Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowiska w województwie świętokrzyskim


jmk81

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ewentualnie Brody i Wióry w okolicach Starachowic. Pozdr

Na zalewie Brody kilka razy udało mi się połapać :wink:

Brania nie były za częste, ale jak już były to konkretne :wink: Podchodziły leszcze takie ok. 50-55 cm.Niestety często zdarzają się tam dni że nie ma ani jednego brania :mad:

Na spinning można złapać całkiem niezłe szczupaki i sandacze :wink:

Natomiast na wiórach jest całkiem przyjemnie, jest szansa na złapanie dużego lina, są też ładne okonie i szczupaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na Wiórach tłok jest ogromny, często nie ma gdzię wędkai wsadzić. Na Brodach teraz w górę Kamiennej wyruszył ciąg tarłowy leszczy, szarpakowców tyle, że strach się bać :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Maju mógłbyś poradzić co zrobić aby takie pół metrowe leszcze weszły.

Gdzie łowisz na Brodach: po stronie od drogi czy tez po stronie przeciwległej (szkoły),

jakiej zanęty używasz i przynęt. łowisz DS-em. Z rana, nocą czy w dzień? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

po stronie drogi - chodzi mi o tą przy której znajduje sie małe oczko kąpielowe,

a przeciwległy brzeg to ten ze szkołą. Mniej więcej i sory jestem przyjezdny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po stronie drogi - chodzi mi o tą przy której znajduje sie małe oczko kąpielowe,

a przeciwległy brzeg to ten ze szkołą. Mniej więcej i sory jestem przyjezdny. :lol:

znów pomyłka pisałem jako gość SORRY :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju mógłbyś poradzić co zrobić aby takie pół metrowe leszcze weszły.

Gdzie łowisz na Brodach: po stronie od drogi czy tez po stronie przeciwległej (szkoły),

jakiej zanęty używasz i przynęt. łowisz DS-em. Z rana, nocą czy w dzień? :wink:

łowiłem na brzegu przy którym jest szkoła, zanęta to zwyczajna zanęta na leszcze trapera uważam że sprawdzi się też jakaś inna(z dodatkiem melasy,oraz wanilii z trapera). Przynętą były biały robaczki, chociaż z powodzeniem moi koledzy łapali na kukurydzę. Wcześniej jednak nęcili łowisko kilka dni :wink:

łowiłem DS, w ciągu dnia (leszcze zazwyczaj biorą tam z rana, w dzień bywa róznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc chyba chodzi ci o tą stronę od przejazdu kolejowego. Na brodach nie jestem zbyt często jednak powiem Ci że z tego co wiem najlepsze miejsca są właśnie po tej stronie co tory w okolicach takiej budki z napisał o ile pamiętam"kormoran". Jednak dość często właśnie w tym odcinku najczęściej są zawody(czasami tylko kartka wisi że zawdy są a jak się okazuje potem że nie ma, miałem już taka sytuacje), jednak to dotyczy zazwyczaj weekendów. Co do metody to chyba DS najlepiej się sprawdza , powiem że co do przynęt to mi zawsze dobrze sprawdzały się czerwone robaki a co do pory to pewnie noc, bo wiem że w nocy na brodach potrafi duży leszcz podejść. Też jestem ciekawy jakiej zanęty używacie na brodach bo ja zazwyczaj biorę jakąś leszczową trapera.Co do tego zalewu jednak nie mam przekonania, jednak wiem że duże leszcze to tam akurat są :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje trapera, ponieważ jest tani i całkiem dobrze się tam sprawdza

Też za specjalnie nie przepadam za tym zalewem. Ponieważ trudno jest się dopchać do wody :neutral: szczególnie w weekendy :wink:

Na Brodach wędkuje tylko jeśli nastawiam się na większe leszcze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju mógłbyś poradzić co zrobić aby takie pół metrowe leszcze weszły.

Gdzie łowisz na Brodach: po stronie od drogi czy tez po stronie przeciwległej (szkoły),

jakiej zanęty używasz i przynęt. łowisz DS-em. Z rana, nocą czy w dzień?

Jak masz ochotę połapać sobie, to proponuje się czym prędzej wybrać za most w Dziurowie a przed most w Stykowie od strony torów. Biorą teraz karpie i karasie. Wiem bo widziałem. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I liny. Je też widziałem :wink: . Najlepiej w okolicach oczyszczalni ścieków.

A tak w ogóle wie ktoś może co zrobić, żeby odczytywać prywatne wiadomości? Bo przychodzi mi tylko mail, że mam prywatną wiadomość, a w skrzynce nic nie ma :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Łowiłem na Brodach pod koniec maja z rana i tydzień temu od południa do wieczora ds-ami od strony przejazdu kolejowego. Niestety nie złowiłem żadnej ryby, żadnego brania - tylko niektórzy i to z rzadka coś łowili, przeważnie leszcze od 35 do 45 - 2 na całą wyprawe- może kwestia zanęty albo miejsca. Kiepsko ale przynajmniej jakieś większe sztuki były łowione czego nie mogę powiedzieć o Wiórach. Wy coś połowiliście?

