Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędkowanie przez osoby nieletnie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam, na początku chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy post, tak więc proszę o wyrozumiałość :)

Kartę oraz legitymację członkowską posiadam od 2009r. Dotychczas wszystkie składki i opłaty miałem zapłacone. Korzystałem z ulg szkolnych, ponieważ nie miałem 16 lat, niestety :) od listopada już mam. Nie śledziłem zmian w opłatach, nie wiem czy posiadam w tej chwili jakiekolwiek zniżki. Przejrzałem różne tabelki, ale są one dla mnie nie jasne. Z tego właśnie powodu zwracam się do bardziej doświadczonych :).

Ile muszę zapłacić (po tych wszystkich kosztach: składki,wpisowe itp), aby moc wędkować w woj. Mazowieckim na 2 kije? (od 16 lat prawda?).

Co do pierwszej części tematu, zaraziłem wędkowaniem mojego 10 letniego brata (w kwietniu 11), i nie wiemy jakie dokumenty musimy mu wyrobić, aby mógł łapać ze mną rybki na swój kij. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :oops:

PS. zapomniałem dodać interesują mnie wyłącznie wody nizinne :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vajp1337 najlepiej bedzie jak podreptasz do swojego koła.tam na spokojno wyjaśnisz o co ci chodzi a koła mają obowiązek ci wszystko wytłumaczyć.Kazdy okreg wedkarski ma inne opłaty z tego co zauwazyłem.wiążę sie to z tym że maja niektore okregi wiecej wód pod opieką ,co daje dodatkową opłate,wody gorskie,wody specjalne .popytaj w swoim okregu ,masz napewno regulamin z popszedniego roku to napewno jest numer telefonu ,,dzwonisz i po kłopocie''.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeżeli to już było ale mam takie pytanko mam 13 lat

(a więc nie mogę mieć karty) Namówiłem tatę na zrobienie

papierów i teraz pytanie brzmi - czy mogę łowić z tatą metodą spinningową Jeżeli tak to czy wtedy mogę łowić tylko ja czy mój tata też?? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajac222 wprowadzasz go w błąd.

Cytat z regulaminu:

"6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu

ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową

maja prawo wędkować dwie osoby, kaŜda na jedną wędkę. Udostępnienie

stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną

wędkę.

B) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby

pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.

Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę."

Punkt b pokazuje, że można łowić na 2 wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechcę nikogo wprowadzać w błąd .Jeżeli dobrze pamietam łowienie ryb drapieżnych.

1.łowienie ryb drapieżnych na przynęty naturalne,dozolone jest równocześnie na dwie wedki

2.Łowiąc ryby metodą spiningową lub trolingową wolno używać jednj wędki,uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną .

Jeżeli jest inaczej to przepraszm.Może ja muszę zajżeć do regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami pogzebałem w regulaminach.w starym zgadzam sie z tobą w nowym znalaz lem.

Modzież do lat 14,nie zrzeszona w PZW,może wedkować nieodpłatne w wodach PZW, ale tylko w ramach łowiska i dziennego limitu swego opiekuna i w jego obecności.Uprawnienie to dotyczy również współmałżonka członka PZW

PZW

Zarząd Okręgu w Toruniu

Wykaz Wód Opłaty I Zasady Wedkowania na wodach okręgu torunskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodziło o to, że kogoś wprowadzasz w błąd celowo. :smile: Wiem o tym, że co okręg to inne opłaty i trochę inny regulamin. Dlatego też cytowałem przepisy ogólnokrajowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam pytanie

Czy może łapać ze mną, niepełnoletnia osoba do 14 roku życia - w tym ja łapiąc na spining, a on na spławik/grunt lub na odwrót, on na spin ja grunt/spławik ?? oczywiście na jedną wędkę (mowa o wodach nizinnych)

Z tego co się orientuje mogę z nim spiningować (on na jedna wędkę i ja na jedną)

Drugie pytanie czy mogę z nim spiningować na rzekach górskich (on na jedna wędkę i ja na jedną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.