Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwaga!!! Kontrola


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Myśle że temat odpowiedni :wink:

Wczoraj(tj.wtorek) do egzaminu na członka SSR w okręgu krakowskim przystąpiło: 60 osób :!::smile: W tym także brat i kuzyn . Myśle że zdawalność wysoka :wink: Także panowie , świadomość społeczna na temat ochrony ryb wzrasta :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także panowie , świadomość społeczna na temat ochrony ryb wzrasta :smile:
Czas najwyższy po epoce słusznie minionej aby Polacy się obudzili. Wg mnie każdy wędkarz powinien dbać o swoje wody, być po części na nich strażnikiem we własnym interesie aby nikt go nie okradał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj(tj.wtorek) do egzaminu na członka SSR w okręgu krakowskim przystąpiło: 60 osób :!::smile:

No pięknie, jestem pod wrażeniem.

Jedno mnie tylko martwi, ile z tych 60 osób pozostanie aktywnych w Straży. Życie pokazuje, że nagle chętnych do pracy jest sporo, a później zapał jednak szybko mija...

Bądźmy jednak dobrej myśli, a świeżym SSRom należy życzyć bezproblemowych kontroli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Holik ja teś tam byłem:) a Tobie Madi dziękuję :) Zapał zapałem, ale najważniejsze jest by będąc nad wodą i mając takie uprawnienia korzystać z nich. Wystarczy że każdy z nowych strażników wykaże się choćby jedną skuteczną akcją - to juz duży sukces. Ja jestem częstym gościem krakowskich łowisk, więc prezej czy później sie z kimś spotkam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko trzeba podpatrzeć jak wygląda praca w terenie

Podpatrzeć się nie da.... szkolenie, szkolenie i jeszcze raz szkolenie. A najlepiej kontrole z PSR, gdzie można dostać porządnie w D, zwłaszcza w nocy i przy tym sporo się nauczyć.

samemu zaczać działać :twisted:

Nie radzę. Z PSR, Policją, Strażą Miejską lub Strażą Gminną, pozostałymi SSRowcami i dowódcą , którzy są w stałym kontakcie z mundurówką, a przede wszystkim przy grafiku ułożonym wraz z KP skąd w razie "W" w miarę szybko wkroczy Patrol Policji.

Samemu - nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie! samemu nie działa się z kilku względów:

- brak świadka

- może Ci się stać krzywda

- kontrola jest nie wiarygodna bez drugiej osoby

- bez wspólnego patrolu z mundurówką ciężko dostać dane od osoby kontrolowanej.

Niestety w nasyzm rejonie ( Kraków) Straż Miejska nie ma uprawnień do kontroli, zostaje PSR i Policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem to w przenośni takiej :) samemu zacząć działać czyli nie siedziec przed komp i narzekać na wszystko do okoła, i ma związek z PZW, tylko zatroszczyć się o jakąś rzekę, a samemu na kontrole lepiej nie chodzić, macie rację, jednak gdy wędkuje ze spiningiem szukając pstrągów nieraz widziałem kłusownika, do jednego to można śmiało podejść i chociarzby pouczyć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michcio SM lub SG są bardzo pomocni podczas kontroli w razie "W". Czyli SSRowiec jest identyfikuje nieprawidłowości, których nie dostrzeże Straż SM, SG czy nawet Policja... niestety nie są przeszkoleni w tym zakresie. I w razie tego "W" taki umundurowany gość, który stoi Ci za plecami jest uprawniony do wielu czynności, o których my możemy sobie pomarzyć :wink:

do jednego to można śmiało podejść i chociarzby pouczyć :smile:

A jak ma 2m wzrostu i wagę ciężką to w najlepszym wypadku takie pouczenie oleje, a w najgorszym.... to zależy jak kto szybko biega :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma 2m wzrostu i wagę ciężką to w najlepszym wypadku takie pouczenie oleje, a w najgorszym....

Dlatego murzyni mają dobrze :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macko jeżeli posiadasz już blachę wtedy będąc samemu dzwonisz na Policję podajesz swój nr SSR i jest to zgłoszenie, które jak wiesz zgłasza "urzędnik państwowy" będący na służbie. Wielokrotnie wykonywałem takie telefony i na prawdę policja zjawiała się zawsze bardzo szybko o czym pisałem na forum naszego koła. Myślę że niejednokrotnie będziemy działali wspólnie. Pozdrawiam i szykuj się do roboty bo sezon pstrągowy tuż, tuż. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i szykuj się do roboty bo sezon pstrągowy tuż, tuż. :lol:
Zapraszam do woj Mazowieckiego. Tu kontrole są bardzo rzadkie, ja miałem dwie na około trzydzieści lat czyli wychodzi jedna na piętnaście lat a nad wodą byłem często a bywały lata że bardzo często. Z tego raz byłem kontrolowany na Wiśle przez policję wodną bo się wyzywająco patrzyłem jak przepływali obok i nie uciekałem. Znałem osoby, które nie opłacały składek bo nie ma kontroli a "jak będzie to się ucieknie, jak nawet by złapali to i tak to taniej wyjdzie niż opłacanie składek"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety strażnik społeczny działa tylko w obrębie powiatu na jaki zostaje wydany d

okument. Chyba, że dane powiaty mają podpisane porozumienia. W Krakowie będac możemy kontrolować powiaty:

- myślenicki

- wielicki

- proszowicki

itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety strażnik społeczny działa tylko w obrębie powiatu na jaki zostaje wydany dokument.
:shock: Moim zdaniem to nieporozumienie, strażnicy powinni być tam gdzie są potrzebni i nie powinni być ograniczani. Moim zdaniem obecny stan rzeczy może mieć negatywny wpływ na kontrole - kłusownicy mogą np. dogadać się ze strażnikami w danym okręgu. Gdyby nie było ograniczeń to kłusownik mógłby się bardziej bać nalotów. Mam nadzieję że się mylę, w moich okolicach pojawią się brygady strażników a kłusownictwo odejdzie w niepamięć.

Strażnicy, cieszę się że jest was coraz więcej, trzymam za was kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, Jak możesz, to rusz jakieś tryby machiny. Zaczęły się przyduchy i kontrole przydały by się w godzinach wieczorowo-nocnych, bo na stawach ruch się zaczął i latarek dość dużo się pokazało. Ale jak znam życie to larum podniesie się dopiero jak ryby nie będą brały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz telefony http://psr.ibip.wroc.pl/public/?id=81287 wystarczy zadzwonić.
To nie zawsze jest takie proste. Na Zalewie Zegrzyńskim nie wiem czemu ale wiele osób podejrzewa Policję, że ma jakiś związek ze stawianymi tam siatami. I tak w zeszłym roku słyszałem o wyciągnięciu tam bardzo długiej sieci, ponoć aby sieci nie wróciły do wody znalazcy spalili je nigdzie nie dzwoniąc. Sam nie wiem co o tym myśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.