Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nęcenie ziemniakiem


Gość lin

Rekomendowane odpowiedzi

Ile dziennie wg. was trzeba wrzucić do wodykartofli chcąc łowić liny i karpie??Czy wystarczy 0,5 kg dziennie w to samo miejsce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

hmm, karpie w tym jeziorze są i to dośc sporo, za każdym razem gdy idę nad wodę widze jak żerują (co jakiś czas uderzenie albo chlapnięcie przy samych trzcinach, góra w pasie litoralu), największy o jakim slyszałem w tym jeziorze to prawie 6kg. Lina też jest nieco, w lato gdy ukształtuje się juz dobrze lilia wodna (a w jednym mijescu jest jej sporo, bo az hektar....)słychać zawsze charakterystyczne "cmokanie" linów, nie wiem jakie ludzie tam łowią, myśle ze takie 1 - 2 kg da się wyciągnąć, mój kumpel złowił w tych liliach w zeszłe wakacje lina 2,20kg. Głębokość tego jeziora to średnio 4m, maks to 7m. Powierzchnia to 37,4 ha. Dodam że będe łowić raczej na spławik, bata na głębokości około 2m, dno jest muliste, miejscami zarośnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemniaki to świetna zaneta na karpie liny oraz leszcze, sam uzywam ich przy nęceniu długo terminowym i wrzucam je razem z "ziarnami" zastepuja mi obciazenie i klej . zawsze je gniote na mase.trzeba uważać ,ponieważ ten towar w momencie "przesypania" łowiska szybko kisnie i można już wtedy szukać nowego miejsca,, uważam żę wymieszane z kukurydza sa jednym z najlepszych składników do nęcenia ,karpi i linów "hodowlanych" ,,tzn, ryb którymi został zarybiony akwen!

koledze bym sugerował popróbować jednak z "robactwem" posiekane rosówki lub czerwone napewno zrobią swoje, w tym przypadku zieminiaki raczej lekko niedogotwane i pokrojone w grubą kostke ,sypać z własnym umiarem ,,warto dodac do tego jakieś grybe ziarna i wtedy powinno byc ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.