Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kołowrotek na morze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję kołowrotek na dorsze, który wytrzyma mi kilka razy chociaż. Muszę się zmieścić w kwocie 60 - 70 zł. Podam 4 typy i proszę o zdanie na ich temat.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Cormoran Rodeo 3S - 45 zł

Kondor Sea Star - 55 zł

Golden JK 7000/4BB - 47 zł

Konger BALTICA 460 SV - 56 (ew. 470 SV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Jestem zupelnym laikiem i dopiero zaczynam przygode z lowieniem morskim.

Doradzono mi dwa kolowrotki:

Robinson Vortex 705 oraz

ABU CARDINAL 303 FR

Prosze doradzcie ktory z tych kolowrotkow jest lepszy (obydwa moge miec za okolo 140 zl)

Kolowrotki maja byc na morze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolowrotki maja byc na morze.
Z brzegu? Z plaży? Z łodzi? Z kutra? Dorsze? Śledzie? Flądry? Bellony? Spinning? Jigging? Grunt? Jak widzisz możliwości jest sporo, więc zaplanuj najpierw co i jak chcesz łowić w tym morzu, a dopiero potem pytaj się o kołowrotek.
doradzcie ktory z tych kolowrotkow jest lepszy

Abu ma lepszą korbelkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolowrotki maja byc na morze.
Z brzegu? Z plaży? Z łodzi? Z kutra? Dorsze? Śledzie? Flądry? Bellony? Spinning? Jigging? Grunt? Jak widzisz możliwości jest sporo, więc zaplanuj najpierw co i jak chcesz łowić w tym morzu, a dopiero potem pytaj się o kołowrotek.
doradzcie ktory z tych kolowrotkow jest lepszy

Abu ma lepszą korbelkę ;)

Z kutra - Dorsze. Nic wiecej niestety nie umiem powiedziec :oops: W przyszlym tygodniu jade drugi raz w zyciu na taka wyprawe (wczesniej mialem pozyczony sprzet). Chce kupic kija kolowrotek, jakies pikery, przywieszki i co tam jeszcze potrzeba. Oczywiscie dla poczatkujacego sprzet wystarczy raczej z dolnej polki cenowej, co szanowni koledy moga doradzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

3.mniejsze tarcia.

Na kolowrotku o szpuli stalej tzw. "spinningowym" tarcia sa ogromne zwlaszcza na rolce kablaka i dodaj do tego glebokosc plus ciezki pilker, dla mnie to tak jak jechac autem z zaciagnietym hamulcem recznym.

4. wytrzymalosc, Ty zajedziesz cztery kolowrotki ja dalej bede lowil swiom.

no coz racja

Ale prawda jest ze jesli ktos sie wybiera nad morze 2x w roku to mozna pomyslec nad sensem zakupu ciezkiego multika.

Ja osobiscie lowiac z lodzi (niekoniecznie kutra) uzywam krotkiej wedki 1.8m i multika.

Wszystko jest kwestia przyzwyczajenia i podejscia do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

W niedługim czasie (27-28.IV.2009) wybieram się z Kołobrzegu na kutrze Flamenco (tego samego armatora co Solon i Kamel) na dwudniówkę na Bornholm.

Pływałem już kilkanaście razy na dorsze, ale tylko krótkie jednodniowe trasy i zawsze z pożyczonym sprzętem. Przyznam szczerze, że chciałbym zrobić sobie jakiś niedrogi komplet (bo nie chcę szaleć z pieniędzmi plywając maksimum 3 razy w roku) i mam kilka pytań.

Dostałem ostatnio taką wedęczkę - TWO-HEARTED RIVER PILK 300 http://www.sklepmikado.pl/?module=Katalog&func=produktview&katid=930&prodid=4766

Przypuszczam, że chyba jest troszę przydługa, ale skoro dostałem to, może niech zostanie. Zastanawiam się czy lepiej jest do niej zakupić mutiplikator, czy zwykły kołowrotek o stałej szpuli, nie łowiłem nigdy z multi, bo nie widziałem, żeby na ktorymś kutrze był taki do wypożyczenia. Jeżeli już miałby być multiplikator, to co sądzicie o tym, KOŁOWROTEK COUNTDOWN GLC 301

http://www.sklepmikado.pl/?module=Katalog&func=produktview&katid=624&prodid=3603

Co do pilkerów, to jakoś się przyzwyczaiłem do parasolek Pana Kaczmarka, ale czekam na wszelkie wskazówki w tym temacie.

Jezeli ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie sprzętu, Bornholmu, lub tego kutra, będzie mi bardzo miło, jak się podzieli informacjami.

