Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew w Mostkach


jmk81

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...

w tym roku bylem raz na Mostkach i lowilem na splawik nic mi nie bralo a przy brzegu zauwazylem kielbie i z kumplem zaczelismy je trzaskac jeden po drugim (fajna zabawa) ale nic innego nie bralo : :cry: ... moze innym razem... :roll::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...
Co z drapieznikiem na Mostkach? Ostatnio bylem tam kolo 10 lat temu i szczuple dosc ladnie zagryzaly

To łowiłeś jeszcze na "starym" zalewie. ok 7 lat temu (może sie mylę ale coś koło tego) został spuszczony i i po budowie lepszej tamy ponownie napełniony. Nie wiem jak brały na tamtym zalewie co był wcześniej ale na tym nie jest za ciekawie. Z tego co słyszałem to ryba brała lepiej a najlepiej to podobno jeszcze na wcześniejszym, bo na Mostkach zalew był napełniany ostatnio po raz 3 Z drapieżników to chyba najlepiej okoń wypada ale trzeba trafić w dzień. Ja łowiłem ( co dziwne) na kukurydze takie do 38cm. Co do szczupaków to bardzo słabo o sandaczach nie słyszałem , raz o sumie słyszałem ale nie widziałem..Ogólnie to z drapieżnikiem słabo. Z białej rybo to karp lin amur płoć ładny jaźCo dziwne na tym zalewie nie masz leszczy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam

Wybieram się tam w weekend,może ktoś napisać jak tam teraz wygląda sytuacja, czy coś się dzieje w wodzie ?

Na co sie nastawić? Czy jest sens rzucic male kulki na karpia lub amura? Myślę, że teraz najlepsze będą rybne, a drugi kij to feeder z pinka na haczyku. Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lód lód :mad: ale wydaje mi się że nie na całym nie byłem z drugiej strony od lasu od wpływu rzeki dziś się dowiem to może w sobotę się wybiorę. Co do nastawiania się to wiem że jak tylko lód puści to zawsze z kulkami siedzą, słyszałem też że jak tylko puści lód bora japońce na które jakoś co roku nie mogę natrafić wiosną. Ja tam się wybiorę w swoją sprawdzona miejscówkę mam nadzieje że za duuuuuużym jaziem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, lodu nie ma. Z wedkowania wyłączony jest tylko krótki odcinek tarliska.

Mam zamiar wybrac sie tam z jedna karpiowka i kulkami i jednym feederkiem.

Może jakies szczegóły gdzie sie z takim zestawem najlepiej ustawić?

O zanenty nie bede pytal bo i tak wszystko bedzie rybne i inne pochodne smierdziuchy.

Zapytam jednak o przynenty na feederka ? co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tam przy tarlisku zarówno z jednej jak i drugiej jego strony są dobre miejscówki, ale warunkiem połowienia w tych są bardzo daleki rzuty gdyż jest tam dość płytko. Jeżeli lodu nie ma to pewnie siedzą już w tym miejscu za karpiem z kulkami. Chcąc połowić nieco bliżej brzegu radze udać się w stronę molo. Od ulicy raczej nie wędkuje ale z tego co wiedzę wędkarze ustawiają się od samej plaży w stronę zapory tam wiem ze jest kilka dobrych stanowisk gdyż siedzę mniej więcej na ich wysokości tylko od lasu :grin: co do przynęty to tradycyjny biały ja łącze często z kuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Na Mostkach jest dużo okonia ( do 40 cm) ,szczupaka , jest sum który już się rozmnaża no i niewielka ilość sandacza. Stwierdzenie , ze nie ma bo nic nie bierze - słabą ocenę wystawia wędkarzowi. Mnie ostatnio też nie brało , bo bardziej chciałem posiedzieć niż wędkować. Pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.