Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwaga!!! Kontrola


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ten rejestr obowiązuje tylko na śląsku.

tu się mulisz, u nas < kraków> aby wykupić składki na rok następny MUSISZ oddac rejestr

czy pusty czy pełny nie ważne byleby oddać,

pozatym na rejestrze masz napisane:

OBOWIĄZKOWY REJESTR POŁOWU RYB

pkt.2

"Zwrot wypełnionego rejestru połowu ryb jest konieczny do wywiązania się z umowy RZGW"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Panowie, a czemu sie tak przed tyb bronicie? Fakt, jest to upierdliwe, ale co nam to daje:

- nam ... obraz sezonu na podstawie czego możemy zrobić rachunek sumienia i wyciągnąc jakieś tam wnioski ;)

- PZW ... presję wedkarską na określony zbiornik, ilość odłowioonej ryby i ... PROWADZENIE WŁAŚCIWEJ GOSPODARKI ZARYBIENIOWEJ!!!

Chcemy łowić rybki, to dajmy gospodarzowi łowiska jakies dane ... czego ile ma wpuścić do wody. Myslę, że to uczciwy "układ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szogun mądrze to napisałeś ale czy rybacy zatrudnieni w PZW czynią to samo bo ztego co wiem to na mazurach to nie :mrgreen: może w innych częściach kraju jest inaczej.Jeszcze co mnie wkurza że PZW ma gospodarstwa rybackie od których wymaga wynników w połowie ryb a przecież jest to'' związek wędkarski''gdzie jest dbałość o wędkarzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku byłem kontrolowany przez policję 2 razy i raz przez psr, policja podpływała czhyba tylko dlatego,że na ryby ubieram dres i mam łysy łeb, pierwsze wędkowanie w 2005r. i do mnie, policja płynie po wisle, ci bez kart idą sobie, ci znowu do mnie... byli zdziwieni że mam kartę

a kłusole jak tną tak tną i mają władzę w d....

pozdrawiam

.... aha i jeszcze ryby wypuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam!

Mam pytanie do wszystkicj uzytkownikow forum, ile razy byliscie kontrolowani, przez kogokolwiek na rybach?

Osobiscie stwierdzam, ze kontrole mialem 2 razy w zyciu, policjanci nie tylko nie sprawdzili nr rejestracyjnych lodzi, karty wedkarskiej, zezwolenia, w sumie nie interesowalo ich doglebnie nic, a za drugim razem straz pofatygowala sie nawet na lod ;d

Niestety 2 razy na XXXXX razy z wedka to troche za malo, jestem ciekaw czy tka jest wszedzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie jak Ty 2 kontrole w życiu, ale zacząłem łowić w zeszłym roku, a kontrole miałem w lutym :wink:

Osobiście uważam, że jeśli taka ilość kontroli była by wszędzie tak samo duża można by było zacząć mówić dobrze o PZW :???: ale chyba ta ilość jest tak duża dlatego, że łowię w miejscu gdzie naprawdę łowi wielu ludzi na krótkim odcinku rzeki, więc nie trzeba sie dużo nachodzić za wędkarzami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy, ale być może tych kontroli było by więcej szczególnie jeśli chodzi o straż niepaństwową ale znajomości, i jeszcze raz znajomości. A poza tym to sam pomagam w kontrolach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że jeśli taka ilość kontroli była by wszędzie tak samo duża można by było zacząć mówić dobrze o PZW

Tyle razy już było mówione. Ludzie zrozumcie i powtarzajcie to wszystkim Państwowa SR i Policja nie ma nic wspólnego z PZW. Natomiast Społeczna SR będzie na pewno skuteczniejsza jak w najblizszym czasie będzie się płacić 10 zł dziennie za wędkowanie a nie 50 GROSZY! albo 25 GROSZY! w przypadku młodzieży czy emerytów. Ja jestem za a jak reszta???????

