Skocz do zawartości
tokarex pontony

Podyskutujmy o regulaminie


artech

Rekomendowane odpowiedzi

A poza tym kiedy ja się tego nauczę

W praktyce.

Mimo ze jest tego duzo, to zakladajac ze sie to lubi.. Nawet nie bedziesz wiedziala kiedy a nie dosc ze bedziesz to umiec i rozumiec.. to jeszcze znajdziesz 100 powodów dla ktorych trzeba ten regulamin zmienić :) Egzaminu sie nie boj. Zdasz.

Co do ilosci wędek to mysle ze ten punkt jest jak najbardziej optymalny. Nie ma to jak płotki na bata a obok żywiec w oczekiwaniu na okaz (jako przynęta płotki z bata).

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
u mnie ani płoć nie ma, ani okoń

U nas okoń ma 17 cm więc to kolejna rzecz która przekonuje mnie do tego że należę do najlepszego okręgu w kraju.

wolę żeby ktoś zabił kilka 10cm płotek łowiąc na żywca

W miejsce płotki świetnie sprawdza się krąp. Za bardzo szanuję tą waleczną i cwaną rybę zeby u mnie lądowała na haku.

niż wyżerał całe stada tych 30cm+ :mrgreen:

30+ to u nas norma a sztuki powyżej 35 nie nazywa się tak jak w całym kraju płocią gruntową tylko morską. Hol odległościówką takiej sztuki 35+ to dla mnie kwintesencja wędkarstwa.

Nie ma u mnie wymiaru ochronnego dla płoci

zły okręg bardzo zły :evil:

bo płoć jest tu po prostu pospolita

Ale piękna jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur jeszcze raz sie nie zgodze. Krap nie zastapi mi ploci w malych zbiornikach bo go tam po prostu nie ma. Poza tym moje wyniki na krapie sa jakos mniej przekonujace niz w przypadku plotek. Ploci jest bardzo duzo w okregach w ktorych lowie - gatunek zdecydowanie dominujący, czesto jest skarlowaciala (ubogość w drapieżnika), co jeszcze bardziej nakazuje selekcje - chociazby przez wedkarzy. W tym roku dopiero w gdanskim okregu zlowilem ploc ok 30cm, brat 30+, we wloclawskim nie bylo mi dane przez wiele lat. Zdecydowana wiekszosc to jednak wlasnie sztuki 10-20cm. Inna sprawa ze lowienie szczupakow na ploc 15-20cm to dla mnie zdecydowanie skuteczniejsza metoda niz 10cm.

Wymiar na okonia jest w gdanskim okregu, we wloclawskim brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kieleckim jest pełno skarłowaciałej płoci, a ma ona niestety wymiar 15 cm. Podobnie jest z leszczem - 15-20 cm żyletek jest bardzo dużo, a chroni je wymiar 25 cm. Okoń za to niestety nie ma wymiaru, a tutaj akurat by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Więc tak :

Odnośnie regulaminu mam 3 pytania (Od razu dodam, że jestem w okręgu wrocławskim) :

-Czy jestem pełnoprawnym członkiem PZW ( W lutym 15 lat - płace składę jako "Członek Uczestnik")

- Na ile wędek mogę łowić (od jakiego wieku mogę łowić na 2?)

- Czy mogę łowić na spinning ( Czy są na to dodatkowe składki lub od jakiego wieku można łowić??)

Proszę nie zadawać pytań typu " To w takim razie jak zdałeś egzamin" itd.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.