Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

Na spotkaniu-warsztatach dostałem do wykończenia od Ventusa korpusy. W mojej wyobraźni widziałem w nich biedronki. Jedna jest ze stelażem wzdłuż, druga na wkrętki. Obydwie różnią się zdecydowanie pracą. Ta ze stelażem ma obciążenie po całym stelażu i trochę wariuje. Robi odskoki na boki:), druga ma balast punktowo i dyga trzymając się toru prowadzenia.

P1250168_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Trochę wariacji w poszukiwaniu nowych wzorów;)

P1250154_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Coś, co już chyba na stałe będzie u mnie w repertuarze.

P1250160_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1250162_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1250102_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1250067_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1250095_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1250171_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

P1250104_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

 

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nowe pomysły. Może już ktoś takie rozwiązania stosował? Z łamaną osą wiem, że nie byłem pierwszy:) ale z takim mocowaniem kotwic jeszcze się nie spotkałem. Z peekolem kombinujemy, jak przechytrzyć te cwane ryby i wychodzą różne takie tam;)

Osa z magnesem. Kotwiczka jest przyciągana przez magnes ukryty w korpusie. Jest na tyle silny, że przy każdym delikatnym odchyleniu klei się do niego. Niewielką siłą można ją odciągnąć.

WP_20170110_12_23_21_Pro.jpg

WP_20170110_12_14_15_Pro.jpg

WP_20170110_12_13_22_Pro.jpg

Ważka z budowanym uchwytem do kotwiczki. Zamysł podobny, co z magnesem. Delikatnie wciskamy kotwicę w drucik wklejony w korpus.

WP_20170110_12_20_44_Pro.jpg

WP_20170110_12_21_49_Pro.jpg

WP_20170110_12_22_14_Pro.jpg

WP_20170110_12_22_26_Pro.jpg

Są to wersje do spławiania, bez sterów. Podczas sprowadzania wachlarzem delikatnie dygają na boki (delikatne "S"). Zastosowałem kotwiczki dwuramienne nie lutowane.

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super owady!! jak zwykle zresztą, ale osa na lodówce mnie rozwaliła - wcześniej myślałem że żartujesz! :D

W wolnej chwili pokaże moje przynęty z takim rozwiązaniem - w tradycyjnych woblerkach jest trochę problem z uzyskaniem odpowiedniej pracy. Owady też będą, ale później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jaceen napisał:

Szymon, znasz pracę tego banana? To sprawdzona konstrukcja, czy u Ciebie to nowość? Pozostałe znam;)

jeszcze nie znam jego pracy , może bedzie do wyrzucenia ;) jutro pójde nad wode zobacze czy wogóle bedzie chodzić , tylko nie wiem gdzie zapiąć agrawke a gdzie kotwiczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceen Ty to się zbroisz jak na wojnę. Aż,  mi się w głowie zakręciło od tych Twoich pomysłów. Ile tego jest!!! Też mi te białe najlepiej się podobają. A co do magnesów w robalach to jeszcze dołożyć haki anty zaczepowe i można ciągać przez ryżowisko:D

Ja teraz pobawiłem się kolorami i wyszło mi coś takiego

large.P1180221.JPG

Wiosna tuż,tuż czas się zbroić:

large.P1180218.JPG

large.P1180228.JPG

Te powyżej to moje nowe nadzieje;) Środkowy 3cm.

large.P1180238.JPG

Ostatnie dwa to moje pewniaki. Nie do oddania:D

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prawie skończyłem swoje paskudy 😁Miedziana farbka to prezent od mistrza LŚ dzięki Jacolan large.IMG_2264.JPGstawiam na muchę pod spodem 😎Troszkę ją dopracuje i może będzie killer na ślumpe zastanawiałem sie nad bezsterowcem w tym wydaniu large.IMG_2260.JPGlarge.IMG_2261.JPGlarge.IMG_2259.JPGa ten jasny wystrugany z egzotycznego drewna MERBAU i pomalowany bezbarwnym lakierem. Na zakończeniu LŚ koledzy otrzymali pare deseczek na próbę zachęcam bo jest fajna faktura drewna bez żadnego malowania large.IMG_2255.JPGlarge.IMG_2256.JPGte złote kwadraciki to zabrałem żonie ozdoba do paznokci daje bardzo fajny odblask large.IMG_2257.JPGi łamaniec mój pierwszy w życiu około 4 cm na początku miał być cały czarny ale ...large.IMG_2258.JPG

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Danek. napisał:

No w końcu budek zacząłeś coś robić z tej lipy:) ten z merbau taki naturalny, robi robotę. Pozdro. PS mam nadzieje, że jakaś przynętę koledze podarujesz na testy. :)

Jak sie nie boisz woblerów z "Czarnobyla" to cos tam Ci skapnie na testy może wkoncu wrzucisz cos do tabeli 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woblerki które trafiły do kapelusza na zakończenie Ligi Ślęzy. Wszystkie sygnowane LŚ'16
Model sprawdzony w boju. Korpusy z balsy, stelaż przez całość, dekorowane kredkami + perła, złote akcenty itp. Na wierzchu śmierdziuch Domalux

LS16_barylki_folial.jpg

LS16_barylki_wszystkie.jpg

.LS16_barylki2.jpg

LS16_barylki1.jpg

 

Na warsztacie sporo korpusów w produkcji i pomysły na nowe przynęty, tylko czasu na to wszystko brak...

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peekol napisał:

Na warsztacie sporo korpusów w produkcji i pomysły na nowe przynęty

Jeden z nich z ciekawością oglądałem na spotkaniu.

WP_20170120_19_49_19_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Zresztą woblery peekola, to pierwsza liga.Dopracowane pod każdym względem. Fuszerka tam nie przejdzie. Kilka posiadam i szczególnie sobie je cenię.

U mnie też nowe pomysły na stole. Nie wszystko wychodzi. Czasem jakaś koncepcja zostaje odłożona na zaś do lepszych czasów. Tym razem spojrzenie na tworki w innym świetle.

WP_20170127_22_24_17_Pro.jpg

WP_20170127_21_51_51_Pro.jpg

I myślę, że niedługo pogoda pozwoli na ustawianie woblerków, bo już się troszeczkę uzbierało.

WP_20170125_12_50_01_Pro.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jaceen napisał:

Jeden z nich z ciekawością oglądałem na spotkaniu.

WP_20170120_19_49_19_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Zresztą woblery peekola, to pierwsza liga.Dopracowane pod każdym względem. Fuszerka tam nie przejdzie. Kilka posiadam i szczególnie sobie je cenię.

Zawstydzasz mnie Jacku... Dziękuję. Ale aż tak różowo nie jest - czasem coś spartaczę ;) 

Ta pijawko-kijanka z ogonkiem też świeci w tym 'innym' świetle :)

@szymm - niezły zestaw łamańców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.