Osobiscie stwierdzam, ze kontrole mialem 2 razy w zyciu,

A może są chętni pracować społecznie w SSR, zapraszamy i kontrolujcie nawet dwa razy dziennie aby podnieść te wasze durne statystyki :evil: Ja chodzę w prywatnym mundurze i z prywatnymi środkami przymusu dwa razy w tygodniu kosztem rodziny i prywatnego czasu na wędkowanie a wy ile razy zwracaliście uwagę swoim kolesiom, bo jakoś w czasie kontroli tego nie zauważyłem, a wrecz przeciwnie czuje się niecheć, wrogość i nieraz musiałem pokazać bandom rozwydrzeńców gdzie raki zimują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, racja pomyliłem pojęcia przyznaję.

A sprawa płacenia: ile sobie zaplacisz tyle sobie polowisz, dochodze do takiego wniosku. :neutral:

Jarosław, ja bardzo chetnie bym pomógł ale niestety nie mam mozliwosci aktywnie pomagac, bo telefony i skargi i tak sa na nic... :???:

Nie chodiz o statystyki moim slowem.

Mam pytanie do Ciebie Jarosławie. ponieważ widzę, że chyba jesteś strażnikiem: powiedz mi jak wygląda sprawa kontrolowania przez wędkarzy ludzi którzy wydają sie "podejrzani"? Mozna poprosic takiego wedkarza o pokazanie dokumentow ktore sa wymagane do polowu ryb??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

Podniesc skladki dla mlodziezy pewnie, tylko ze wtedy nikt juz ich nie zaplaci, chyba zapomnialo sie jak to jest nie pracowac, a wydawac, a za wedkowanie nie placi sie 50gr tylko 14 zl na lowiskach wod gospodarstwa, wiec place takze za utrzyamnie strazy, a wod pzw sposrod setki jezior jes moze z 5 w moich okolicach, wiec nie bardzo wiem o co chodzi z oplata 50 gr.

Kontroli z PZW nie widzialem, ani nie slyszalem, aby w moich okolicach takowa byla, a straznicy, ktorzy biora za to pieniadze wcale nie pracuja w czynie spolecznym, takze tutaj tez za bardzo nie rozumiem.

BYc moze myle kontrol z SR , PZW i grom wie czego, ale wiem, ze nie wszyscy odpowiedzialni za okoliczne wody pracuja spolecznie. patrz m.in. Policja

PS> mowie tutaj tylko o tym, co dzieje sie w okolicach, nie wiem wlasnie jak jest u Was, stad te pytanie.

Co do wypowiedzi przedmowcy zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze na telefon do instytucji odpowiedzialnej, mozna co najwyzej stracic pieniadze.

Dodam jeszcze jedna krotka opowiastke, po kilku nieudanych probach wezwania kogokolwiek zaka stojacego na wylewisku usunelismy sami, uciekajac przed wscieklym wlasciciele, zaka oddalismy i .. jak myslicie co sie z nim stalo, jestem pewien ze ten jegomosc ktory jest chyba jednoczesnie straznikiem i rybakiem wykorzystal go w wiadomym celu.

ech czlowiek mlody byl i glupi ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzi którzy wydają sie "podejrzani"? Mozna poprosic takiego wedkarza o pokazanie dokumentow ktore sa wymagane do polowu ryb??

Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :

a/ funkcjonariuszy Policji,

b/ funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej,

c/ członków Społecznej Straży Rybackiej,

d/ członków Straży Ochrony Mienia PZW,

e/ członków Państwowej Straży Łowieckiej,

f/ członków Straży Leśnej,

g/ członków Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,

h/ uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim.

Na żądanie kontrolujących wędkarz ma obowiązek: okazać dokumenty, sprzęt wędkarski, złowione ryby i przynęty. W niektórych miastach prezydent daje też takie uprawnienia Straży Miejskiej na wniosek Kół aby wspólnie wykonywać obowiązki.

SSR

"co może SSR-owiec", gdy trafi na niezdyscyplinowanego, wobec którego ma podejrzenie że ........ Chodzi mianowicie co może zrobić zgodnie z przepisami.

