Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uwaga!!! Kontrola


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Może temat błachy, ale jak istotny. Czy u was kontrolują, i jak to wygląda.

Okropnie byłem zdziwiony ostatnio, a mianowicie kontrolowali mnie panowie z PSR i wiecie co , wszystko kulturalnie i grzecznie i nie wnikali

nawet ze nie wypełniony rejestr połowu. Aż mnie zatkało jak poszli dalej

takiej kontroli życze wszystkim kolegom wędkarzom!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...

Ja w tym roku wyrobilem duplikat karty wedkarskiej i przy opłacaniu skladek nie dostałem nawet tej tabeli do uzupelniania. Chyba mam na mysli to co wy czyli rejestr połowów. Mój ojcjec dostał (dziwne). Dostałem za to nformacje o tym ze na zalewie zegrzynskim i w jego okolocach przeprowadzane są badania wedrówek ryb i jesli sie złowi rybę ze znaczkiem nalezy zapisać rozmiar, gatunek, miejsce złowienia, odkleic znaczek wyrwac pare łusek i przynieść do PZW. Za jeden znaczek ponoć daja 9zł. Kurde normalnie jak zdrapka w super expresie :-))) Jakbym troche lepiej sie znał na wędkarstwie to mozna sioe z tego utrzymywać hehe. zartuje. pozdrawiam. Apropos kontroli to nie mialem jescze żadnej w życiu ale chyba neibawem sie zaczną bo mam wielkie postanowienie -> zacząć nareszcie wracać z rybami do domu bo do tej pory bida z nedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

jeżeli rejestr to owszem ale nie wszędzie sa akweny że taki rejestr się do niczego nienadaje .Jeżeli zaś chodzi o kontrole to rzyczyłbym sobie bardziej wnikliwych z nastawieniem na starych działaczy[psełdo] :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam od 7 lat działkę nad jeziorem tzn. rodzice mają. I jeszcze ani razu nie widziałem tam kontroli. Mój tata rozmawiał ze znajomym - Komendantem Strazy Rybackiej no i powiedzial ze tam jest tak malo ryb ze nawet nie ma co kontrolowac :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matizzz z pełnym szacunkiem dla Ciebie chciałbym się zapytać czy widziałeś kiedyś tam kłusoli i czy zrobiłeś coś w tym kierunku aby ich chociaż przepłoszyć, a pewnie głupi nie jesteś i coś przyszło by Ci do głowy jakiś fortel, no nie? Ludzie czy ktoś z was z czystym sumieniem może powiedzieć że coś zrobił w kierunku aby kłusola tępić? Czy pozostaniecie do końca biernymi obserwatorami zagłady naszego i tak skromnego rybostanu? Nie przechwalam się ale ja z moimi kumplami nigdy nie odwróciliśmy się plecami nie udawaliśmy że nie widzimy poczynań kłusoli! Każdy z was pewnie ma tel. komórkowy na policję numer jest bezpłatny, dla nieuświadomionych====112---. Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy odmowy przyjazdu policji, zawsze byli gotowi do pomocy, kilka razy nawet byłem świadkiem w sądzie grodzkim. Moim zdaniem musimy coś z tym zrobić, tak nie powinno być aby przestępca dyktował nam gdzie możemy wędkować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA POCHYBEL KŁUSOLOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiesz Ociec ja na gorącym uczynku nie przyłapałem kogos na kłusowaniu, nawet nie mam pojęcia kto kłusuje(u mnie na jeziorze). Ale co jakiś czas ryby pływaja do góry brzuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ociec troche przesadzasz z tym stwierdzeniem że nikt nic nie robi z kłusownictwem no

może jest troche nas mało do walki znimi ale cię zapewniam że nie jestaeś sam a na policje

to ja już nie licze bo toniema sęsu .Ostatnio się dowiedziałem że na okręg dolnośląski jest

4 [słownie czterech ] strażników jak z nimi rozmawiałem to powiedzieli mi że moge dzwonić

tylko jak ktoś kłusuje sieciami bo do" drobnych kłusowników " nie przyjadą więc te sprawy nieraz załatwiamy sami , wiem że to nie dozwolone ale jak nie ma wyjscia to mus nie będe

