszego mostu w miejscowości Bukowiec do zapory w Solinie.

-Gorskie-Od granicy BPN(Bieszczadzki Park Narodowy) do ławy przy o środku „Nafty”. (Na terenie BPN oraz rezerwatu przyrody Krywe – od ujścia potoku Hulski do mostu w m.Studenne – obowiązuje całkowity zakaz wędkowania ). Dla tego odcinka >Przynety sztuczne i roślinne. Zakaz spinningowania od 01.09. do 31.01. Lipień okres ochronny od 01.01. do 31.05. Pstrąg potokowy wymiar ochronny 30 cm.

Teraz cos o Lowisku, Solina to najglebsze i Najwieksze wzgledem pojemnosci wody jezioro retencyjne w Polsce. Jest to jedno z najczystszych, jak nie najczystrze duze "jezioro" w Polsce, woda jest krystalicznie czysta, glownie za sprawa tego ze wkolo jeziora nie ma duzych miast tylko zwykle wioski ktore zarabiaja glownie na turystach, do tego san i solinka ktore daja czysta gorska wode i mamy prawie zawsze krystaliczna wode...

Jezeli chodzi o Głebokosc, duzo by tu mowic ciezko znalesc jakas zatoke gdzie nie ma ponad 3 metrow, jednak glebokosci to glownie +10 a i nie zadko to +20 metrow.

Nie bede sie jakos szczegolnie wypowiadal na temat miejsc ktorych nie znam ale powiem co wiem...

Chyba jednym z najbardziej cenionych lowisk jest rzeka solinka, gdzie lowi sie duze karpie przy jej ujsiu do jeziora, jest to woda nizinna.

Czesto lowi sie tez na wołkowyi, jest tam o wiele plyciej niz w innych miejscach i chyba jest to miejscowosc gdzie glownie przyjezdzaja wedkarze...

Ja łowie w miejscowosci Polanczyk, jest to mala miescina, ktora zyje tylko z turystow, masa miejsc gdzie mozna sie zakwaterowac itp... pozatym z np takiego Hotelu Relavia nad soline jest jakies 300 m i tam zazwyczaj lowie...

Nie wiem jak inni ale wiekszosc lowiac na solinie wybiera Zatoki i tam stara sie lowic, otwarte wody mysle odpadaja biorac pod uwage glebokosc(czesto +20-40m), zagluwki, kompiacy sie ludzie, ale napewno sa miejsca gdzie da sie tego uniknac i da sie polowic w samotnosci na otwartej wodzie... na takich glebokosciach...

Jezeli jednak chcemy polowic na "normalnych" glebiach to trzeba pomyslec o Zatoczkach ktorych jest masa, sa one ciche, wolne od turystow, co jakis kawal jedyne co mozemy znalesc to jakas przystan na łudki.

Trzeba oczywiscie popytac miejscowych rybakow, najlepiej to isc na jakie piwo do baru i popytac, ja tyle co sie dowiedzialem to to ze warto lowic ma ciemne przynety, nawet na cale czarne woblery choc one niedokonca zdaja na solinie egzamin bo ciezko sprowadzic woblera na 10 m zeby plyna przy dnie... wiec glownie Gumy albo koguty mocno obciazone.

Jezeli Białoryb to grunt, ale nie tylko, na slawik mozna spokojnie polowic takie do 5 kilo karpie, wydawalo by sie na malej przestrzeni, koledze w zaczepy wszedl taki 4 kilowy.

