Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowiska w województwie świętokrzyskim


jmk81

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

jak możesz to napisz coś o łowiskach w okolicach kielc takich jak Rejów, Cedzyna, Borków, Bolmin, Suchednów, Chańcza, Sielpia.

Mozesz podać swój numer gg to sie wymienimy doświadczeniami

Byłem ostatnio na cedzynie, łapałem na kukurydze i białe z koszyczkiem i nic.

I tak sie zastanawiam czy tam są jeszcze jakieś ryby wiesz cos na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się zorientowałem wśród znajomych wędkarzy to Cedzyna jest mało popularnym łowiskiem wśród wędkarzy, którzy chcą mieć jakieś efekty a nie posiedzieć tylko nad wodą. Proponuję spróbować na zalewie w Mostkach i na Chańczy.

Jeśli chodzi o Mostki to proponuje lekkie koszyki 15-20g i na haczyki kulka styropianu lub ryżu prażonego i np pinka, biały itd bo jest strasznie muliste dno a ryż lub styropian utrzymuje przynętę nad tym mułem. Sprawdzony sposób.

Jeśli chodzi o Chańcze to leszcz i płoć ładnie teraz tam szaleje przynęta to oczywiście pinka i białe.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o np zalew w Klimontowie-Szymanowice to na forum w łowiskach komercyjnych jest taki temat. w okolicach Starachowic i w samych Starachowicach też są fajne łowne zbiorniki ale o tym pisać nie będę na tym forum bo ująłem to w innym temacie.

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SUKCESÓW :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeśli chodzi o Mostki to proponuje lekkie koszyki 15-20g i na haczyki kulka styropianu lub ryżu prażonego i np pinka, biały itd bo jest strasznie muliste dno a ryż lub styropian utrzymuje przynętę nad tym mułem. Sprawdzony sposób.

zalezy gdzie wędkujesz moim zdaniem dno jest dośc czyste jedynym problemem jest sporo rosliności w pobliżu brzegu co utrudnia hol ryb szczególnie na pierwszych stanowiskach od lasu koło tarliska gdzie woda jest płytka a rośliności dużo to jednak tam są największe okazy co do zestawu sie zgazdam pinka + kukurydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A co sądzicie o rzece Czarnej Nidzie. Mam na myśli okolice miejscowości Bieleckie Młyny. Z tego co wiem to siedzą tam nawet ładne sztuki. Łowi tam ktoś? Znacie jakieś ciekawe miejsca na białą rybę? A może na drapieżnika typu węgorz? Ponoć zamieszkuje tą rzekę. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj w miejscowości Mostki. Pogoda nie była zbyt udana. Z braniami to samo. Łowiłem na grunt, na pęczek czerwonych i sprężyne, i na spławik. Efektem było kilka małych płotek na spławik. Na grunt nic ;/. Oczywiście płotki wróciły do wody a ja do domu z pustymi rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj w miejscowości Mostki. Pogoda nie była zbyt udana. Z braniami to samo. Łowiłem na grunt, na pęczek czerwonych i sprężyne, i na spławik. Efektem było kilka małych płotek na spławik. Na grunt nic ;/. Oczywiście płotki wróciły do wody a ja do domu z pustymi rękami.

Ja byłem na Nidzie w miejscowości Szczytniki (4 dni). Na początku muszę napisać o baaardzo niskim stanie wody na rzece (rozmawiałem z miejscowymi i mówili mi, że tak niskiego stanu wody nie było w tym roku).

Najpierw spinning. Używałem 7 cm. kopyt relaxa (miałem na nie najlepsze efekty), główka 5 gram. Efekt szczupaczki 30-45 cm :???: . Niestety Nida nie potwierdziła swojej legendy szczupakowej (rekord Polski), chociaż widziałem w okularach polaryzacyjnych dwie metrówki. A więc spinning - słabo.

Teraz grunt. Kolega namówił mnie na nocną zasiadkę (nigdy takich nie robiłem, raczej tylko spinninguję). Łowiliśmy tylko w nocy, tzn. 9.00-2.00. Przynęta rosówki. Żyłka 0,40 mm, ciężarki 70 gram, długie przypony, haki rosówkowe, no i wcześniej wspomniane rosówki. Efekt sumiki 25-45 cm :???:. Szkoda mi było je kaleczyć, ale większe nie brały. Przepraszam, na przedostatniej nocce koledze wziął sum, którego nie mógł zatrzymać. Potem był bieg wzdłuż rzeki, przymurowanie suma i... sum zrobił pa,pa.

