Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwaga!!! Kontrola


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Za drugim lub za trzecim razem może trafić na sędziego który jest wędkarzem. I za recydywę może dostać maxa łącznie z utratą mienia typu samochód lub nawet mieszkania gdzie przetrzymywał kradzione ryby. Sam słyszałem o takich precedensach.

Ale to nie powinno mieć oparcia w rachunku prawdopodobieństwa i precedensach tylko w prawie. Kłusujesz na skalę przemysłową- dostajesz taką karę, że spłacasz do emerytury.

Tylko pieniądz działa na wyobraźnię. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ten kto ma rację ten stawia kolację :) Masz rację!! Ale... działa to wszystko inaczej.

Z faktami się nie dyskutuje. Aktualnie jest takie prawo jakie jest i możemy tylko pomędrkować.

Jest taki głupi kawał który może podsumować naszą dyskusję tylko bez obrazy kolego:)

Syn mówi do taty. Tato tato ruskie wylądowali na księżycu!

Wszystkie?

Nie... trzech.

Co co mi synu dupę zawracasz!

Pozdrawiam darz bór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam !!!

Mam pytanko związane z jeziorkiem,które położone jest,w lesie.

Dwie główne drogi otaczają akwen i na jednej jest,umieszczony znak parkingu,z dopiskiem(tylko dla PZW).Czy bedąc posiadaczem motocykla, musze koniecznie tam pozostawić pojazd . Czy zostane ukarany ,jeżeli motor będzie stał przy stanowisku.

Ps; nie jest ,to droga asfaltowa,lecz trakt leśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

-PuS-, nie wiem jak u Ciebie w Wawce, ale ja niebawem bede skladal papiery o blache i bede tepic ku....stwo na kazdym kroku.

Otoz wychowalem sie we Wroclawiu na takim pieknym stawie. Byl 20 metrow od domu, w stawie plywalo wszystko. Amury powyzej 100cm, Karpie 7-10kg bylo w normie, plocie 30cm na peczki, Okonii +25 takze sporo... Szczupaki takie 70-80 nie byly rzadkoscia itd ... itp.

Co sie dzieje obecnie? Jedyne jakies fajne ryby, ktore zostaly to Bolki. Nic wiecej. Szczupaka sporo, ale glownie takie sztuki pod 40-50, plotki to same do 20, 30 cm to jakis mega rarytas, karp sie trafia ( ostatnio nawet 1 za ogon na spinn poszedl ) ale co z tego, jak ma kolo 50 cm i wazy max 4-6 kg. Amury maja wszystko w tyle, czesto widac parke, a raczej ich grzbiety jak nieosiagalnie plywaja na samym srodku akwenu.

Do czego zmierzam? Sporo ludzi, ktorzy tam mieszkaja to emryci powyzej 65+ lat. Biora wszystko, nie patrza czy to ma wymiar czy nie. Szlag mnie trafia, jak widze dziadka co wyciaga szczupaczka 40 cm, daje mu w leb i wsadza do worka :???:

Nie rozumiem naprawde miesiarzy, ryby jest coraz mniej i niebawem jej praktycznie nie bedzie. Co bedzie lowic moj syn ( o ile przekonam go do wedkarstwa ) :?: Chcialbym, zeby za 20 lat jak pojde na ryby, wyciagnac jakas naprawde medalowa sztuke, ale jesli tak bedzie dalej, to o wiekszych okazach bedzie tylko mozna pomarzyc. Nie bedzie tej frajdy z 30 minutowego holu, czlowiek nie bedzie mogl pokazac zdjecia, jak trzyma szczupaka prawie tak duzego jak on sam, nie bedzie juz praktycznie zadnej ryby, a ja tylko wyczekuje dnia, kiedy miesiarze zaczna zabierac rowniez mieso Bolenii.

Generalnie to bedzie jak walka z wiatrakami, ale niestety trzeba sie zmobilizowac, jak sie da dzwonic na SSR, a jak nie to samemu probowac delikwnta zmobilizowac, aby rybke wypuscil. W jednosci sila :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj wędkarstwo stało się zbyt powszechnym hobby i powoduje straszliwe spustoszenie środowisku naturalnym. Sytuację pogarsza m.in. tłum rozwydrzonego buractwa, grasującego nad wodą z wedkami, starymi volkswagenami, puszkami piwa i foliowymi torebkami. I brak sensownej polityki władz i PZW. Rzeczywiście trzeba coś robić i moze warto zacząć w taki sposób. Ja też chcę :)

Witam !!!

Mam pytanko związane z jeziorkiem,które położone jest,w lesie.

Dwie główne drogi otaczają akwen i na jednej jest,umieszczony znak parkingu,z dopiskiem(tylko dla PZW).Czy bedąc posiadaczem motocykla, musze koniecznie tam pozostawić pojazd . Czy zostane ukarany ,jeżeli motor będzie stał przy stanowisku.

Ps; nie jest ,to droga asfaltowa,lecz trakt leśny.