Zgodnie z przepisami może pouczyć i nakazać żeby delikwent się zdyscyplinował tzn; zwinął nadprogramowe wędki, wypuścił ryby będące w okresie czy niewymiarowe itp. Jeśli delikwent nie chce, a SSR jest sam to tel. i wezwanie Policji ew. PSR żeby nałożyli mandat karny czy też wniosek do sądu grodzkiego. SSR może skontrolować dokumenty uprawniające do połowu czyli kartę wędkarską + legitymację tudzież dowód opłaty za łowienie, może skontrolować siatki będące w wodzie i ich zawartość. Może skontrolować stanowisko wędkarza, nakazanie posprzątania jeśli syf. Nie może żądać dokumentów innych niż karta wędkarska nie może skontrolować pojazdów i ich zawartości, nawet gdy ma uzasadnione podejrzenie. U nas rozwiązujemy sprawę w ten sposób że jako strażnicy zawsze płyniemy z PSR lub z Policjantem i po problemie. Wtedy jest to robione tak że 1-2 łodzie na wodzie + samochód lądem. Razem w samym płynięciu jest 4-6 ludzi na łódkach + 2 do 4 w samochodzie, + zaplecze logistyczne w bazie 3-4 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wlasnie i w moim przypadku mowa o:

h/ uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim.

Gdyz innych kontroli oprocz policyjnej nie ma.

A jezeli gdzies sa ludzie ktorzy robia to w czynie spolecznym to chwala im za to czy robia to raz czy 10000 razy w ciagu roku.

hexman

hehe raczej nie bałdzo ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani razu :roll:

Natomiast od kwietnia spodziewam się notorycznych kontroli nad zalewem, którego to "oficjalne otwarcie" po bardzo długiej przerwie odbędzie się 5 kwietnia :mrgreen:

Mam nadzieję, że będą trzepać i to ostro, czego sobie życzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można rozumieć, że uprawniony do rybactwa w obwodzie rybackim to właśnie wędkarz?

To bardziej się odnosi do rybaków gospodarujacych na danej wodzie ale Ty zawsze możesz zwrócić uwagę lub zadzwonić.

W kwietniu zeszłego roku taki myk wykonałem:

Będąc w domu, kumpel zadzwonił że niewymiarowe sandacze łowią i zabierają. Wskoczyłem w samochód, po trasie na komendę do zaprzyjaźnionych policjantów, że być może będę potrzebował ich. I nad wodę. Stało 3-ech, w siatkach po kilka niewymiarowych sandaczy. Oczywiście przedstawiłem się blachę pokazałem i mówię że ryby z siatek i do wody. Bo okres i niewymiarki. Jeden wypuścił, dwóch cwaniakowało, więc za tel. zadzwoniłem po chłopaków, przyjechali, wystawili mandaty po 400zeta, 200 za okres 200 za wymiar, ryby wróciły do wody.

Sam SSR może niewiele, znacznie mniej niż kiedyś mogło ORMO. SSR może legalnie ściągnąć siaty kłusownicze bez obawy o oskarżenie o kłusownictwo, co normalnemu obywatelowi grozi, gdy zostanie na tej czynności przyłapany.

. W SSR są zazwyczaj ludzie którzy chcą coś dla wody zrobić i robią to, lepiej lub gorzej. Chociaż to drugie nigdy nie powinno mieć miejsca, ale to właśnie SSR jest tą "pierwszą linią oporu" używając terminologii wojskowej w tym wszechobecnym bałaganie.

SSR nie może rekwirować sprzętu, natomiast może zabezpieczyć sprzęt porzucony. czyli np; jak ktoś się do wędki przyznaje to jej ruszyć nie można, ale jeśli jest "bezpańska" to jak najbardziej tak.

. Chociaż pojedyńczo też czasami kontrolę nad wodą zrobię, ale to doraźna akcja. Jeszcze jeden aspekt, w pojedynkę to raczej nie radzę ryzykować. Bywają ostre jazdy nieraz nawet gdy jesteśmy w kilku i z policjantami.

