Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędkowanie przez osoby nieletnie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
§ 1

6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

B) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

ja się nie bardzo znam na interpretacji przepisów, ale nigdzie nie widzę, że musisz być jego prawnym opiekunem....

rozumiem to tak, że skoro masz pod opieką kolesia poniżej 14 lat, posiadasz kartę i obaj łowicie na jedną wędkę, to wszystko jest ok. ale mogę się mylić... więc niech się prawnicy wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki z tego co ja z tego widze to moje miec 2 wedki w wodzie i na jedna moze lowic on

to chyba nie do końca, masz wyraźnie

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

Albo na dwie Ty a on patrzy, albo każdy po jednej.

musze chłopaka wkręcić

Jedź z nim na dobre łowisko komercyjne, niech uczy się na porządnych rybach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź z nim na dobre łowisko komercyjne, niech uczy się na porządnych rybach

Na komercji się nie nauczy, tam można łowić bez haczyka. Tylko trudne warunki i walka o rybę to szkoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 1

...

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

tutaj masz cały regulamin PZW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ja byłem wczoraj sie pytac z kuzynem młodym i powiedzial mi że łowic moze z tobą spokojnie jeśli masz 18 lat i masz karte, on moze spokojnie na jedną walić jeśli by chciał mieć swoje juz stanowisko musi poczekać no i karte wyrabiać i poprostu jak ma inne nazwisko to mozesz smiało łowic. Tylko mówisz ze jest z tobą ja juz jeżdze tak z kuzynem kilka razy no ale wczoraj chciałem sie w 100% upewnić bo wiec jak jest przepis co roku sie zmienia kuzym ma 13 lat i jeżdzimy sobie razem niech chłopak sie szkoli pozdrawiam.,..więc spoko zabieraj go i niech chłopak wyciągnie cos wielkiego pozdrowienia. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zanim zaczniesz zadawać tego typu pytania - przeczytaj regulamin PZW. Samodzielnie wędkować możesz tylko w porze dziennej - od świtu do zmierzchu - od 1 godz. przed wschodem słońca do 1 godz. po zachodzie słońca. Wschód i zachód słońca w ciągu roku przypada o różnych godzinach, te dane znajdziesz na przykład tutaj: http://www.calendar.sk/sunset-pl.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mój syn ma teraz cztery lata od przyszłego sezonu chciałbym go troche wciągnąć w to wspaniałe hobby jakim jest wędkarstwo(dokładnie spinning) . Mam pytanie czy to nie jest zbyt wcześnie jak na takiego malucha i czy początki w tym wieku nie przyniosą wiecej szkód niż radości . I jaki sprzęcik dla takiego małego wędkarza byłby najbardziej odpowiedni . Być może któryś z was koledzy ma jakieś doświadczenie poznane na własnej skórze . Chciałbym rozpocząć takie wspólne wędkowanie od przyszłej wiosny kiedy okonie zdrowo biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat wygrał zawody wędkarskie w wieku 4 lat takie organizowane na Dzień Dziecka łowił bacikiem 3.5 metra uklejki i kilka płotek więc na kontakt z wędką dla Twojej pociechy nie jest za wcześnie ale proponuje Ci zacząć jednak od bacika i uklejek.płoteczek i innego drobiazgu bo brania częste i małemu sie nie znudzi tak szybko potem stopniowo przechodzić na większe rybki a w końcu na spina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem taki przypadek wędkowałem z kolegą oboje mamy po 15 lat mieliśmy po 2 wędki przyszła kontrola i chcieli nam wlepić mandat za to że łowimy na 2 wędki i twierdzili że łowić na 2 wędki można od 16 roku życia czy to prawda bo według mnie nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Czytałem RAPR i mam pytanie, czy mogę łowić metodą gruntową z żoną i córką 5 letnią? W RAPR napisane jest, że niezrzeszeni do lat 14 mogą łowić pod opieką w ramach łowiska i limitów opiekuna, opiekun może łowić na jedną wędkę. Dalej jest napisane, że małżonka też może łowić w ramach łowiska i limitów męża oboje po jednej wędce. Zatem, moim zdanie może i żona i córka oraz ja łowić razem w jednym łowisku, ale każdy z jedną wędką. Czy dobrze rozumuję. Jak dobrze rozumiem RAPR to moja żona musi mieć kartę wędkarską? - ma przecież więcej niż 14 lat ;)

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem RAPR to moja żona musi mieć kartę wędkarską? - ma przecież więcej niż 14 lat ;)

żona musi mieć kartę - nie musi opłacać składek, co do łowienia i córki i współmałżonki(a) to nie wiem może ktoś bardziej oblatany się wypowie

BTW czy zauważył ktoś że tzw. biała katra wędkarska jest wydawana jako zielona :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.