Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowiska w województwie świętokrzyskim


jmk81

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli jedziesz z Kielc, to najprościej przez Suchedniów będzie. Wyjeżdżasz np. Warszawską na E7 na Skarżysko, w Suchedniowie skręcasz w prawo na Starachowice, dalej przejeżdżasz przez Mostki, Parszów, w tej miejscowości dojeżdżasz do drogi nr 42 i nią w prawo na Starachowice. Przejeżdżasz przez miasto ciąglę tą drogą kierując się na Ostrowiec, za Starachowicami najpierw będzie Kuczów, potem Styków, tam koło kościoła jest skrzyżowanie, w lewo skręcasz z drogi 42, jest drogowskaz Adamów i kilkaset metrów dalej jest most w Stykowie, tam się zaczyna zalew. Jak nie skręcisz na Adamów tylko pojedziesz prosto w stronę Ostrowca to i tak zalew będzie dobrze widać po lewej stronie.

Damianxtx w gazecie pisało, że ryb pada coraz więcej, ona wyszła w poniedziałek, a ja w środę jak przeczytałem to od razu pojechałem zobaczyć i znalazłem tylko 2 martwe ryby: okonia i lina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew w Wąchocku :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65e97924b5edd75b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1da6275f23b4292.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a1b33a24644a8c1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb05479b21150cc6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45ef738a7aeea049.html

A taki widok zastał mnie w starachowicach:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d59758a1bb6f8202.html

U mnie kamienna w Ćmielowie jest w kolorze buteki LECHA...

W wąchocku natomiast widoczność nawet do metra.

W GAZECIE OSTROWIECKIEJ redaktor napisał, że ma jakaś grupa naukowców z Łodzi przyjechać i wyczyścić zalew z glonów oraz odlowić ryby w celu sprawdzenia czegoś tam ( oczywiście priorytetem są odłowy... ).

Nie wiem co trzeba by zrobić brodą, żeby były normalnym zbiornikiem, ale w wąchocku będzie to samo, bardzo płytki będzie, więcej jak 3 metry to tam nigdzie nie będzie, na moje oko maks piętrzenie nie przekroczy 4-5 metrów ( w przypadku powodzi jakiejść albo coś ) no to ja nie wiem co u mnie będzie na kamiennej :/ :/ :/

Trzeba siąść i płakać Pozdro Krzyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Na Brodach znowu jest problem z chorymi rybami. W ostatnich dniach widziałem już kilkanaście sztuk porośniętych pleśnią, pływających pod powierzchnią wody. W większości to malutkie leszczyki i płoteczki, znalazłem też martwego linka.

A z tematów wędkarskich to jeśli chodzi o drapieżnika to studnia, jedynie pistolety po 30 cm. No i wg mnie jest za dużo drobnicy, leszczyki, płotki i krąpie opanowały zalew i rzekę powyżej, na robaki nie da rady nic innego złowić, drobnica jest wszędzie. Myślę, że takie przegęszczenie doprowadzi niedługo do tego, że będziemy mieli tam skarłowaciałe populacje białorybu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zalewu w Ćmielowie nie będzie ;)

Przynajmniej póki co.

Na terenach, które miały być pod zalew znajdują się jakieś chronione gatunki ptaszków + żółwie. Ale najbardziej debilne jest to iż co roku albo co dwa lata ktoś i tak podpala trzcinowiska i nic nie zostaje z tych siedlisk owych zwierząt, oczywiście jest to ,,żaden argument''.

W przyszłych wyborach samorządowych startuje na radnego, postaram się wygrać w swoim okręgu i robić coś w tym Ćmielowie bo tak być nie może ;)

Kto przejeżdżał przez Ćmielów ten wie o co mi się rozchodzi, lub też słyszał co się tu wyprawia od Ćmielowiaków.

Szkoda tego zalewu gdyż modernizowany jest Zamek nieopodal planowanego miejsca zalewowego (~500-1500m) + fabryka porcelany + muzeum porcelany ( http://www.cmielow.com.pl/?lang=pl&ids=5 ) + ,,gawroniec'' ( http://archeowiesci.wordpress.com/2008/09/23/maly-gawroniec-wzgorze-skarbow-z-epoki-kamienia/ ) może by się coś ruszyło a tak to nie widzę kolorowo przyszłych lat.

