Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka na żywca


Amber

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chciałbym sie dowiedzieć czy Feeder cw.105g moze służyc za wędke żywcową ponieważ w zeszłym sezonie spotkałem sie z wieloma osobami którzy na rzekach takich jak Bug i Wisła , zaczeli łapać w podobny sposób a mianowicie (wędka-żyłka-obciążenie ok.60-80g -bombka wodna-ok.1,5m dalej spławik żywcowy-haczyk z żywcem) mam nadzieje ze przedstawiłem to w miare rozumiale :wink: .

Tak więc mam pytanie czy Feeder jest do tego odpowiedni lub czy nie ma jakiejś wędki odpowiedniejszej ?hehehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale wątpie troche w wytrzymałość feedera :cry: wydaje mi sie ze łowiąć na żywca w takich żekach jest nie małe prawdopodobieństwo ze na naszego żywca skusi sie jakas wieksza ryba jak duży szczupak lub nawet sum a wtedy nasz feeder po prostu chyba pęknie jak zapałka chyba ze sie myle i ze feeder wytrzyma takie uderzenie :/ Co o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

No coś ty 105 g feder ma pęknąć?

Pomyśl raczej o dobrej żyłce i dobrym kołowrotku bo to są elementy którymi wygrywa się rybę. No i oczywiście duuuży podbierak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe :) hmmmm wydaje mi sie ze kołowrotek serii 300 i plecionka 0,18-0,20 i juz bardziej boje sie o wędke :). Pozatym chyba wolałbym zeby strzeliła żyłka lub plecionka niz muj feeder bo gdyby on mi pęk to prawdopodobnie poszedłbym i sie autentycznie powiesił na najbliższym drzewie lub utopił przywiązując sobie do nogi plecionke z głazem :) Tzn. troche mnie on kosztował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Jeśli będziesz miał dobrze wyregulowany hamulec to wyciągniesz naprawdę sporą rybę na jeszcze cieńszą plecionkę. A co do wędki to spokojna głowa! Aż takie słabe to one nie są!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli boisz się o feedera to kup sobie wędzisko do połowów morskich takie do 200g albo karpiówkę:wink:

a tak serio to szukając kija na trocie natknąłem się na wędkę Mikado długości około 3m i cw. do 180g (taką pałę facet polecał mi na trocie :shock::mrgreen: ) niestety nie pamiętam nazwy ale było to coś z dinozaurami 8)

Chyba to było to, choć to wędzisko do połowów morskich :shock:

http://www.mikado.pl/sklep/?module=Katalog&func=katalogview&katid=461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Artech a może ten sprzedawca miał na myśli połów troci jak już spływają do morza co? To by wyjaśniało, że poleca kij do połowów morskich! :wink::mrgreen: A tak poważnie to czasami głęboko się zastanawiam czy Ci niektórzy sprzedawcy naprawdę nie mają zielonego pojęcia o tym co mówią czy po prostu chcą wcisnąć te przeróżne gadżety osobom nieco mniej zorientowanym... Myślę, że istnieją i jedni i drudzy! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja staram sie praktycznie nie słuchać tego co w sklepie mówią , bo zazwyczaj proponóją towar ktury nie zchodzi lub taki który jest po prostu najdroższy !. Jedyny dobry sklepik ktury znam to na mazurach w Pasymiu ,ale to dlatego ze jestem tam co roku , często łowiłem z tym człowiekiem i wie jak mniej wiecej chce łowic i na co .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaa . heeheh zrtech przecież nie będe kupował wędki z cw 180g po co mi to :) i do czego by mi to służyło :shock: jedynie chyba do trollingu a tej metody psełdołowienia nie używam , inną opcjią tego wędziska mogła by być wędka na suma ale spiningowac tym "czymś" bym chyba nie mógł z resztą po co mi 180g cw jak wyławiają sumy po 60 kg na wedki z cw30-40 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo coś mataczysz

Niestety Artech chyba masz racje bo najpierw Amber pyta o żywcówke,

Chciałbym sie dowiedzieć czy Feeder cw.105g moze służyc za wędke żywcową

A dalej już powątpiewa czy taką wędką można spiningować.

inną opcjią tego wędziska mogła by być wędka na suma ale spiningowac tym "czymś"

Amber może zdecydujesz się na coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Wydaje mi się, że Amber nie wiedząc próbuje nam teraz wcisnąć, że wie i tym samym dalej plącze się w wypowiedziach. :roll: No ale mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytając sie o wędke wymienioną wyżej mialem po prostu wątpliwości czy wytrzyma .