P.S. Jak wypadły zawody spławikowe 15.06. i nocne gruntowe koła Huta Ostrowiec, ok. tygodnia temu może ktoś wie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tzw. "Małym stawie", takim zbiorniczku połączonym z zalewem, który leży po drugiej stronie torów, niedaleko przejazdu kolejowego w Rudzie niałem zawody nieco ponad tydzień temu. Dosyć ładnie żerował lin, trafiał się u osób mających stanowiska bliżej zarośli oraz płoć ok. 30 cm. Z tego co wiem to w tej chwili tam lepiej można połowić niż na głównym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któryś z wędkarzy

wybiera się w tym okresie - 2 połowa lipca, sierpień nad CHAŃCZĘ, i chce sie umówić na wspólną wyprawę (najlepiej biała lub drapieżnik z gruntu - najlepiej nocka),

to zapraszam,

tel.prześle na privata. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatnio znowu padały ryby na Brodach, nawet był artykuł w "Gazecie Starachowicekiej", podobno od sinic. RZGW twierdzi, że nic nie zrobi, bo to nie oni trują, tylko oczyszczalnia w Stykowie, oczyszczalnia pokazuje papiery, że wszystko jest ok, gminie szkoda kasy na zrobienie testów zawartości tlenu w wodzie, a sanepid może robić testy tylko czy woda jest zdatna do kąpieli. Przynajmniej tak podaje gazeta. Paranoja jakaś. :shock: Podobno leżały martwe sandacze, okonie, szczupaki, sumy, piskorze i raki. Ja wczoraj po przeczytaniu od razu pojechałem zobaczyć co się dzieje, ale już się chyba poprawia, bo woda nie jest już tak zielona i tylko jeden zdechły lin i okoń i to już w fazie rozkładu, więc ostatnio chyba nic nie pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZGW twierdzi, że nic nie zrobi, bo to nie oni trują, tylko oczyszczalnia w Stykowie, oczyszczalnia pokazuje papiery, że wszystko jest ok, gminie szkoda kasy na zrobienie testów zawartości tlenu w wodzie, a sanepid może robić testy tylko czy woda jest zdatna do kąpieli. Przynajmniej tak podaje gazeta. Paranoja jakaś. :shock:

Oczyszczalnia w Stykowie podlega pod PWiK w Starachowicach. Sąsiad pracuje w ochronie środowiska w PWiK a moja mama w PSSE w Starachowicach.

Co Ci mogę powiedzieć....

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma częste kontrole Unii Europejskiej gdyż musi spełniać określone standardy. Mają profesjonalne laboratorium badań wody i ich wyniki są bardzo szczegółowe i dokładne.

Co do Sanepidu to sprawa wygląda tak, że samowolnie nie mogą na bieżąco sprawdzać wody, tylko na zlecenie i raczej z ich badań niewiele by było wiadomo co było powodem.

Najbardziej idiotyczne jest to, że Zalew Brody podlega pod Warszawę, nie ma na miejscu "opiekuna" a więc co za tym idzie mają koło nosa co się tu dzieje :!:

Największa głupota i cały problem leży w tym, że zalew jest płytki, dopływ z Kamiennej jest niewielki. Zauważ ile mamy w okolicy zbiorników retencyjnych na Kamiennej - 3 na długości 20km :!::!::!:

Woda w rzece praktycznie stoi, zarośnięta jak diabli , nie ma gdzie nawet dobrze powędkować. Z każdym rokiem jest coraz gorzej...

Obawiam się, że podobny los czeka Wióry bo dopływ też mizerny chociaż zbiornik głębszy....

Ogólnie "profesjonalizm" zarządców jest taki jakie efekty ich działania.

Gdyby głupota miała skrzydła to fruwali by wysoko...... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w jakiej odległości są dwa zbiorniki retencyjne w Wąchocku i Starachowicach... ile jest?? 3-4km??

Jaki to ma sens i jak to dobrze wpływa na faunę? Wręcz ją niszczy.

Zauważ też, że rok temu też było bardzo dużo padniętych sandaczy, linów itd... :sad:

O tej samej porze roku, po "pięknej" zieleniźnie wody......... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w zeszłym roku było tak samo. Dzisiaj widziałem wodę z samochodu jak jechałem przez most i też już się pomału robi jak farba. Znowu... A dopiero się oczyściła.

A co do Wiór, to w lipcu na Świślinie kilkaset metrów poniżej mostu w Pawłowie, tam w okolicach Dąbrowy wody była taka sama jak na Brodach - zielona maź. Nie powiem, zaskoczyło mnie to, ale woda tam praktycznie stała. Zalewu jeszcze nie objęło, ale tak jak mówisz niedługo i na Wiórach woda będzie kwitła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście co się dzieje w Wąchocku. Ja osobiście nie wiedziałem teraz ale jak byłem tam jakiś miesiąc temu to wody było napuszczone dość dużo a raczej szeroko po ok 30 cm woda ta zakwitła była zielona nie wyglądało to za ciekawie. Pewnie do tego jeszcze pbgniła trawa na dnie zbiornika a teraz podobno wszystko to puścili dalej w Kamienną... tylko patrzeć jak cały syf się na Pasterniku znajdzie......... :roll::???:

Obawiam się, że podobny los czeka Wióry bo dopływ też mizerny chociaż zbiornik głębszy....

Mi się wydaje że nie zrobi się to samo na Brodach bo tam jak mówisz jest to 3 zbiornik na Kamiennej na tak małym odcinków. Ale nie oszukujmy się woda z kamiennej znacznie odstaje pod względem czystości od Świśliny. Kamienna przepływa przez Skarżysku gdzie wiadomo że się zanieczyszcza i mam wrażenie również że jakieś znaczenie ma również wysypisko śmieci w Marcinkowie które to na szczęście jest już zamknięta ale śmieci są tam nadal :sad:Ale mam nadzieje że co do tych Wiór to przynajmniej się mylisz...

A co do Brodów to dużo tam tych ryb padło bo coś mi się obiło o uszy ale nie wiem nic dokładnie a i dawno mnie tam nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.