Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kieleckie łowisko Cedzyna


LASER11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

w tamtym roku (czyt. sezon 2008r) jeździłem dosyć często nad zalew w Cedzynie z przyjacielem. Łowiliśmy głownie na grunt, okazyjnie spławik i spining na odcinku wpływającej rzeki. Jest tam dosyć spokojny nurt, prawie woda stojąca. W tym sezonie dopiero wybieram się tam w najbliższa niedzielę by się rozeznać co i jak.

Co do zeszłego sezonu głownie brały leszcze na grunt, trafiła się również płotka. Mój kolega złowił raz nawet węgorza i to ładny okaz ok 55-60cm. Na spławik to płoteczki i sumiki, a na spining raz był boleń ładny okaz ponad 60cm, takto ładne okonie. Zmorą na nockach są bobry bo raz tak miałem że mi zestaw poszedł się bawić za ich zasługą :!:

Polecam ten zbiornik bo cały czas się rozwija. Wcześniej były tam niezłe sztuki ale po awarii oczyszczalni ścieków parę lat temu wiele pięknych ryb pływało ale brzuchem do góry. Póki co polecam na weekendowy wypad tą miejscówkę, bo są fajne miejsca na biwak lub ognisko przy jednoczesnym wędkowaniu.

Jak bd miał więcej wiadomości i może jakieś zdjęcia to podzielę się info i wrzucę.

Pozdrawiam - przemu321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tj 29.03 zawitałem na Cedzynie. Doszły mnie słuchy że dzień wczesniej (28.03) były bardzo dobre branie. Wtedy pogoda była bardzo słoneczna i ponad 10 stopnie. W niedziele sie wybrałem i już od 8 byłem nad wodą. 2 zestawy na grunt zabrane ze sobą. W koszyczku zaneta ciemna, na haczyku czerwony. W ciągu 6h jedynie skubania, raz było szarpniecie. Żadnego pewnego brania.

Myśle ze poprzez słaba pogode - deszcz i brak słońca - było tak a nie inaczej. Nie zniechęcam sie bo to dopiero poczatek sezonu.

Oto 3 fotki z nad wody:

636d1deaa43f7205med.jpg

4708b930ebee53fcmed.jpg

b3eb8a04ccf2c76amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oto kolejne fotki z wyprawy na Cedzynę 17.05 w niedziele. Tym razem zdjęcia ze zbiornika głównego. Bardzo dużo wędkarzy, najczęściej na nocce, a do tego zawody wędkarskie koła PZW Brzana z Kielc.

Brania średnie nawet słabe przez wiatr, ale niedziela zaliczona do udanych, gdyż był to wypad ze znajomymi połączony z grillem. Łowienie na 2 gruntówki.

3 leszcze złowione (od 30 do 40cm), oczywiście później wypuszczone.

A oto zdjęcia podczas wschodu słońca:

a1a58b431fa366e8.jpg

4dfa38e803b4c428med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na Cedzynie po żeglowaniu często łowiłem.Duże wzdręgi,płocie i leszcze(no leszcze może nie takie duże)łwiłem prawie zawsze.Ładne okonie na rosówki.Wiem napewno,że są tam sandacze.Także szczupaki,które po zmroku podczas polowania na drobnicę wyskakują wysoko ponad lustro wody.słyszałem też o karpiach.To chyba tyle...

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Ja zawsze jak jeździłem od kilku lat było mnóstwo leszczy nawet i takie ponad kilo. Miałem swoje miejsce. Nestety woda spuszczona... No cóż. Tam kiedyś złapałem karpia 3 kilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja pamietam Cedzyne jakies 5 lat temu byłem z ojcem i znajomymi na zasiadce takiej 4 dniowej to przez 4 dni wyciagnelismy 23 karpie wszystkie takie od 3 do 6kg ale niestety te czasy się skonczyly :( Łowisko fajne moze jak skoncza remonty i zarybia to wroci fajne wedkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.