A odpowiadając na wypowiedz artecha i o wspomnianej przez niego wędce 180cw nie mam żadnych wątpliwości co do tego ze ten pilk wytrzyma praktycznie wszystko.

Tak więc - nie plącze sie w swoich wypowiedziach tylko odpowiedzialem Artechowi , który troszke zszedł z tematu ktury tu postawiłem . Tak więc jakbyś mugł Bartku nie oceniaj mojej osoby .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnoscnie wędek z 30-40 cw przepraszam ale zapomnialem dodac ze chodziło mi o spinning ktury troszek sie niestety różni pracą od feedera. Jesli ktos pomyslał o innej wedce niz spinning to przepraszam raz jeszcze ale hehehe na wedke typu match(podonie baty,pickery) jeszcze nie slyszalem o wyłowionym na nią dużego szczupaka , bądz suma.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze przy okazji odpowiem Mankowi ktury mnie cytuje "Chciałbym sie dowiedzieć czy Feeder cw.105g moze służyc za wędke żywcową" , niżej napisał cyt."A dalej już powątpiewa czy taką wędką można spiningować. " tu mnie troche zaszokowało ponieważ ja Manku nie powątpiewam w to tylko wiem ze Feederem nikt nie spininguje a tym bardziej Ja. :) .

Wydaje mi sie ze chciales cos napisac na temat tego pilka a nie feedera . No ale nie wnikam i powodzenia życze w razie co w łowieniu Feederem na spining. Ja moze zaczne karpiówką :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Amber nie dziw się, że tak odbieramy Twoje posty bo jest w nich tyle niedopowiedzeń, że każdy może je sobie czytać wg. własnego schematu. Jeśli oczekujesz konkretnych odpowiedzi zadawaj konkretne i przede wszystkim dobrze sformułowane pytania. Na Twoje pierwsze pytanie odpowiedziałem, że feeder o c.w. 105 g, nada się w zupełności na żywcówkę, bo to pytanie zrozumiałem od razu. Twoje następne wypowiedzi posiały jednak trochę chaosu (o czym sam się już przekonałeś) i w konsekwencji trudno je było właściwie odczytać. Dopiero po Twoich wyjaśnieniach kapuję o co chodzi. Jak widzisz nie tylko ja nie do końca zrozumiałem Twoje posty, więc może jednak jest coś w tym co mówię... Jeśli Cię uraziłem to przepraszam ale z mojego punktu widzenia to składnia tych wypowiedzi doprowadziła do niewłaściwego zrozumienia ich treści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformułowanie "mataczysz" miało być dowcipne a wywołało burzę wszklance wody :? Tego się nie spodziewałem :shock:

A odnośnie żywcówki to mi osobiście nie bardzo pasowała by akcja feedera (bynajmniej tego którego posiadam),do tego rodzaju połowu wolałbym wędkę o trochę sztywniejszą :wink:

tylko wiem ze Feederem nikt nie spininguje a tym bardziej Ja. .

I tu się grubo mylisz, w zamierzchłych czasach :lol: , kiedy nie było jeszcze wklejanek, bardzo wielu spinningistów sosowało najdelikatniejsze feederki do połowu okoni na paproszki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber sorki za poprzedni post teraz bez ściemy ,pytanie twoje to czy feder nadaje się na żywcówke ,odpowiem jednoznacznie NIE .Ale jak sam zresztą zauwarzyłeś wielu wędkarzy często używa federa w tej roli ,może jest to jakieś wyjście awaryjne ale wszystko zależy od tego na co się nastawiasz ,sandacz ,szczupaczek ,okoń powiedzmy

że feder da rade ,ale już nie radze stawiać żywcówki jak masz w łowisku suma, czy feder wytrzyma tą konfrątacje napewno nie ,no jeszcze zależy jaki feder i jaki sum,

ale generalnie szkoda federka pękają jak zapałki sam osobiście widziałem kilkukrotnie,

jest wiele wędzisk dobrych na żywcówke ,nawet lepszym rozwiązaniem jest użycie karpiówki.Oczywiście decyzja zależy od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

panowie bez przesady jeśli ktoś idzie z federem na szczupaka czy też sandacza to co żl;e robi to do cholery jeśli ja idę na szczupaka to mam brać morskie wedki bo może weżmie coś większego nie popadajmy w paranoje niema nic piękniejszego jak połamana wedka.

