Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwaga!!! Kontrola


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

''znam prawie wszystkich strażników'' Maniak i widzisz jak to jes ty ich znasz i masz fory po prostu jak u kolesi nie masz karty to doniesiesz a jak kogoś nie znają to przerypane . niewiem czy wczytałeś się dokładnie w treść mojego postu czy skoncertowałeś się tylko na formie . a ty tesz jak czytam to z tych co lubią stroszyć , mino to pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

ewa, można pisać bez polskich znaków interpunkcyjnych , ale to co Ty robisz to już skaranie boskie.

Również znam prawie wszystkich z PSR z swojego okręgu, ale niestety nie mam zbytnio rybnej wody w okolicy ( poza Wisłą ) więc odwiedzam inne okręgi częściej niż swój. Owszem rzadko się trafiają kontrole, ale jak już są to w pełni profesjonalne - sprawdzenie karty i legitymacji , jeżeli siata w wodzie to zawartości , a później o ile czas pozwoli to rozmowa o rybach i innych przyziemnych sprawach. Jeżeli ktoś nie ma czegoś na sumieniu to wydaje mi się, że naprawdę musi być chamem i prostakiem, żeby że tak nazwę sprawę po ludzku strażnik się przyj**** o cokolwiek. poczuć władzę to można na stołku w rządzie, ale nie jako społeczny członek straży rybackiej, który również jest takim samym wędkarzem jak my.

Uważam że ktoś chcący wstąpić do PSR to wędkarz który ma już dość bezprawia panującego nad naszymi wodami i pragnący coś zmienić swoją jednostką, nie raz słyszałem historie a to brak "kolegów" , a to porysowany samochód czy przebite opony, ba w moim okręgu w latach późnych 70-tych kłusole zamordowali strażnika, za to że on na nich doniósł.

Szanujcie osobę kontrolującą was na rybach, podejrzewam, jeżeli będziecie życzliwi to na 99% tak samo strażnik będzie wobec was.

Ten jeden procent dedykuję wszystkim historią opisanym na forum z negatywnymi spotkaniami z PSR.

Przypominam również dla lubiących dłubać patykiem w gó***, że post napisany jest tylko na temat strażników PSR a nie zarządu, czy koła , czy może PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wkoncu jakies normalniejsze posty bo juz z dnia na dzien mi sie odechciewalo czytajac jakim to nie bede popaprancem i h...em nad woda.

tak od siebie dodam ze chcialbym zostac ssr tylko i wylacznie zeby chronic wody w moim rejonie dosc juz mam zagladania jak nasi wedarze od razu po przyjsciu nad wode rozkladaja 3 wedki (moze jakby mieli ich wiecej bo bylo wiecej nie wiem) doslownie "depcza" po szczupakach zeby nabraly wymiaru chowania po siatkach niewymiarowych karpiczkow pozawijanych w 2 reczniki zeby sie czasem nie ruszyl w torbie kupowania nowych zamrazalek bo w pierwszej sie juz rybki nie mieszcza po ostatnim zarybieniu itd itp dobrze sami wiemy ze wymieniac mozna jeszcze wiele takich sytuacji

a czy to cos zmieni. nie wiem. moze. pozyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam prawie wszystkich z PSR z swojego okręgu

:shock:

W mojej bardzo rybnej okolicy jakoś nie zdarza mi się spotkać strażników SSR, PSR lub strażnika miejskiego, za to policjanci i funkcjonariusze SG są w miarę aktywni. Zastanawiające to jest bo w mieście wielkości Szczecina z rzekami i kanałami, rozlewiskami oraz jeziorami (jest u nas masa wody w mieście) i wieloma wędkarzami ciężko jest spotkać w/w nieobecnych :roll:

W sumie to najbardziej cieszy mnie obecność policjantów którzy jak wiadomo mają największy zakres możliwości. Przecież w czasie pobytu nad wodą widzi się agresywnych po alkoholu, śmiecenie oraz dewastację itp

Jak dla mnie kontrole mogą być codziennie w różnych porach realizowane z wody i lądu, mi to nie przeszkadza nic a nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam prawie wszystkich strażników i zapewniam cie są normalni ,owszem nie są "ciepłe kluchy" i nie raz są szorstcy ,ale tacy muszą być
Prawie... czyni wielką różnicę... Po za tym są chamscy (chyba ci których nie znasz), Jedynym "miłym słowem" wypowiedzianym często przez owych strażników jest wymuszone i nienaturalne... Dzień dobry państwowa straż rybacka.. potem juz nie jest tak miło i z uśmiechem na ich twarzach tylko rozglądanie się gdzie by tu coś znaleźć i się wykazać jak to my ciężko pracujemy... a najbardziej wkurza fakt takiej kontroli na wodach niezarybianych przez PZW, np. terenach zalewowych które zarybiaja się same lub zarybiane są niechcący przez Czechów, którym ryby uciekły podczas wielkiej wody.. i przypłynęły do nas.. Mowa tu o Odrze jakby ktoś nie wiedział...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najbardziej wkurza fakt takiej kontroli na wodach niezarybianych przez PZW
Dzień dobry państwowa straż rybacka..

wentkasz, sam sobie odpowiedziałeś kto ma prawo kontrolować te wody. Chyba że mylisz PSR z SSR a to przecież dwie różne organizacje.

kocur, Jest ich całych 10-ciu :]

Muszę sprawdzić ilu jest u nas i co się z nimi dzieje :roll::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najbardziej wkurza fakt takiej kontroli na wodach niezarybianych przez PZW, np. terenach zalewowych które zarybiaja się same lub zarybiane są niechcący przez Czechów, którym ryby uciekły podczas wielkiej wody.. i przypłynęły do nas.. Mowa tu o Odrze jakby ktoś nie wiedział...

