Skocz do zawartości
tokarex pontony

Biedna Łódź zawsze bidna i na końcu :(


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ciekaw jestem czy ktos z kolegow lowi na zalewie Cieszanowice.To bylo takie moje "male Eldorado' przed wyjazdem z kraju.Okon w calkiem niezlym wyborze-praktycznie na calym zalewie.Bialoryb podobnie,tyle ze Liny i Karpie upodobaly sobie czesc poczatkowa(cofke).A o tamtajszych szczupakach pewnie opowiadaja do dzis a zwlaszcza historie o "niedzielnym'.Ale pewnie znacie ja wszyscy :smile: .Chetnie "poslucham"o efektach z mej ulubionej miejscowki :neutral: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ktos z kolegow lowi na zalewie Cieszanowice
W tamtym roku byłem dwa razy raz na suma (którego jest sporo) a drugi raz bawiłem się z drobnicą. Jeśli chodzi o karpie to i owszem ale dobre miejscówki są bez przerwy okupywane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze rozruszala sie "ziemia lodzka" :smile: .Choc kolega zakladajacy tamat skwitowal ze "Lodz biedna i na koncu' to tak do konca nie zgodze sie z tym twierdzeniem.Ze uboga w wode(czyt.lowiska) ,to sprawa nie podlegajaca dyskusji.Ale moze wlasnie dlatego wedkarska brac jest "najbogatsza' w doswiadczenia i "zaprawiona w bojach" jak malo ktora.Wszak tylko my Uckierzy(tak prawidlowo mowila o sobie przedwojenna ferajna)wiemy co znaczy weekendowy dylemat Krzywie czy Arturowek :?: .Jesli to pierwsze,to jazda szesnastka,autobusem,wysiadka przy stadninie i kilometrowy marsz nad stawy.Po drodze dylemat.Usiasc na "jedynce" czy na "dwojce"?. A jesli wybor padl na Arturowek to podobny dylemat.Kapielisko,kajakowy czy moze ten ostatni?Co poniektorzy z kolegow pewnie pamietaja pierwszomajowa fete.Jesli tylko mozna bylo wykrecic sie od pochodu to gdzie spotykali sie wszyscy wedkarze?Jasne ze na Kaliskim i cala brac "pedzila' do Sieradza nad Warte.Wszak pierwszy Maja to czas kiedy mozna bylo zaczac polowanie na "szczuplego".Wieczorem wszyscy(bez mala) wracali tym samym pociagiem i jesli ktos mial szczescie (i zaszczyt!!!) zlowic 'zebacza" to przyjmowal "holdy" i udzielal porad tym ,ktory szczescie nie dopisalo!!Na Pilicy powstaje zbiornik Sulejowski.Stary wyga lowi Leszcze,ktore nie daja sie owinac w "Glos Robotniczy".Pamietam ze jestem zaszokowany wielkoscia i kolorem tych ryb!!!Dlugo by mozna tak wspominac ale pewnie "mlodziez" zaczyna krecic nosem :smile: .W podsumowaniu; smiem twierdzic ze to wlasnie wedkarze z Lodzi sa najbogatsi w doswiadczenia.Ci z kolegow,ktorzy mieli doskonale lowiska tuz za progiem nie znaja doswiadczen z jakimi spotykalismy sie My.Przedklada sie to na sytuacje w ktorej "rzuceni " na nieznane sobie lowisko potrafimy polowic tak ze "autochtoni" sa powaznie zaniepokojeni :!::wink: ."Biedna Lodz i na koncu" :!::?: -napewno nie w umiejetnosci i doswiadczenie.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kaliskiego 4.20 pierwszy pociąg do sieradza i od pociągu biegiem na swoje z góry upatrzone stanowisko ale to było jest co wspominać.A Przędzalniana to łowisko w centrum Łodzi.Stawy Stefanskiego, Młynek może to nie honor na nich łowić a jednak dużo wędkarzy siedzi i łowi może nie okazy a jednak łowią.

A ja się przygotowuje do wyprawy na Warte do miasta Warty.

Na rozlewiska przed zalewem Jeziorsko, rybska przed tarłem powinny sie tam gromadzić na gody ale to teoria a praktyka swoje.

Sobota wyjazd jeszcze pogoda do załatwienia i sie jadzie,

DO ZOBACZENIA NAD WODĄ

Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kaliskiego 4.20 pierwszy pociąg do sieradza i od pociągu biegiem na swoje z góry upatrzone stanowisko

Dokladnie tak :smile:

A Przędzalniana to łowisko w centrum Łodzi.Stawy Stefanskiego, Młynek może to nie honor na nich łowić a jednak dużo wędkarzy siedzi i łowi może nie okazy a jednak łowią.

I w tym jest wlasnie cale sedno sprawy.Nie moga sie z nami 'rownac" koledzy mieszkajacy nad Wisla,Warta czy Odra.Oni maja na lowisko dziesiec minut rowerkiem i do wyboru kilkanascie ulubionych miejscowek.Jesli maja "dobry dzien" to lowia kilku kilowe okazy a jesli zly to kilogramowe :wink: .My musimy "wypracowac" plotke czy karpika.Jeden ,nawet maly blad powoduje ze na naszych lowiskach nie doczekamy sie brania.Powtorze sie,biedni jestesmy w lowiska ale za to bogaci w doswiadczenie jak malo kto :!: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wole łowić w rzece, tam trzeba pokąbinować jak gdzie, połorzyć przynete,

a zalewy, stawy byle dalej wyrzucić i czekać .

A do rzeczki daleko .

Nasz prezydent miasta obiecał jak wybuduje oczyszczalnie na Lublinku

to łowimy w Nerze i co wy na to ,czy to możliwe.

ale sie rozmarzyłem.

Do zobaczenia nad wodą.

Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie sie cieszymy ale Łódz to takie miasto bez wiekszej wody.

Pzw nie podposze porozumienia z Sieradzem z Piotrkowem T.

i my łodziacy musimy emigrować po polsce z naszym hoby lub płacić haracze innym województwą .

DO ZOBACZENIA NAD WODĄ

Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani co złowiliście w wekend.

kolega mi sie chwalił że za tamą pod słupami wysokiego napiecia,

złowił 80 płotek, i jest wstanie to udokumentować zdjęciami.

:wink::wink::wink::wink:

pożyjemy zobaczymy.

A długi wekend sie zbliża oj będzie sie działo.

Do zobacznia nad wodą.

Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może któryś weekend majowy, 17 albo 18 maj... A może niech to będzie jakieś łowisko bliżej Łodzi zlokalizowane. Na przykład Kotliny, według mnie całkiem niedaleko Łodzi i fajnym łowiskiem mogło by być też jezioro Rydwan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.