Skocz do zawartości
tokarex pontony

brak shoutbox'a


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 6 months later...
  • 1 year later...

wg. mnie SB to jest bardzo dobra rzecz , i warto by pomyśleć o dodaniu tego :) Gdyż to bardzo ułatwia komunikację , można sobie pożartować , jak się ma jakieś krótkie pytanko to można zadać je na SB , a nie od razu spamować w temacie .Na forum takiej super gry strategicznej , jest SB i to jest właśnie to , wszyscy się znają i jest między nimi taka fajna więź :wink::idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

nie moge spać i tak siedzę i sobie myślę co by tutaj można było dodać na forum i wpadła mi taka myśl o shoutboxie ... nie wiem czy to już było poruszane kiedyś na forum ale jak było to myślę że warto by było jeszcze raz o tym wspomnieć :) w końcu forum jest po to aby rozmawiać z ludźmi więc coś takiego by się przydało ... no chyba że dało by się jakoś zrobić haczykowego chata :) pozdrawiam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feeder, pomysł był już walcowany, ale co po niektórzy mądrzy inaczej twierdzili, m.in. ,że dział Hyde Pak na Forum wyczerpuje temat.

Owszem jak tu przybyłem na początku był na górze tylko link do shoutboxa (a może był to czat) ,który to otwierał nową podstronę z shoutboxem/czatem właśnie - oczywiście takie rozwiązanie było nietrafione i z góry skazane ba porażkę ponieważ nikt nie będzie extra klikał by zobaczyć czy toczy się teraz jakaś dyskusja czy też nie...i było tam zwykle pusto.

Rozwiązanie minimalistyczne (z samym linkiem do shoutboxa) może miało by jakąś szansę gdyby taki link zmieniał kolor (podobnie jak nowa PW) jeśli ktoś w ciągu ostatniej godziny coś napisał.

Inną sprawą jest shoutbox z widocznym okienkiem/dyskusją bez żadnego klikania

Rozwiązanie najlepsze bo naturalne, ale....zabiera trochę miejsca (przestrzeni reklamowowej ?) na forum.

Osobiście jestem za tym by był Shoutbox (i mniej formalny czyli bardziej 'barowo klimatyczny' niż samo forum) choćby takie małe okienko 5-8 lini np. na samym dole pod wszystkimi działami, .

Zdaje sobie sprawę że idealna lokalizacja [której, raczej nie wywojujemy ]... to na prawej belce u góry tam gdzie teraz są [zloty i nasze strony]

Podsumowując jestem; za shoutboxem okienkowym nawet wersji mini, ale decyzja nalezy do tomika wystarczy ze kliknie kilka razy w PA i będzie po temacie. W najgorszym wypadku jak będzie tam 'milczenie owiec' to za 2-3 miesiące się od kliknie/wyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, o ile pamiętam kilkukrotnie pytałem o coś w tym temacie, mianowicie kanał irc'a,

owszem instalowanie klienta może być przeszkodą, choć z drugiej strony są takie rozwiązania które pozwalają bezpośrednio przez stronę wchodzić na irc'owy chat - ja się na tym dokładnie nie znam, ale kto siedzi w temacie to wie że sprawa jest prosta.

to jest takie ciekawsze rozwiązanie w porównaniu z shoutbox'em.. w którym drzemie prawdziwy potencjał, można nawiązać permanentny dialog.

no ale "haczyk" w tym jest taki że nie da się tego "przeliczyć" na kliknięcia, wejścia i inne " jak widać pożądane statystyki.

a i przestrzeń by się nie marnowała, choć tak na prawdę niema tu na tyle "życia" i aktywnych userów żeby to mogło jako tako funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiści SB nie brakuje. Niemniej mógłbym go wam włączyć, tylko, że jest to opcja, która szczególnie obciąża serwer. I przy obecnej oglądalności i popularności forum, SB jeszcze bardziej spowolniłby działanie forum.

Jak serwis będzie kiedyś na serwerze dedykowanym to możemy włączyć, czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy obecnej oglądalności i popularności forum, SB jeszcze bardziej spowolniłby działanie forum.
Nie daj się prosić, odpal na próbę to się przekonamy, najwyżej wyłączysz gdy zacznie notorycznie brakować zasobów. :razz:
kanał irc'a,

owszem instalowanie klienta może być przeszkodą, choć z drugiej strony są takie rozwiązania które pozwalają bezpośrednio przez stronę wchodzić na irc'owy chat - ja się na tym dokładnie nie znam, ale kto siedzi w temacie to wie że sprawa jest prosta.

to jest takie ciekawsze rozwiązanie w porównaniu z shoutbox'em..

Na początek działający i widoczny shotbox byłby już krokiem w kosmos. Wędkarze wpadają w nostalgie zwłaszcza w późno-jesienne i zimowe wieczory/noce z chęcią by z kimś pogadali, ..a używanie do tego postów na forum [często jak chcesz napisać dwa lub jedno słowo w odpowiedzi na pytanie czy też zagaić rozmowę] IMHO jest jak używanie mikroskopu do wbijania gwoździ, no niby też się da, ale nie jest to optymalne narzędzie.

