Skocz do zawartości
tokarex pontony

Proca wędkarska


Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem kiedys proce trzeba przyznac za tanie pieniadze i po tygodniu rozlecial sie ten koszyczek do ktorego sie daje przynete do strzelania byl on wykonany z jakiegos badziewnego materialu porozlazil sie menel na szyciach robia jakies badziewia na pokaz i tu musze powiedziec ze proca byla z jaxona to jedna z wielu zeczy na ktorych sie w firmie jaxon zawiodlem. i przechodzac do sedna czy mieliscie taki podobny problem i czy mozna sobie jakos sememu zrobic ten koszyczek z czegokolwiek moze ktos kiedys cos wykabinowal czy nie pozostaje mi nic innego jak kupienie nowego ale wiecie jak to jest zawsze warto pokabinowac moze samemu za free sie uda z gory thx za pomoc czekam na pomysly :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Masz kolego dwie drogi do wyboru ,albo kupisz nową albo zrobisz sam ,koszyk do procy mozesz dokupić ,wybór koszyków zależy tylko od sklepu ,ale możesz wykonac też samemu taki koszyk,osobiście niekiedy robie sam sobie koszyki do proc ale wymaga to niestety troche pracy .Jeśli masz stary koszyk ,taki ze skaju to łatwo możesz skopiować i wyciąć z np .cienkiej skóry ,gorzej jest jak stary koszyk jest z gumy czy plastiku ale odrysować też się da .Zostaje zszyć boki szpagatem czy mocną nicią i do środka wstawić wielki guzik mocują go na zewnątrz sznurkiem ,zostawiając go na długości 3cm .Opis nieco skąplikowany ale wykonanie nie nastręcza kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: dzieki maniek podsuneles dobry pomysl musze przyznac ze nawet o tym myslalem tylko nie mam z kad wziasc np. skory a najwiekszy szkopol w tym wszystkim to ja nie mam pojecia jak sie szyje :oops: tylko prosze sie niesmiac :lol: jakby mnie ktos nauczyl to moze bym sprobowal ale wydaje mi sie ze tak jak w oryginale koszyk byl szyty niby z mocnego materialu a itak sie rozlecial. Mysle ze chyba nie posiade techniki szycia mocnych koszykow i tu wychodzi znowu ze nieumiejetnosc trzeba zastapic wydanymi pieniedzmi w sklepie :neutral: a moze jeszcze jakis pomysl bez tego szycia :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem - te proce Jaxona :lol:

Zastanawialem sie co by nie zastosowac jednak czegos z tworzywa czyli albo polowki od jajka niespodzianki ewentualnie ze wzgledu na dostepnosc dla mnie butelki z PET'a (odcietej koncowki od strony korka)

Butelka dlatego ze bylby wygodny uchwyt bo spokojnie za gwont da sie zlapac no i pojemniejsza by byla

A do jajka trzeba by bylo przymocowac "cos do trzymania" tak aby wygodnie sie naciagalo

Jednak nie jestem pewien jak zabezpieczyc gumy przed przecieciem ich (jednak kanty tworzywa by to spowodowaly :???: )

Cos bede jednak kombinowal i jesli wymysle to moge tu wpisac

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja juz probowalem tego z butelka i pomysl moze i dobry ale efekty malo oczekiwane racja guma przeciera sie o kanty butelek ale mozna to latwo wyeliminowac robiac dziury gwozdziem itp wypalajac na goraco plastik wtedy sie przytapia i jest gladki lecz z takiej procy chocby nie wiem co slabo sie strzela wogole ta koncowka z butelki sie nie nadaje. narazie moj najlepszy pomysl to znalesc jakas zecz z gumowego materialu sztucznego zeby miala rogi cos w stylu kwadratowej poduszeczki odciaac jeden i reszta to juz prosta gozej z materialem.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja zrobiłem koszyczek ze skóry i dużego guzika. Ale pokolei: wycinamy ze skóry kształt koszyczka o wielkości dostosowane do procy, zszywamy mocnymi niciami i dziurkaczem do papieru robimy otwory na gumę. Nasuwa się pytanie po co ten guzik, no właśnie wkładamy go na dno koszyczka, robimy dwiedziury tak jak w guziku to w skórze i przewlekamy nagrubszy jaki się da sznurek do trzymania koszyczka. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...
Gość VooDoo

Witam , zamierzam kupic jakąś proce wędkarską , gdzie mógłbym nęcić do odległości 60 m , kulkami zanetowymi.