Generalnie uprawnienia SSR przedstawiają się tak, że SSR posiada tylko minimalną określoną w ustawie rybackiej część uprawnień PSR, a konkretnie następujące uprawnienia wskazane w art. 23 pkt 1-3 i 4 lit. B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, ja dodam że jak ostatnio siedziałem na Rybniku to mnie mile kontrola zaskoczyła z PSR :grin: FAJNI GOśCIE :grin: praktycznie o wszystko pytali, np. gdzie pelet kupujemy i dowiedziałem się :mrgreen: że oni kupują w Nowym Targu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia dodam jako były strażnik SSR że jest to straszne upierdliwe zajęcie. Po pierwsze użeranie się z pseudowędkarzami, po drugie jak napisał Jarosław robisz to kosztem swojej rodziny i swojego wolnego czasu i własnej kasy.

Poza tym są jeszcze limity tzw. blach na koło. Np u nas 10. Po roku można dostać zniżkę 50% ;) na opłatę karty. I chyba większość łasi się na te 50 złotych i udaje strażnika.

A największą głupotą jest sporządzanie raportów. Jaki nr.karty które koło, imię i nazwisko itd. każdego kontrolowanego wędkarza. Jak piszę dane to mam kilka minut zmarnowane bo nie wypada podejść i przy okazji nie pogadać. Efekt jest taki że jak są kłusole to w tym czasie chowają ryby po krzakach a sami znikają.

Najlepsze efekty w łapaniu kłusoli są oczywiście w nocy. Ale... jak widzę kilku pacjentów a jestem sam lub z jednym kolegą to nie polecę bo może się źle skończyć. Po policję też można dzwonić jednak oni nie znają wody i najlepsze tłumaczenie nic nie daje bo i tak nie trafią. A jak nawet przyjadą to na włączonych światłach i z kilku kilometrów ich widać. Brak łączności jest wielkim bólem. Nikt też nie kupi kilkunastu krótkofalówek z szyfrowaniem dla kolegów z SSR bo jedna dobra kosztuje kilkaset złotych. Związek też nie kupił narazie.

Działanie SSR widzę tak. Każdy ma krótkofalówkę o odpowiednim zasięgu włączoną cały czas na odbiór. Przed pójściem nad wodę pytam się kto dzisiaj jest wolny i może w razie czego pomóc w nocy. Wystarczy jeden co się odezwie i zostawi na noc włączony odbiornik. A potem to już proste. Coś złego nad wodą wywołuję kolegę mówię gdzie i co a on leci po policję. I po problemie. Oczywiście można dzwonić też na komórkę. Ale kto normalny dzwoni o 3 nad ranem po 10 strażnikach bo nie wiadomo który dzisiaj ma wolne.

A takie zwykłe kontrole nic nie dają. Nawet jak się przyłapie jakiegoś pana który twierdzi że karp to karaś to nie ma większego wpływu na wodę. Zorganizowane kłusownictwo to jest problem. Mordują tysiące ryb przez jedną noc. A z nimi można walczyć tylko w sposób przemyślany z użyciem najnowszych technologii. Inaczej jesteśmy bez szans! Dlatego zrezygnowałem i oddałem blachę bo nie widziałem w tych kontrolach najmniejszego sensu. Zwykłe marnowanie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od zmiany prawa. Co z tego, że zostanie spełniony Twój słuszny postulat odpowiedniego wyposażenia strażników jak złapany kłusownik dostanie 500 zł grzywny. Wyśmieje Ci się w twarz, bo on tyle zarobi w jedna noc :???::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest do końca tak że 500 złotych. Za drugim lub za trzecim razem może trafić na sędziego który jest wędkarzem. I za recydywę może dostać maxa łącznie z utratą mienia typu samochód lub nawet mieszkania gdzie przetrzymywał kradzione ryby. Sam słyszałem o takich precedensach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.