Przynajmniej ja, już wielokrotnie szukając na forum jakiejś konkretnej informacji natknąłem się na 'nocne polaków rozmowy'.

no ale "haczyk" w tym jest taki że nie da się tego "przeliczyć" na kliknięcia, wejścia i inne " jak widać pożądane statystyki.

Damian21, umówmy się optymistycznie, że ta bałwochwalcza moda chyba już na szczęście upadła.

Nazwijmy to 'pogoń za licznikiem' na forum, IMHO jest w jakimś sensie drogą do samounicestwienia, bo magazynowanie coraz większej ilości śmieci, i nagminne rozwadnianie bzdurami działów tematycznych nie prowadzi do niczego dobrego, pewnym wentylem pozwalającym na spadek ciśnienia i chwilowych emocji forumowiczów mógłby być właśnie Shoutbox który nie powoduje przyrostu chłamu.

OT

Co do samych 'liczników' i 'wyznaczników Potęgi forum' , gdyby to zależało ode mnie mogły by być nawet skromniejsze o 25-40%

np.

Pokasować konta wszystkich userów którzy 2 lata się nie logowali.

Porządki w PW, czyli wszystkich z miesięcznym wyprzedzeniem powiadomić by zdążyli po chomikować swoje złote myśli w skrzynce ale po upływie tego terminu globalnie skasować użytkownikom wszystkie ich PW starsze niż np. 10 miesięcy.

Można by się jeszcze zastanowić nad wytropieniem starych nieaktualnych śmieciowych tematów i masowym bez cienia sentymentu pokasowaniem ich.

itd..itp

Przewiduję, że początkowo by były jakieś 'protesty odyseuszy', tzn. gdy od czasu do czasu wrócił by na forum syn marnotrawny i zobaczył ,że nie ma części jego cudnego wkładu intelektualnego , a co więcej nawet ma wyczyszczone PW! ,

Myślę, że po jakimś czasie dotarło by do świadomości 'Odyseusza', że o przyszłości kierunkach rozwoju decydują aktywni i obecni, a nie Ci którzy czynią nam od czasu do czasu zaszczyt przybycia.

Z drugiej strony można zrobić temat zimową porą;(albo nawet konkurs z nagrodą, no bo marchewka musi być :lol: ) pt. "Jakie byś chciała/chciał wprowadzić zmiany, ulepszenia w funkcjonowaniu forum haczyk.pl"

...gdyby cześć odpowiedzi była by spójna i logicznie sensowna oraz technicznie możliwa do wykonania ,wtedy można było by się zastanowić nad opłacalnością/koniecznością wdrożenia w życie najlepszych pomysłów.

No i niby wszystko git i cześć się z tym zgodzi, problem może się zacząć gdy ktoś będzie musiał to fizycznie zrobić :razz: Brak; czasu, jednomyślności, i chęci do działania rozłożył nawet Babilon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem przed chwilą - działa :cool:

Ale od razu też powoduje dłuższe generowanie strony i zwiększona ilość zapytań do bazy danych... a co będzie jak reszta użytkowników wróci z ryb :wink:

Wiadomo, ze SB się spodoba, przyzwyczaicie się aż tu za chwilę ciach i trzeba będzie wyłączyć... po co się drażnić.

Także, cierpliwości. Będą możliwości do włączenia SB i sprawnego działania całego forum to sam kiedyś zaproponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem przed chwilą - działa
to odpal nam przynajmniej ten luksus na gwiazdkę od 20 grudnia do 3 stycznia :razz:
Wiadomo, ze SB się spodoba, przyzwyczaicie się aż tu za chwilę ciach i trzeba będzie wyłączyć... po co się drażnić.
Do lepszego zawsze się szybciutko przyzwyczajamy, co prawda to prawda rokosz miał byś murowany :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Swego czasu był kiedyś na forum Chat, niestety świecił pustkami. Stąd Chat umarł śmiercią naturalną
Od samego początku był skazany na śmierć, przyczyna była jedna trzeba było extra się przełączyć na inną podstronę by sprawdzić czy aby coś się tam dzieje :???:
ShoutBox byłby kolejnym "niewypałem"
mylisz się, znam miejsca/wortale które zamieszkuje nieporównywalnie mniejsza społeczność, czasami tygodniami nie wiele tam się dzieje na forum, czy w galerii, ale wyeksponowany ShoutBox zwykle tętni życiem całą dobę :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy..... :razz:
Przekonaj tomika by na forum odpalił shutboxa choćby na kilka dni... i obserwuj co się będzie działo :mrgreen:

Jeśli okaże się, że nie miałem racji, skłonny jestem w trybie expresowym wysłać butekę Dwójniaka maliniaka Jarosa pod wskazany przez Ciebie adres :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.