Tak więc efekty były słabe, ale w nocy na rzece słychać było potężne spławy (sumy). Postaram się wybrać na Nidę, jak będzie większy stan wody. Zobaczymy wtedy co i jak. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kielc to kawałek do Szczytników... To już chyba lepiej na wisłe jechać, bo tylko kilka lub kilkanaście kilometrów dalej. Ale jednak ja nie mam takiego luzu że moge sobie na 4 dni jechać :/ Mam 16 lat i raczej to zalezy od mojego taty, a jemu z kolei nie za bardzo sie chce i nie ma czasu na kilkudniowe wyprawy. Ciągle tylko praca ;/. Jezdze z nim jedynie w niedziele gdzies w okolice kielc polapac, a na noc to tylko z jego bratem rodzonym, czyli moim wujkiem i jego synem. Ale niestety wujek do norwegii do pracy jedzie niedlugo (on to sobie tam dopiero polow :D ) i mysle ze skoncza sie wyjazdy na noc na ryby. Pozostaje mi czekac do 18 -stki jak zrobie prawko to bede smigal gdy tylko bede mial czas :D. Dzieki za informacje, tymczasem zmykam do gry Fishing Simulator bo mam branie na grunt :P. Jak ktoś chce to moge wrzucić na jakiś serwer gre z dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale mam jeszcze jedną sprawę. A więc czy zna ktoś jakieś łowiska specjalne w woj. Świętokrzyskim ? Wiem, że takowe istnieją, ale nie wiem czy są w moim województwie. Jestem mało obeznany i chcę się dowiedzieć od wędkarzy, którzy wiedzą co i jak. Z chęcią połowiłbytm na takim łowisku, ze względu na to, że są one często zarybiane (przynajmniej tak mi się zdaje). Aha i czy na takim łowisku się płaci, czy porpstu po złowieniu ryby trzeba ją wypuścić? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, czy na kieleckim zalewie wolno łowić ryby i czy w ogóle są tam jakieś ryby? Pytam, ponieważ od października będę studiował w Kielcach, a nigdy nie widziałem tego zbiornika, na necie też nie wiele o nim jest.

A oprócz tego zalewu są jeszcze na terenie Kielc jakieś łowiska? Zalew jest na Silnicy, czy wolno na niej łowić i czy nadaje się ona w ogóle do łowienia?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można łowić, roi się od wędkarzy, ale z ryb to tam możesz tylko karasi nałapać. Jest tego od cholery, bierze na wszystko. Oprócz tego malutkie kiełbiki, uklejki, płotki czasem spore. Okonie rzadko. Raz tylko udało mi się tam złapać karpia. Lał deszcz a ja z gruntówką i kumplem siedzimy. Karp miał może z 15 cm najwięcej, i trafił do wody. Kumpel wtedy złapał jeszcze dwa podobnej wielkości. Jak chcesz połowić, to najlepiej od strony wyspy. Jest taka nieduża, ale ryby tam najbardziej biorą. Mój kolega w zeszłym roku w wakacje na białego robaka złapał Karasia wielkości 43cm. Niezła sztuka była.

A co do innych łowisk, to w Kielcach raczej nie ma już nic godnego uwagi, chyba że stawik w parku, w którym pływają ogromne amury :D:D:D. Tam też łapią, ale tylko ci co mają sprawne nogi, alb są na rowerach czy coś. Pozatym są tam kamery, także raczej odradzam :P.

W okolicy Kielc jest pełno łowisk. Najbliżej to chyba Mójcza. W kielcach jest jeszcze takie jeziorko, koło dawnego kamieniołomu Wietrznia. Mówią na to jeziorko ceglanki. Ale jakie tam są ryby to już nie jestem wstanie powiedzieć ponieważ nigy tam nie łowiłem. Zresztą, jak będziesz w kielcach, to sie można jakoś zgadać na wspólny wypad gdzieś na rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.