eh eh eh

eh eh

eh

Ps. jutro jadę do Wąchocka na parę dni zdam relacje :) co z tym zbiornikiem i czy są jakieś rybki, nie był bym sobą jakbym nie zarzucił tam zestawu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście, że tego zalewu nie będzie. Kolejny zbiorniczek przegradzający naszą Kamienną i powodujący jeszcze większą eutrofizację i ocieplanie wody... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... jak dla mnie to idiotyczne jest robienie tak dużych zalewów a płytkich ( wiem brody zostały stworzone 50 lat temu prawie ?), te brody to ja bym zredukował ( czcze pisanie :P ) do 1/4 tego co jest teraz i by spokojnie starczyło. ale za to z średnią głębokością 2 razy większą niż teraz ;)

Szkoda, że nie ma pieniędzy na takie inwestycje ;)

Po za tym akurat ten zalew w Ćmielowie miał być na 2 rzekach owej kamiennej i rz. przepaść.

i te 30 pare hektarów ( 1/8 Brodów ) na pewno by nie zaszkodziło, podniósł by się stan wód gruntowych etc.

Uważam ze 5 zbiorników na kamiennej mogło by być ale o łącznej wielkości nie przekraczającej 300 hektarów, a tymczasem mamy już teraz Brody 300h, Pasternik 45, Wąchock, nie wiem ile ma ale pewnie koło 30-40 jest, obecnie trwa przetarg na odbudowę zalewu w Bliżynie. i kto wie co więcej ;)

Jak tak patrze na kamienną w okolicach Wąchocka to to jest naprawdę ciurek, u mnie natomiast w Ćmielowie jest spokojnie 2 razy szersza i tam zbiornik by nie miał żadnych problemów z wodą, tak mi się bynajmniej wydaje.

Jedynym sposobem na podratowanie było by zadziałaniem na Brodach i każdy o tym wie, ale Świętokrzyskie będzie miała na to fundusze na szarym końcu.

Teraz o zbiorniczku w Wąchocku, póki co nie trzeba tam mieć żadnych ponadprogramowych opłat, zdarzają się szczupaczki, okonki, płotki, świnki, dowiedziałem się po rozmowie, że próbują założyć jakieś stowarzyszenie i prowadzić zarybienia, ale póki co to... :)

Na zalewie jest mnóstwo roślinności od kaczeńcy do trzcin i innych traw wodnych.

Jutro wybiorę się z wędkami po południu to napisze co i jak, może spotkam znów jakiegoś wędkarza to podpytam... aa i jeszcze... ,,są fajne dołki blisko cypla jest nawet taki z 4 metry'' ;)

Pzdr.

ps/ Trochę późno już jest i stąd składnia nie ta...;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Łowiliście na jakimś zbiorniku w okolicach zagdańska? Mógłbym dostac jakieś info na temat tego zbiornika? Rozpaczliwie poszukuje jakiś nowych łowisk... Wisły chyba szybko sie nie nawiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiliście na jakimś zbiorniku w okolicach zagdańska? Mógłbym dostac jakieś info na temat tego zbiornika? Rozpaczliwie poszukuje jakiś nowych łowisk... Wisły chyba szybko sie nie nawiedzi

Ja niestety nie znam zbiorników w okolicach zagdańska i również mam problem z wyborem jakiegoś łowiska :roll:

Damianxtx mogę ci powiedzieć że nie warto teraz wybierać się w naszych okolicach na Rejów i Mostki.

Na Mostkach byłem w tamtym tygodniu z pickerami i nie miałem w ogóle nawet brania, i u innych wędkarzy było tak samo(nawet ci co z nocy zostali również nawet brania :roll: )

A co do Rejowa to jest lipa totalna,żadne większe rybki nie chcą brać jedyne na co możemy liczyć to brania małych płotek i jazgarzy od czasu do czasu :!::roll: .

Bez dłuższego nęcenia np.kulkami ciężko jest tam złapać jakiś ładny okaz, a wiem że takie są :wink:

Więc pozostaje nam tylko teraz Chańcza(jeśli uda się dopchać do brzegu :razz: )

Mam nadzieję że za jakiś miesiąc da radę już gdzieś na Wisłę pojechać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mostek to wiem byłem tam kilka razy, dla mnie porażka,a co do chańczy to też dla mnie nie wypał wyjazd dlatego szukam czegoś nowego. Dzisiaj słyszałem że kontroli na brodach dużo bo duży sandał atakuje i go ludzie męczą strasznie ale nie wiem na ile to prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Witam. Jutro wybieram się na rybki. Tylko nie wiem gdzie za bardzo bo nie znam za dobrze łowisk. Dziś sie dowiedziałem ze jest fajny zbiornik - zgórsko ale opłata 20zł. Myślałem o Hańczy, Bolminie, Borkowie, Morawicy, Pińczowie oraz Umrze. Prosze o pomoc jeśli ktoś wie który najbardziej opłacalny zbiornik na grunt i spławik. czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.