Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Urządzenie do wiązania haczyków.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Podobno jest w sprzedaży takie urządzonko do wiązania haczyków. Interesują mnie szczegóły oraz zasada działania.Może w internecie coś o tym znajdę ale nie zabardzo wiem gdzie to szukać!Czekam na opinie i porady. Pozdrawiam. MOBI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Tak dla informacji to umiem wiązać haczyki. Zamieściłem ten temat na forum tylko ze zwykłej ciekawości!!!!!!! (to dla informacji dla niektórych ) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Anonymous

jest w sprzedaży takie cacko i sam je posiadam ale żeby się tym posługiwać trzeba treningu bo jest to trudne w opanowaniu:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Gość Anonymous

kupiłem sobie wiazarke ale mam nieczytelną instrukcje i za jej pomocą nie moge zawiązac haczyka!!! może ma ktoś jakąś czytelną instrukcje którą by jeszcze krok po kroku opisał albo moze ma ktoś jakiś filmik albo fotki jak używać owej wiazarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Wiązanie haczyka jest takie proste wystarczy opykać sobie jeden sposub i już. Chyba że jest tam możliwość wiązania węzłów i innych rzeczy nazwałbym że ten sprzęt jest wielofunkcyjny. Prawde powiedziawszy niewidziałem czegoś takiego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Anonymous

mialem wiązarke to robila takie wezły jak by była slepa, nauczcie sie robic sami bo bedziecei mieli pewnosc ze ci sie nie odwiąze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązarka do haczyków należy u mnie do tej samej kategori co spławik samozacinający, rakieta zanętowa i inne wg mnie bzdurne wynalazki..

Jeszcze trochę i będą haczyki samonaprowadzające na rybę /takie inteligentne/ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przy dużych haczykach (powiedzmy powyżej nr 12..) bez problemu można bawić sie wręczne wiązanie. Ale przy malutkich haczykach wyczynowych np nr 20 jest to duży problem... Wtedy wiązarka do haczyków jest na prawdę pomocna. Posługuję się taka i bardzo sobie ją chwalę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Zgadzam się z RYBAKiem-AW ja też nie umiem wiązać haczyków powyżej(tzn mniejszych) nr 12, ale z instrukcji załączonych do wiązarki niezbyt mi wychodzi czyt. wcale:D

Tak więc: Jak to działa i jak się to wiąże odp. plissss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

wiecie co kazdy kto tu gada o wiązarce i ja krytykuje , nie mial jej w rekach.wiec co mozecie ja krytykowac,kupilem ja obie 2 dni temu byle na rybach dzien noc i dzien i ani jedn rybka mi sie nie urwala.wyciągnelem karpia 55cm i nic .bardzo sobie chwale tą wiązarke.polecam

------------------------------------------------------------------------------------------------------

sory za ortografy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
z instrukcji załączonych do wiązarki niezbyt mi wychodzi czyt. wcale:D

Tez mialem problem z zawiazaniem haczyka wg instrukcji ale jakos sam do tego doszedlem..po prostu przy zaciskaniu zylki jej luzny koniec trzeba przeprowadzic przez petelke ktora powstala na zaczepach urzadzenia..haczyki sa idealnie zawiazane, splot ulozony rowno..tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak. Od jakiegoś czasu zauważyłem że zaczynam widzieć dość słabo z bliska. I też myślałem o wiązarce bo za dużo ryb traciłem z powodu złego wiązania (nie widziałem dobrze mimo że się starałem no i ciągle coś było nie tak). Poza tym przestałem używać żyłek a mój stary sposób wiązania na plecionkach przestał się sprawdzać. I poszukałem na necie. Jest genialna metoda do wiązania haków z prawie 100% wytrzymałością i to nawet malutkich. Jak znajdę chwilę to postaram się jakoś to narysować i przesłać zdjęcia, albo linka do strony. Ale jak kolego jesteś wytrwały to poszukaj w google bo pewnie dalej wisi. Wtedy można olać wiązarkę bo praktycznie robisz to prawie z zamkniętymi oczami. Internet to potęga wiedzy :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Chciałem kupić taką wiązarkę ponieważ jestem inwalidą(mam niesprawne dłonie)jednak po zapoznaniu się z opiniami kolegów mam wątpliwości czy warto.Nie mam problemu z dużymi haczykami,ale ich mało używam.Zawsze jadąc na ryby mam kilka zapasowych przyponów z haczykami i to jest najlepsza metoda na spokojne łowienie.Nigdy nad wodą nie zmieniam metody i sposobu łowienia.Jednak życie potrafi płatać figle i wtedy tracę czas na wiązanie haczyków.Ale cóż by było warte życie bez przygód.Pozdrawiam i życzę jak najmniej zerwanych przypowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kup, bo to naprawde przydatny patent. Ci co tu wypisują że to oznaka lenistwa, zbędny luksus i szmira pewnie na ryby jeżdzą wozem drabiniastym, ciuchy piorą na tzw 'waszbrecie' a dom oświetlają łuczywem lub nampą naftową. :lol::neutral:

Ta wiązarka to nie jest żaden automat tylko prosty patent-trzymacz haczyka, dzięki któremu możesz zawiązać dobry węzeł, z wymaganą ilością owinięć, dobrze ułożonymi zwojami i nie pozałamywaną żyłką.

Umiesz to zrobić w palcach z haczykiem 22 i żyłką 0,08? Gratulacje, ale nie nazywaj leniem kogoś kto nie umie. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaczynam zastanawiać się nad tym urządzonkiem za parę złociszy bo kaliber haczyków malutki, łapska wielkie a już kilka okazów zeszło mi :neutral: Miałem takie urządzonko w rękach i pożałowałem 9 zł a teraz pluję sobie w brodę :mad:

Za to mam jeszcze 2 patent na wiązanie maluszków, malutkie imadełko :razz: jak się delikatnie umocuje to można swobodnie operować 2 rękoma tylko problem gabarytów paluchów dalej pozostaje :???:

Na dniach jak kupie sobie takie ustrojstwo to potestuję i zdam relację :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiązarka to nie jest żaden automat tylko prosty patent-trzymacz haczyka, dzięki któremu możesz zawiązać dobry węzeł, z wymaganą ilością owinięć, dobrze ułożonymi zwojami i nie pozałamywaną żyłką.

Umiesz to zrobić w palcach z haczykiem 22 i żyłką 0,08? Gratulacje, ale nie nazywaj leniem kogoś kto nie umie.

W 100% popieram kolegę :mrgreen: Wiązarka jest tylko do przytrzymywania i okręcania wokół żyłki haczyka, a węzeł robi się taki sam jak przy ręcznym wiązaniu. Jeżeli starannie robi się węzły to nic nie ma prawa się urwać, tylko trzeba owijać w dobrą stronę. Nie wyobrażam sobie wiązania haczyków nr 16 czy 18 gołymi rękami :lol::lol: Tym którzy to robią gratuluję zręczności i uporu, bo oczywiście można, ale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.