Skocz do zawartości
tokarex pontony

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

Długo mnie nie było...

Takiego lenia miałem i brak weny zupełny, że dopiero teraz skończyłem serię woblerów rozpoczętych jeszcze w lipcu :oops:

materiał: lipa

długość: 6 cm

ciężar: 10-11 g

ster: poliwęglan 1,5 mm

drucik: nierdzewny 0,8 mm, stelaż z jednego kawałka.

wobler.jpg

wobler1.jpg

wobler2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

technops, prawie wszystkie woblery, które robię to woblery pod bolenia muszą więc przypominać ukleję..... Druga sprawa, że najważniejsza jest praca, kolor ma drugorzędne znaczenie.

A po trzecie jak gdzieś takiego zobaczysz od razu będziesz wiedział co to za wobler :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technops, oczywiście że na pstrągi, w wodzie piórka się sklejają i lekko falują, zabójcza broń na kropy, na jigi łowie największe, tylko trzeba troche pokombinować z prowadzeniem, jig to taka specyficzna przynęta której sam musisz nadać prace i to mi się w niej najbardziej podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, W tym roku na wiosne bawiłem sie mikrojigami które sam robiłem, użuwając cieniutkiej żyłki łowiłem klenie i właśnie pstrągi w krakowskiej wiśle (choć to nie do wiary) a kolor tych mikrojigów był identyczny z twoimi czarnymi z czerwonym akcentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori, to chyba kolor który najbardziej lubią kropy, walnąłem na niego swoją zycióweczke 60cm. Te brązowe i fioletowe będą dopiero testowane, te czarne to 100% sprawdzony wzór :)

Taka rada co do wzoru użytego w tym jigu jeśli wiemy że w rzece będzie czyściutka woda dajemy jak najmniej dubbingu czerwonego, ja niestety nie wiem jaka woda będzie 1 stycznia i asekuracyjnie dałem ciut więcej niż powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oko 3d zrobiłem sam, wywiercając dziurę w korpusie, w którą wlałem farbę akrylową czerwoną zmieszaną ze złotą, w celu uzyskania efektu metalicznego. Potem czarna źrenica, a następnie kilka nakropień lakieru domalux, aż oko będzie wyłupiaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio @technops zarzucił mi, że robię woblery w jednym kolorze. Wjechał mi chłop na ambicję :mrgreen:

A tak na poważnie to postanowiłem uzupełnić swoje pstrągowe pudełko.

Strzebla

woby.jpg

woby2.jpg

Imitacje pstrąga

woby4.jpg

woby5.jpg

woby6.jpg

Kiełbiki

woby8.jpg

woby9.jpg

woby11.jpg

Miał być śliz ale średnio wyszedł

woby12.jpg

I jeszcze dwa wobki trociowe na koniec

woby13.jpg

woby14.jpg

woby15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich znajomych jak również Tych których pewnie poznam, Artur zaskoczyłeś mnie swoimi wyrobami,super nie spodziewałem się że tak skrzętnie ukrywałeś swój talent, boleniówki robią wrażenie a i modele takie jak ja lubię.

Cieszę się że mój temat nie umarł, pewnie wkrótce i ja coś wrzucę do tematu, na razie gratuluję wszystkim strugaczom pięknych przynęt i zadowolenia z ich używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman, witaj po dłuższej nieobecności, super widzieć Ciebie znów na forum :grin:

Artur zaskoczyłeś mnie swoimi wyrobami,super nie spodziewałem się że tak skrzętnie ukrywałeś swój talent, boleniówki robią wrażenie a i modele takie jak ja lubię.

Dziękuję bardzo, tak jak już wspominałem do killerów RG jeszcze trochę mi brakuje :wink:

pewnie wkrótce i ja coś wrzucę do tematu

Czekam z niecierpliwością :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak obiecałem pokażę jeszcze świeżutkie dzisiaj ustawiane woblerki, na pierwszej fotce to prototyp na letniego suma liczę że mu się spodoba, praca dosyć mocna szeroka, pięknie nurkuje, druga i trzecia to trochę sandaczówek na rynny za warkoczami i głębsze baseny pod wieczór i kolejne to dosyć dawno prawie zapomniane ale skuteczne boleniowki, no i robactwo tym razem koledzy wymusili na mnie bardzo mocno przeciążone,bałem się o ich pracę ale jest ok, drobniutka dobrze wyczuwalna,waga pomiędzy 1,5-2g

dsc0147hf.th.jpg

dsc0146hf.th.jpg

dsc0150hf.th.jpg

dsc0153hf.th.jpg

dsc0152hf.th.jpg

dsc0148hf.th.jpg

dsc0149hf.th.jpg

dsc0157hfq.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem pokażę jeszcze świeżutkie dzisiaj ustawiane woblerki,
I tego nam na forum brakowało. Woblery pierwsza klasa. Jakie wymiary boleniówek ?
artech, no i te są zajebiste malowania lepsze niż u salmo i dorado
Dzięki. Muszę przyznać, że się tego nie spodziewałem, ale takie ręczne/pędzelkowe malowanie daje mustwo radochy i satysfakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.