Kazdy szuka i myśli im droższa tym lepsza a ja mam ukraińską wedkę BLACK TAIGER

powiażmy żyłki z najl;epsza wegluwa ktura szlag trafi szybciej. Bo ja stawiam na swoją.

Za 35 zL :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Przeglądnąłem całe forum, ale nie znalazłem podobnego tematu wobec tego pozwoliłem sobie po raz pierwszy w życiu założyć ten oto temacik :razz:

Zamierzam posiąść wędkę przeznaczoną do połowu szczupaka na żywca. Oczekuję od niej, żeby była:

- nie krótsza niż 5m;

- dość sztywna;

- może byc teleskopowa

- chciałbym żeby była w miarę solidna, żeby nie był to jakiś szmelc :lol:

- ciężar wyrzutu bliżej nie określam, nie będę tą wędką zarzucał, tylko opuszczał przynętę w łowisko;

- jeśli chodzi o ciężar własny wędki to nie musi być lekka jak piórko :mrgreen:

Przewertowałem wiele katalogów wędkarskich, oraz serwisy takie jak allegro czy ebay, ale nie znalazłem nic co spełniało by moje chyba nie aż tak wygórowane :roll: zachcianki :lol: .

Znalazłem co prawda kilka wędek, ale żadna nie przekroczyła dł 5m. Jeśli chodzi o sposób łowienia to nie bedę zarzucał przynęty, tylko przy takiej długości wędki, będę opuszczał żywca pod burtę brzegową, lub w wolne oczko wśród roślinności. Dlatego też taka a nie inna długość.

Zdaję sobie sprawę że temat jest może nie za bardzo na topie :lol: i może dlatego ciężko dostać takie wędki :neutral: . Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście może w wolnej chwili czasu znaleźli i podrzucili tutaj jakiś link, czy coś... Do maja dużo czasu, mam nadzieję, że zdążę skompletować sprzęcik :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz problem...

Bo takie kryteria (czyt. długość jaka podałeś) spełniają raczej tylko bolonki, ale one do połowu na żywca ze swoim ciężarem wyrzutowym się nie nadają (no chyba, że łowisz na małe ukleje, stynki czy kiełbiki), a nawet abstrachując od przynęty są to wędziska dosyć delikatne...(heh, choć z drugiej strony jeśli takim wędziskiem holuje się nawet kilkukilogramowe brzany...)

Mógłbyś spróbować kupic jakiegoś feedera mocniejszego o długości 4,2 metra (ewentualnie 4,5, bo i takie chyba ma w swojej ofercie Shimano) i choć krótszy o 0.8 do 0.5 matra od długości jaka podałeś, pewnie by się sprawdził.

Albo jakieś wędzisko plażowe...

A z typowych teleskopówek nie przychodzi mi na myśl żadem model o takiej długości, jaka podałeś.

No fakt, sory cysiu, umknęło mi "nie" (tekst poprawiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięciometrowa wędka surfcastingowa

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=7&assortment=137&producer=460&kind=2121

Albo troche krótszy teleskop

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=3&assortment=10&producer=50&kind=2628

A ja bym kupił zwykły teleskop z włókna szklanego np. 4,5 metra. Do tych zastosowań nie trzeba nic lepszego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAM Green Collection c.w 80-100 gr długość 5 m akcja szczytowa średnia waga 400 gr

na żywca używam tego kija od 2-óch sezonów jak i na okonia także na szczupaka sprawdza się idealnie ,do tego spławik bojka 10 gr żyłka 0.25 i można jechać :wink:

cena to około 130 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.