Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko poręba 2 koło Zawiercia


lowik120

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A na co złapał te szczupaki?? Bo jeśli na spinning to złamał regulamin skoro miał jeszcze gruntówke rzucona :roll: Jak zapewne wiesz łapiąc na spinning nie możesz łapac na 2 wędki.

no oczywiście że miał jedną gruntówkę, drugą na spławik a trzecią spiningował :mrgreen: a tak poważnie to i on i ja znamy dobrze regulamin i wiemy na ile wedek i jakie można wędkować :wink: a konkretnie złapał na żywcówke te szczupłe .........

ja byłem dzisiaj na Poebie, dopiero co wróciłem i złapałem jednego malego i chudego szczupłego i 3 leszczyki około 20 centów :mrgreen: sąsiad z którym byłem złapał z 5 leszczyków ale nic co by miało zęby .... ogólnie lipa .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich. Widze ze forum troche zaniedbane, wiec troszke odswierzyc pasuje

Mam pyt. łowił ktoś ostatnio na porebie? jakie efekty? Mysle wlasnie czy sie tam nie wybrac, ale wolał bym co nie co wiedziec co się tam dzieje. Z góry dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

nie oczekujcie nic innego od tej wody .... nieraz szczupak podejdzie, rzadziej sandał, ja złapałem raz węgorza takiego 45 centów :mrgreen: , słyszałem jak amura ktoś złapał 90 cm ale cudów się nie spodziewajcie po tej wodzie ... jest to zbiornik stary są tam spore ryby ale one nie biorą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja łowiłem jakieś 2 tygodnie temu i miałem szczęście zaczepić amura 50cm. Nieszczęście w tym szczęściu takie że na bata 4m (spławik 0,5g, główna 0,10, przypon 0,08, haczyk 20 i 2 pinki). Po piętnastu minutach udało mi się go troszkę podciągnąć i zobaczyć co to jest, ale po pół godziny urwał się, nie okazując żadnych oznak zmęczenia. Mój jedyny kontakt z rybą większą niż 30cm na tej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzę ci tak: jak chcesz łowić ładne ryby, a nie tylko leszcze w rozmiarach max 30cm, to znajdź sobie nowe łowisko :wink: A jeżeli koniecznie chcesz tam łowić, to uzbrój się w cierpliwość. Mnie po pięciu latach udało się zahaczyć amura o którym była mowa i miałem dwa brania na żywca - wszystko zepsute.

Dla porównania, niedaleko domu mam staw "Rzęsa", byłem tam kilkanaście razy, wyciągnąłem 2 szczupaki (62 i 52cm), sandacza (50cm), 4 leszcze ponad 35cm (największy 1 kilo, 44cm), 11 linów (w tym 5 wymiarowych), kilka okoni ok. 30cm, a płoci i wzdręg około 25cm oraz spinek i zepsutych brań nie liczę... A łowię na dwa ziarenka kuku na haczyku nr. 8, więc dość grubo. Całkiem niedaleko od Poręby są Przeczyce, dużo większy zbiornik i dużo małego leszcza, ale na pewno bardziej zasobny w ładne ryby niż Poręba (rok temu wyciągnałem 4 leszcze > 40cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzę ci tak: jak chcesz łowić ładne ryby, a nie tylko leszcze w rozmiarach max 30cm, to znajdź sobie nowe łowisko

Mnie po pięciu latach udało się zahaczyć amura o którym była mowa i miałem dwa brania na żywca - wszystko zepsute. :wink:

odradzasz koledze to łowisko a sam wędkujesz tam od 5 lat :mrgreen:

Dla porównania, niedaleko domu mam staw "Rzęsa", byłem tam kilkanaście razy, wyciągnąłem 2 szczupaki (62 i 52cm), sandacza (50cm), 4 leszcze ponad 35cm (największy 1 kilo, 44cm), 11 linów (w tym 5 wymiarowych), kilka okoni ok. 30cm, a płoci i wzdręg około 25cm oraz spinek i zepsutych brań nie liczę... A łowię na dwa ziarenka kuku na haczyku nr. 8, więc dość grubo.

to powiedz mi po co jeździsz na ta Porębę skoro masz takie łowisko za płotem :mrgreen:

bardziej zasobny w ładne ryby niż Poręba (rok temu wyciągnałem 4 leszcze > 40cm).

stary pogratulować, nie no spoko , ładny wynik jak za cały rok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chciałeś być cyniczny, ale cię zasmucę.

Jeżdżę na Porębę, ponieważ mam konieczność przebywania około miesiąca na stałe w Porębie, więc trudno dojeżdżać z tamtąd do Siemianowic żeby sobie połowić.

Łowiłem tam 5 lat, ponieważ nie zawsze miałem transport na Przeczyce, a tam w czasie wakacji, jeżdżąc od czasu do czasu, trudno znaleźć dobre wolne od urlopowiczów miejsce. Jak ktoś tam jeździ często to pewnie takie miejscówki zna.

Staw "Rzęsa" jest po remoncie i można na nim łowić od niedawna, jakby można było tyle czasu temu to bym się nie pchał w przeczycko-porębskie rejony.

Co do ostatniego, nie wiem ile lat łowisz, ja łowię właśnie 5 i wszystkiego musiałem się uczyć od 0, bo nikt wcześniej nie łowił w mojej rodzinie. Pamiętam jeszcze moje początki z żyłką 0,30, haczykiem 1/0 z białymi robalami i spławikiem 5g, i dziwiłem się dlaczego nic nie potrafię złowić 2m nad gruntem. Potem dopiero przyszedł czas na grunt, później powrót do spławika (bat, teraz odległościówka). Rok temu każdy leszcz powyżej 40cm był dla mnie sukcesem, a ciężko było mi wyłowić tego jednego z setek tych 20-25cm które po przeczycach pływają. Uważam że robię zadowalające postępy jak na 2 miesiące łowienia w roku (za to intensywnego), dlatego uważam że wjeżdżanie komuś na wyniki jest po prostu chamskie. Pisząc że złowiłem 4 leszcze chciałem zwrócić uwagę że takowe tam są i nie jest to jedna przypadkowa sztuka jak mój amur z Poręby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Wczoraj wędkowałem na Porębie z dwoma kumplami i coś się tam dzieje.Od godziny 16 do 22 wyciągnęliśmy 15 Leszczyków takich po 15 cm i dwa takie ok 30 cm.Miałem też 2 mocne brania do kija,ale po zacięciu nic i dwa razy mi zrzuciło wędke z podpurek,także wędkowanie udane,a wszystkie rybki wróciły do wody :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jak tam biała ryba na Porębie ? Zamierzam wybrać się w weekend na nockę, ale jeszcze nie wiem gdzie; Poręba, Przeczyce, Pogoria I, Pogoria IV, może Mitręga. Może wiecie gdzie jest szansa na jakiegoś karpika ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyskocze na nocke: albo Mitrega albo Pogoria 1. Byłem kilka dni temu ze spiningiem na porebie... nic, Kilku kolesi łowiło na tyczki i baty, bez rewelacji zame małe leszczyki i płoteczki. Zdaj relacje co tam na Mitredze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A orientujesz się czy połowili z "marszu" czy nęcili wcześniej. Ja byłem kilka dni temu na karpiku koło bocianówki i nawet brania nie miałem na kuku i białe. Za to kilka dni temu od działek przy trzcinach wyciągłem szczupaczka 60 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.