tego opisywał nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam tych który dotkneła moja opinia, ale w życiu już tak jest że nerwy puszczają, aczkolwiek byłem nad pewnym jeziorem przez ostatnie dwa tygodnie i byłem w szoku, zwodowałem łódeczkę a tu podchodzi trzech gości i o kartę pyta SUPER no nie ? Mija cztery godziny wędkowania a tu podpływa SSR i policjant sprawdzili wszystko łącznie rejestrację łódeczki, chwila miłej pogawędki i wędkowałem do rana. Na południe spływam do jedynego miejsca - przystani a tu dwóch gości pyta co złapałem i znów SSR, BYŁA NAWET ANKIETA NA TEMAT TEGO ŁOWISKA . W południe zabrałem syna na łódkę i zwiedzimy brzeg , ludzie, przyjaciele, koledzy po kiju , na żadnej dzikiej plaży nie widziałem śmieci, a wieczorem szok , potworny szok, dwóch policjantów na konikach jadą wokół jeziora. Nie wytrzymałem i zapytałem miejscowego co się stało moze ktoś się utopił alboco, wiecie co powiedział; u nas panie tak zawsze bo to kasa, jak ktos przyjedzie to woli w czystym no nie. Przez 9 dni wędkowania byłem kontrolowany 7 razy. Ale cóż z tego na strzeżonym parkingu przeważają- tablice na niebieskim polu literka D, ciekawostka , dla wedkarzy zniżki nawet w barze, za pole namiotowe, za wypożyczenie łódeczki, poprostu super, i wiecie co gdybym tam zobaczył jakiegoś typa kłusola to powiem DELIKATNIE wprost MIŁBY ZEMNĄ PROBLEM. Jeszcze raz przepraszam za to że się uniosłem ale nerwus jestem. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przez całe życie chyba ze 3 kontrolowano a tu 7 razy w ciągu 9 dni :!::D

To może zdradź co to za jezioro, takimi sie chyba warto chwalić, ponadto byłby to dobry przykład, że można i że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią podam położenie tego raju na ziemi, już wkrótce W TEMACIE :ŁOWISKA OGÓLNODOTĘPNE opisze tam wszystko na temat tego akwenu oraz wszystkie dodatnie walory, a jest tego trochę, kiedyś zadałem pytanie o tym łowisku i sam wsztstkiego się dowiedziałem z praktyki, a taka ciekawostka : nawet moja żonka oświadczyła ze nie chce jezdzić nad morza tylko tam , co kiedys było nie do pomyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Gość Anonymous

jak nie mialem na poczatku karty to jak szedł kontrol to uciekałem przez las i mnie gonil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

taha i masz się czym chwalić... Ja w swojej niedługiej karierze nigdy nie spotkałem kontroli... Przykre... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam karte juz 4 miesiace i siedze prawei co 2 , 3 dni nad stawem a kontroli jak nie było tak nie ma ....ciekawe czyli jakis koles moze se przyjsc lowic bez karty bez skladek a ja musze płacic .... niesprawiedliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem kontrolę i jak to się zdarza zapomniałem wypełnić rejestru (a tak wogóle to ten rejestr to o d.... roztrzaść i tak w większości nikt go nie wypełnia) i okoazało się że SPR chciało mi wlepić mandat za 200zł. wszystko ok ale koło mnie siedział gościu co nie miał wogóle karty i jemu chcieli zabrać wędkę (wartość wędki z kołowrotkiem 50zł tak wycenili) gdzie tu sprawiedliwoąć?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie to jak jest z tym rejestrem? Ja w tym roku wyrabiałem kartę i Pani w PZW stwierdziła że nie mam obowiązku wypełniania czegoś takiego. To jak - jest obowiązek wypełniania czy nie ma?? Bo wy piszecie że was za ten rejestr gonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rejestru połowu jako takiego nie ma, rejestr jest tylko w Biebrzańskim Parku Narodowym ale tam i tak łowić można za dodatkową opłatą. Rejestr ten służy nie do celów wędkarsko-zarybieniowych a tylko naukowych.

Co do kontroli to znam doskonale strażników PSR w moim regionie i przyznaję robią dobrą robotę. Nie czepiają się dzieci i dziadków którzy zapomnieli karty wędkarskiej, oczywiście upominają ich ale główny ich cel to kłusole a tych nie brakuje. Często od nich słyszę o akcjach jakie dokonali i o metodach kłusoli a te robią wrażenie. Naprawdę kłusole są dzisiaj wyposażeni w przeróżny sprzęt elektroniczny taki jak GPS, krótkofalówki czujniki ruchu ustawione przed ich miejscami "połowu". Naprawdę to co słyszę od strażników o tych metodach kłusowniczych to widzę że to już wysoka półka ich działalności i takie sprzęty jak wędki elektryczne już nie robią wrażenia z tym co dzieje się na wodach.

Tak więc nic złego nie powiem o strażnikach a ci co myślą że płacą składki tylko po to aby pokazać dumnie kartę strażnikowi to chyba są pomyłką wędkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.