Macie jakieś ciekawe proce wędkarskie do zaoferowania ?

Ja na google znalazłem taką jedną , http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=42130&pro=263000 , ale niewiem czy sie nadaje do kulek zanętowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VooDoo, na Twoje pytanie z priva o procę z filmiku na zlocie :wink:

Nie powiem Ci jak się jaka to jest dokładnie :roll: Kupowałem ją dość dawno temu i nie pamiętam producenta :roll:

Proca do dalekich strzałów na pewno powinna mieć metalowe, szeroko rozłożone ramiona, ale dużo ważniejsza jest guma. Jak chcesz strzelać daleko, musi być mięsista, grubościenna. Powinna się naciągać z dużym oporem, jeżeli chcesz uzyskać duże odległości.

Warto też naciągnąć ją mocno w sklepie i wykonać strzał "na sucho", żeby sprawdzić czy nie odbija zbyt mocno po ręce "trzymającej".

Ważny jest też koszyk. Do kul zanętowych powinien być dość sztywny, żeby nie "obejmował" kuli przy naciąganiu. Dobrze jak tworzy coś na kształt miseczki, żeby kulka nie wypadała przy naciąganiu.

Warto od razu dokupić jedną gumę na zapas (ale nie więcej niż jedną, bo sparcieje z czasem) oraz mieć komplet elementów do jej zamocowania (opaski itd.), bo zwykle pęka w najmniej dogodnym momencie :wink::lol:

Co do procy z linka. Kształt nie najgorszy, choć ramiona wydają się trochę krótkie. Gumę trudno ocenić na obrazku, ale jeżeli reklamują ją do długich strzałów to zakładam, że się nadaje :mrgreen: Koszyk nie wygląda na specjalnie sztywny, ale to wszystko może być mylące na obrazku :roll: Najlepiej zobaczyć na żywo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że moja proca miała w oryginale koszyk z plastikową wkładką w kształcie ściętego stożka, czyli zrobiony typowo pod kątem nęcenia kulami. Ja akurat od razu wymieniłem koszyk na inny, bo tym nie dało by się strzelać ziarnem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Do tej pory korzystalem z taniego badziewia jaxona za 15zl ktore w jednym z pierwszych dni necenia uleglo zniszczeniu. Poza tym odleglosc na jaka wyrzucalo kule nie byla zbyt imponujaca.

Szukalem na forum, jednak takiego tematu nie znalazlem.

Prosze polecic mi jakas pozadna, solidna proce do wyrzutu kul zanetowych, ewentualnie ziaren oraz kulek proteinowych na odleglosc do ok 60m (choc i 40m powinno mi wystarczyc na ta chwile- ale kto wie co bedzie potrzebne w przyszlosci).

[ Komentarz dodany przez: sinus: 05-05-10, 19:06 ]

opcja "szukaj" nie gryzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory korzystalem z taniego badziewia jaxona za 15z

Używam właśnie takiego "badziewia" tylko nieco podrasowanego i jestem zadowolony. Dokładnie chodzi mi o taką procę jaxon za ok 15zł z allegro. Sama proca jest poprawnie wykonana tzn. ramiona są wystarczająco od siebie oddalone, nie odkształcają się, całość jest solidnie wykonana.

Natomiast fabryczna guma rzeczywiście nie była zbyt mocna, wymieniłem ją na grubszą i dłuższą Stonfo (jakieś 10zł) i teraz jest bez porównania lepiej. Największym minusem jest koszyk, który kompletnie nie nadaje się do wystrzeliwania kul zanętowych. Ja do swojego wszyłem górną część butelki od wody mineralnej i teraz wystrzeliwanie kulek max. wielkości mandarynki jest bezproblemowe. Przy obecnych gumach zasięg 60m jest bezproblemowo osiągalny, z tym że na takie odległości strzelam mniejszymi kulkami tzn. wielkości mniej więcej piłeczki ping-pongowej

Jak znajdę aparat to zrobię fotki mojej stuningowanej procy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej po prostu kupic pozadna proce ktorej nie trzeba w zaden sposob tuningowac:D?