o czym ty mowisz czlowieku tereny zalewowe ktore zarybily sie same hehehe dobre ciekawe czym chyba zabami tak sie akurat sklada ze mieszkam w okolicy o ktorej chyba mowisz i jakos wszelkie wody jak juz sa rybne to tylko i wylacznie poprzez wylanie odry badz olzy a moze i one sie same zarybily? wody polomi i jastrzebia nie wiem czy nie mowisz czasem tez o nich sa rozlewiskami doplywu olzy i tam mialem ostatnio kontrole PSR jakos nie byla nie mila. A czeskie karpiczki ktore zabiera woda przy powodziach to nie wiem co widzisz za problem myslisz ze czechy nie przeprowadzaja zarybien odry?? to masz prawie to samo tylko ze nie kontrolowane i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak jest że o kontroli i zarybieniach najwięcej mają do powiedzenia na forum ci co nie wiele wiedzą ,to takie normalne jak w życiu i polityce :wink: .

Po za tym są chamscy
Chamscy są tylko dla kłusowników i pseudo wędkarzy co to nie uznają okresów ochronnych i wymiarów . Powiedziałem że znam prawie wszystkich strażników ale to nie znaczy że są moimi kumplami ,znam ich z częstych kontroli nad wodą .
a najbardziej wkurza fakt takiej kontroli na wodach niezarybianych przez PZW, np. terenach zalewowych które zarybiają się same lub zarybiane są niechcący przez Czechów, którym ryby uciekły podczas wielkiej wody.. i przypłynęły do nas.. Mowa tu o Odrze jakby ktoś nie wiedział...
gdybyś miał odrobinę tylko chęci to nawet na forum haczyk pl przeczytał byś o zarybieniach także i Odry ,ale komu się chce ,lepiej pisać pierdoły.

Kocur proszę czytaj http://bip.kwpsr.pomorzezachodnie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chodziło mi o to że można spotkać ich nad wodą
Dobrego strażnika powinno być widać dopiero jak kłusują ,a wędkarze powinni im w tym pomóc[np dzwoniąc ] a nie narzekać że nie mieli kontroli to ze nie widać strażnika nad wodą to wcale nie oznacza że ich tam nie ma ,sam zresztą sie o tym przekonałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, a prewencja
Pewnie że prewencja by się przydała ale nie mają tego w swoich zadaniach ,poniekąd od tego jest SSR ,ale to jest lipa a nie straż poczytaj post PUS wiele wyjaśnia ,my wędkarze potrzebujemy zawodowych [jak wojsko :wink: ] strażników z dobrym wyposażeniem i w ilości takiej aby byli w stanie upilnować nasze wody ,leży to w naszym interesie ,ale czy my coś robimy aby to sie polepszyło ,chyba raczej odwrotnie działamy jak czytam posty na forach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale SSR jest na wody PZW (chyba że się mylę) natomiast PSR ma pod sobą wszystkie państwowe.

my wędkarze potrzebujemy zawodowych [jak wojsko :wink: ] strażników z dobrym wyposażeniem

Jak przyjmą mnie tam i dadzą to o czym piszesz to już kładę kwit do cywila i idę na emeryturę ;) Przeszkolony, sprawny i nie trzeba już będzie za mnie płacić ZUS :mrgreen:

Post kolegi PuS czytałem i zgadzam się. Piszemy o tym samym i chcemy żeby było dobrze ale idziemy do tego różnymi drogami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjmą mnie tam i dadzą to o czym piszesz to już kładę kwit do cywila i idę na emeryturę
Jak maja wolny wakat ,to bez problemu masz przyjecie :wink: poważnie ,ale bardzo szybko byś zmienił zdanie na temat wędkarzy ,oczywiście nie wszystkich :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,my wędkarze potrzebujemy zawodowych [jak wojsko :wink: ] strażników z dobrym wyposażeniem i w ilości takiej aby byli w stanie upilnować nasze wody

To jedyne rozwiązanie ale nie wykonalne z powodu dziury budżetowej. To fundusz marszałkowski. 5-6 % zaangażowanych społecznie wędkarzy PZW w tym także strażników nie jest w stanie upilnować niczego a nie mówiąc o wodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym ty mowisz czlowieku tereny zalewowe ktore zarybily sie same hehehe dobre ciekawe czym chyba zabami tak sie akurat sklada ze mieszkam w okolicy o ktorej chyba mowisz
Mieszkam w zupełnie innej okolicy.. Tak zarybiły sie same dokładnie jak pisałem, nikt tych wód nie zarybia, są to zazwyczaj stawy o małej wielkosci..
Oczywiście tak jest że o kontroli i zarybieniach najwięcej mają do powiedzenia na forum ci co nie wiele wiedzą
Można czytac o zarybieniach Odry tak jak to napisałeś, chciałbym jednak odczuc te zarybienia łowiąc ryby a nie mieć je na papierze i czytać ze są... (Nie wszystko co napisane jest prawdą)
Chamscy są tylko dla kłusowników i pseudo wędkarzy co to nie uznają okresów ochronnych i wymiarów .
No i widzisz tu się mylisz, nie jestem kłusownikiem i pseudo wędkarzem... Ci ludzie po prostu robia takie własnie wrażenie że jak trafią na wędkarza i jest wszystko ok to są sfrustrowani bo mieli nadzieje że jednak do czegoś się doczepią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.