Pozdrawiam,

Rafał

PS. z góry dziękuję za pomoc, a po wyprawie obiecuję coś skrobnąć jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . koledzy prosze o opinię dotyczącą dobrego kręcioła morskiego takiego model 4500 5000 myślałem o cormoran seacor big ben 6pi5000 proszę o podanie przykładów może ktoś poławia na niego . może inny.? dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Witam, mam szybie pytanie, czy mogę używać na naszym morzu SHIMANO ALIVIO 4000 FB (CATANA W TYM ROZMIARZE MA CHYBA ZA DUŻE PRZEŁOŻENIE) bądź OKUMA TRAVERTINE 55 BF do pilkera z kutra? na kij do 200g? NIe chcę kupować alivio 6000 FA ze względu na wagę... jest jeszcze abu saltwater 176, ale on też chyba ma za duże przełożenie...

wyjazdy kilka razy do roku, sprzęt w międzyczasie działał by na śródlądziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten spro to porażka jakaś...

wygina się w rękach, cały z plastiku, brak szpuli zapasowej i kabłąk się blokuje...

na korbce luzy od fabryki, co z tego ze aluminiowa?

wymieniam go na multiplikator albo na jakąś dużą okumę z wolnym biegiem, ta mi może posłuży jeszcze na karpie... A może cormoran big pen 3ai 5000? co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Podbijam pytanie "Złotej Rybki" o Dragon Rock Heavy Duty FD830i. Odpowiada mi, ze względu na swoją lekkość i niewygórowaną cenę. Czy sprawdzi się na dorszach z władysławowskiego kutra?

Ten kołowrotek jest dobry ale na płytkie łowiska - max 35m.

Łowiłem raz takim we Władku i po godzinie miałem go dość. On jest po prostu za wolny.

Ja zkaupiłem kręcioł Penn Slammer 560......i się zakochałem. Za tą cene ciężko o lepszy młynek. To mój prywatny nr 1 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podczas listopadowej wyprawy próbowałem jak sprawdzi się na dorszach kołowrotek z wolnym biegiem. Muszę powiedzieć, że sprawdził się znakomicie! Wolny bieg stosowałem do dodawania plecionki w dryfie.

Przy odrobinie wprawy w manewrowaniu wajchą wolnego biegu dodanie linki zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż otwarcie kabłąka. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nie powstają przy tym żadne luzy na lince i cały czas ma się czucie pilkera. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, wolny bieg jest bardzo przydatny przy połowach z kutra.... dlatego od dłuższego czasu zastanawiam się nad Okumą Saliną Baitfeeder. Jednak ostatecznie chyba zostane przy swoim Slammerze. Penn to Penn

ramzess, nie wiem czy wiesz ale dostępna jest już wersja slammera z wolnym biegiem , nazywa się Live Liner, :idea: co do Saliny to wyszła już wersja II, (w rozmiarach pod cięższy spining itp..) nowość chyba nie objęła jeszcze wersji Baitfeeder, ale niedługo i ona może pojawić się nieco odświeżona/niebieska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramzess, nie wiem czy wiesz ale dostępna jest już wersja slammera z wolnym biegiem , nazywa się Live Liner, :idea: co do Saliny to wyszła już wersja II, chyba nie objęła jeszcze wersji Baitfeeder, ale niedługo i ona może pojawić się nieco odświeżona.

Tak wiem, ale po pierwsze narazie nie jest on zbyt łatwo dostępny a po drugie poczekam na opinie osób które już go użytkowały, bo ja troche boje się nowości, gdyż już kilka razy się na nich przejechałem i teraz staram się wybierać raczej sprawdzony sprzęt. A może jest ktoś na forum kto już miał styczność z tym kręciołkiem i może coś o nim powiedzieć?? Ale jeżeli jest w nim zawarta solidność starego dobrego Slammera to uważam, że to świetna propozycja dla wędkarzy łowiących z kutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie "Złotej Rybki" o Dragon Rock Heavy Duty FD830i. Odpowiada mi, ze względu na swoją lekkość i niewygórowaną cenę. Czy sprawdzi się na dorszach z władysławowskiego kutra?

Ten kołowrotek jest dobry ale na płytkie łowiska - max 35m.

Łowiłem raz takim we Władku i po godzinie miałem go dość. On jest po prostu za wolny.

Ja zkaupiłem kręcioł Penn Slammer 560......i się zakochałem. Za tą cene ciężko o lepszy młynek. To mój prywatny nr 1 !!

Mhm. Wybaczcie, jeśli pytanie głupie, ale w takim razie co decyduje o szybkości kołowrotka? Ilość łożysk, przełożenie?

Wspomniane wyżej Penn i Okuma trochę drogie, choć zdaję sobie sprawę, że za dobry sprzęt trzeba zapłacić. Jeszcze pytanie o Abu Garcia Cardinal Saltwater CSW, warto?

Dzięki za wszelką pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.