Jeśli chcesz wydać 80zł zamiast 10zł to oczywiście że lepiej. Poza tym różnicy dużej nie będzie.

buthidae, Tak jak pisałem wcześniej problemem nie jest sama proca tylko źle dobrana guma i koszyczek. Na początku miałem podobne problemy jak Ty, też się wkurzałem i chciałem kupić coś droższego, ale stwierdziłem że spróbuję wymienić gumę - w końcu to tylko 10 zł. To był strzał w dziesiątkę, już nie szukam nowej procy. Jestem przekonany, że jeżeli zrobisz tak jak ja to będziesz zadowolony.

Tutaj obiecane fotki:

907155f438847938m.jpg

fe7125b6d4cf075fm.jpg

7a090045742e9c59m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... ale jaka
Proca to proste urządzenie można powiedzieć jak cep :lol: ale lubi sie od czasu do czasu psuć .Co warto wiedzieć o procy stosowanej w wędkarstwie ,warto aby miała w miarę duży rozstaw ramion, te z mniejszym rozstawem w końcu nas z irytują ,a nie ma nic gorszego inż irytacja na rybach. :wink: Fajnie aby system wymiany gum był prosty ,łatwy i przyjemny :lol: ,pamiętać trzeba że nawet te najlepsze też się psuja czyt. pękają ,skomplikowany system wymiany gum zakończy sie koszem na śmieci .Został nam koszyk na zanętę & kulki a koszyk to wbrew pozorom ma istotne znaczenie ,kule zanęty strzelane proca nie mogą sie zgniatać .

Ale może mały opis kilku wybranych modeli.

Drennan Proca 'Ground Bait Caty'

http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=42130&pro=262995

Jedna z najlepszych proc jakie macałem :lol:

Prosta budowa ,nie skomplikowany system mocowania gum -brak załamani ,usztywniony koszyk .Ten niuans z 90m proszę traktować z przymrużeniem oka :wink:

Fox proca Power Guard Catapult Mega

http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=42130&pro=359853

Bardzo dobra proca ,taka karpiarska :lol: ale bardzo dobrze sie strzela z niej ,jedynym mankamentem jest mocowanie gum ,a i same gumy raczej tylko na zamówienie .Co mi sie podoba w tej procy to ta ochrona na palce ,ten kto dużo strzela z procy to wie jak bolą palce ,po nie udanej próbie :lol:

Tu masz na filmiku Woitek używa tej procy Foxa

Stonfo - proca do zanęty DUŻA

http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=42130&pro=263007

Jedyne co dobre w tej procy to widełki i to tyle ,system mocowania gum jest z plastiku ,mała nie uwaga ,plastik pęka i proca do wyrzucenia lub naprawy ,sam mam taka i długo nie wytrzymała ,koszyk to szajs i trzeba wymienić.

To tak na tyle o prostym urządzeniu jakim jest proca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek własnie sobie kupiłem tą proce o której napisałeś: "Jedna z najlepszych proc jakie macałem", tylko, że zieloną, miło przeczytać po zakupie, że się nie kupiło bubla :mrgreen: , ale zobaczymy w praniu bo z procy jeszcze nie strzelałem. Na sucho sprawia bardzo korzystne wrażenie, solidna robota. Ciekaw jestem jaki będzie rzeczywisty zasięg strzału.

Ten sklep "tanie-wękowanie" wcale nie jest taki tani, ja swoją kupiłem za 49zł tutaj

Proca Drenna Caty Green

http://www.matchpro.com.pl/proca-do-kul-caty-green-drennan-69-103-001.html

ale jest rowniez tutaj za 50zł, mają również gumy na wymianę.

http://www.foranglers.pl/proca-groundbait-caty-long-range-czerwona-p-72.html

Na matchpro mają dość tanie dodatki zanętowe(np. copra melasa Sensas) i fajne sztyce do podbieraków (np. Maver Powerlite ) i powyżej 250zl (do 5kg) wysyłają za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep "tanie-wękowanie" wcale nie jest taki tani,
Może i nie ,na siłę nie szukałem ,ale co miałem wam pokazać ceny w "złodziejskim" Krokodylu ,gdzie proca Foxa kosztuje 105pln :lol::wink:

Ta proca Drenna Caty Green jest troszkę inna ,ale wcale nie znaczy że gorsza . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

panowie ja też jestem na etapie budowy procy,i nam pytanie dotyczące łaty w której umieszczamy kule zanętową

czy można w łatę ze skóry wszyć jakąś blaszkę,żeby podczas naciągu łata nie zgniotła kuli zanętowej?.

dodam że kule duże śr.8,10cm,a gumy mocne jak diabli.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.