W całym kraju obowiazuje zakaz wjazdu do lasu i zakaz parkowania w lesie, oba zakazy równolegle. Jak trafisz na straż leśną, straż miejską, czy gminną, to jako samochodziarz zapłacisz na pewno, jako motocyklista może się wykręcisz. Policja zazwyczaj poprzestanie na pouczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nalezy jezdzic rowerkiem :razz:

Owszem w poblirzu ,robie wypady rowerkiem .Jeziorko wspomniane położone jest 30 km, od mojego miejsa zamieszkania ,jak na rower to mi sie nie uśmiecha .Jakie szkody można wyczynić motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe koledzy aj mailem kontrole to i sprawdzali rejest no i zadali dwa pytania hehe no pierwsze pytanie bylo jaki wymiar jest na karpika w naszym okregu baaa odpowiedzialem oczywiscie a drugi to dlaeczego pan łowi na jedną wedke no i odpowiedzialem ze zapomnailem wiekszosci sprzetu hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanie w sytuacji kiedy jestem na rybach przychodzi kontrola a ja przez przypadek zostawiłem kartę w domu czy grozi mi jakiś duży mandat czy np. kontrola może zadzwonić do koła i potwierdzić iż mam wykupione znaczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychodzi kontrola a ja przez przypadek zostawiłem kartę w domu czy grozi mi jakiś duży mandat

art. 27 ust. 1 pkt 1 u.r.ś. Dokonywanie amatorskiego połowu ryb bez posiadania wymaganych dokumentów 200 pln.

Tyle mogą wlepić mandatu. Sytuacja podobna jak z prawem jazdy, mogą sprawdzić że masz, ale mandat i tak prawie zawsze wręczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanie w sytuacji kiedy jestem na rybach przychodzi kontrola a ja przez przypadek zostawiłem kartę w domu czy grozi mi jakiś duży mandat czy np. kontrola może zadzwonić do koła i potwierdzić iż mam wykupione znaczki ?
Słyszałem ze 100 złoty mandatu jest chyba że trafisz na miłego pana to skończy sie na upomnieniu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez przypadek zostawiłem kartę w domu czy grozi mi jakiś duży mandat czy np. kontrola może zadzwonić do koła i potwierdzić iż mam wykupione znaczki ?

Nie jest obowiązkiem sprawdzania przez strażnika czy masz opłacone znaczki tylko Twoim aby mieć przy sobie ważne zezwolenie. Mnie się też to przytrafiło po przejechaniu 100 km i mimo tego, że miałem legitymację strażnika zwinąłem sprzęt i do domu. Takie jest prawo i albo je respektujemy albo łamiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja pamiętam kontrole jedynie z dzieciństwa, jezdziłem wtedy z tatą. Raz podeszło do nas dwóch kolesi, w lokalnym stroju ze słomką w gębie. rozmawiali po "wiejsku" a na koniec pokazali blachę i dodali : tak dla pewności... :grin:

druga, istny hard core. zima, mróz jak diabli, ale na lodzie sporo zapaleńców. Nagle zajeżdża czerwony polonez i wyskakują z niego kolesie , chyba w rakach, bo byli szybcy :lol: na lodzie panika. to był jeszcze PRL i może konsekwencje większe. nie wiem - mały byłem :grin: Jednak widok zapamiętam na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle zajeżdża czerwony polonez i wyskakują z niego kolesie , chyba w rakach, bo byli szybcy na lodzie panika. to był jeszcze PRL i może konsekwencje większe. nie wiem - mały byłem

Ja z młodości zapamietałem czarną "Wołgę" ktorą mnie straszyli Rodzice. Teraz niczego nie musze się bać jak mam "papiery" w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Na Zegrzu, przy ujściu Rządzy kontrolują systematycznie mimo, że z Nieporętu gdzie jest posterunek pare kilometrów mają. Częstym widokiem jest też motorówka z Zegrza kontrolująca łowiących z łodzi.

I o to chodzi.

A tak ogólnie - przez ostatnie 7-8 lat sprawdzali mnie może ze trzy razy... (ale zawsze grzecznie i profesjonalnie :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie - przez ostatnie 7-8 lat sprawdzali mnie może ze trzy razy... (ale zawsze grzecznie i profesjonalnie )

powiem ci że bardzo dużo jak ja łowie z 6 lat na wiśle to jeszcze tam ich nie spotkałem, a jeśli płyną motorówką to nie podpływają i mają szczęscie bo by wypłoszyli wszystkie ryby :mrgreen: ale oczywiscie karta wedkarska musi byc i w moim przydku nawet nie droga połowa ceny bo młodziez studencka i szkolna zniżki ma wieć jest OK :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a jeśli płyną motorówką to nie podpływają i mają szczęscie bo by wypłoszyli wszystkie ryby

A we wroclawiu podplywaja:D

Dzis lowilem na wyspie slodowej patrze plynie motorowka..przeplywaja ale jednak nawrot i plyna do mnie, skierowali sie do brzegu wylaczyli silnik i juz sila rozpedu dobili do brzegu wyszedl pan i przedstawil sie sprawdzil karte o rejestr nawet nie pytal - popytal jak tam biora no i sie zabrali - odbili od brzegu tak jakby mieli silnik elektryczny jak sie oddalili to rura w swoja strone..tak wyglada kontrol w centrum wroclawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

musze powiedzieć że kontrole na wiśle troche się ruszyły naprzykład przez trzy dni mijałem policje wodną w tym raz byłem kontrolowany, sprawdzili co w siatce, karte zapisali dane i dowidzenie wszystko ok, myśle że to dobrze moze będzie mniej kłusoli :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze będzie mniej kłusoli :twisted:
...daj Boże!

W Szczecinie(przez okres ok 4 mies.) byłem kontrolowany raz na Cegielince,drugą kontrol obserwowałem tylko na moście w Podjuchach(do mnie nie podeszli :shock: ,może dlatego,że miałem rozłożone tylko gruntówki,a większość spiningowała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No ja dzis mialem 2ga kontrol w tym miesiacu!

Raz Straz Miejska mieszana z Policja przy okolicach ulicy Miedzyrzeckiej i kladki do ZOO a drugi raz dzisiaj ale patrol Policji Wodnej. Jednak Ci mnie nie oszczedzili i dali rure rowno silnikiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.