To co jest minusem... nie wiem jak w innych miejscach ale tam gdzie ja lowie, problemem jest przedewszystkim to ze sa bardzo strome brzegi, czesto nie dosc ze ponad 45stopni to jescze wkolo same drzewa, takie niedostepne miejsca... ale jak sie cos znajdzie to juz jest przy czym siedziec... :D

Jezeli ktos watpi w wielkosc ryb na solinie, to niech sie wybierze w sloneczny dzien na zapore i popatrzy na wode i na ryby jakie na tej zaporze plywaja, co 2 ryba tam to przynajmniej 90% uzytkownikow rekordy zyciowe... ogromne klenie... tak to klenie, myslalem ze to amury, ale kiedys slychalem w radiu wypowiedz na temat ryb w Solinie, nie ma tam amurow, koles mowil ze wiekszosc mysli ze to amury a to ogromne klenie ktore na oko maja jakies 60-70cm metrowe karpie nie sa nowoscia, ogromne sumy... zeby to zobaczyc wystarczy posiedziec i poogladac

Mowiac ogolnie na Solinie mamy doczynienia z... Karpiami, Leszczami, Płocmi, Boleniami, Szczupakami, Okoniami, Sandaczami, Sumami i z Trociami Jeziornymi! ...

To chyba głowne, co do troci to akutalny rekord polski jest z Soliny, z Polanczyka, poprzedni tez byl z Soliny... ostatnio kolega zlowil 40 cm troc...

Jest jeszcze cos co jest dla mnie najwazniesze... gdy wstajesz o tej 4 rano zeby pojechac na Lowisko, jestes zaspany, nic ci sie nie chce ociagasz sie, w Aucie to prawie zasypiasz, ale te jezioro jest jak magia gdy idziesz jest jeszcze szarowka, przechodzisz przez jakis lasek i wsrod lisci i pni juz ja widzisz, mgłe nad zielonkawo-błekitna woda ktora mowi Ci ze trafiles w odpowiednie miejsce, wkolo zero zywej duszy same drzewa spokojna woda Hektary do obłowienia, wolnosc i te widoki tego nie mozna przekupic rybami czy wygoda, to cos czym, sie nie wspomina ale zyje.

Pozdrawiam bialagora90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Wg. mnie na leszcza najlepiej w pobliżu ujścia Solinki. Okolice Bukowca, Zawozu, Wołkowyji. Można tam łowić zarówno z brzegu jak i z łodzi, rowerka wodnego itp. (wypożyczalnie). Jest tam niestety dużo wędkarzy a w sezonie letnim ogromne ilości urlopowiczów na sprzęcie pływającym. Byłem tam tydzień temu. Bardzo niski stan wody :(

Przy okazji, jako że jestem nowy witam wszystkich na forum :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej retro na co sandacz uderzył na gumę? ja ostatnio na jaworze łowiłem na skałach,uderzył mi ładny sandacz na moje oko miał koło 70cm podholowałem go pod skałki nie miałem podbieraka,nagle zrobił odjazd i wpłyną po skalną pułke po czym przetarł mi żyłke na kamieniach i tyle go widziałem,ale za to na pomoście chłopak wyciągna okonia na 41cm,najlepsze jest to że życał do środka pomostu między łodki i rowerki i wyciagna ładnego okonia.po weekendzie wybieram sie znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pomostami i lodkami czesto siedza okonie. A sandacza raczej nietypowo bo na wirowke oklo 8g czerwona, z opadu. To byl raczej przypadek, rzucalem z godzine rozne gumy i nic. Przezbroilem na blache na okona, odwrocilem sie na chwile do zony i przestalem sciagac gdy po chwili pociagnalem juz byl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz na chrewcie wyciągnąłem sandacza 58cm na srebrną obrotówkę nr 3 ale to szczęsliwie jakoś,we wtorek jadę na nockę mam nadzieję że wreszcie pierwszy mój sandacz w tym roku znajdzie sie w podbieraku,póki co same szczupaki były i okonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, nie bardzo wiedziałem gdzie umiejscowić ten temat, wybrałem ten dział.

Mam pytanie, odnośnie zbiornika Solina, a mianowicie w jakim leży okręgu?

Szukałem ale na każdej stronie pisało inaczej więc postanowiłem napisać na forum.

[ Komentarz dodany przez: sinus: 28-06-08, 13:40 ]

temat podpinam pod już istniejący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.