Skocz do zawartości
tokarex pontony

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 1 month later...

U mnie też krucho z czasem - ale coś tam czasem podłubię :) Woblery sprzed dwóch postów wreszcie wykończone i po nauce pływania. Jeszcze kotwy i do pudełka :D

large.DSCF7342_m.jpg.9503e2639fcd054b7f773eb52d510c15.jpg

large.DSCF7343_m.jpg.b94106cb26b5b5e6e98e06131977ac8c.jpg

Akurat najbliższy weekend nad pstrągową rzeką... będą testy :twisted:

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Super owady @jaceen jak zawsze!

Na dworze lało i wiało, to w warsztacie coś się działo ;)

Postanowiłem wydłubać jakieśn małe jerki na jesienne szczupaczki albo na gruube okonie - ponieważ nigdy jeszcze ich nie robiłem to zaczerpnąłem ze sprawdzonego wzoru. 6 i 7cm, tonące. W testach pływały fajnie - standardowa jerkowa praca. Tu szpachlowanie przed podkładem.

DSCF7536_male.thumb.jpg.47c7f77912db642f56c852d0c0919374.jpg

Te dla kolegi - płytko chodzące na zaczepową wodę. Jakie one tam miały być, wszystkie różowe? ;):D
Mniejsze 5,5cm - praca raczej drobna, większe białe 6cm, praca lusterująca, w zależności od steru agresywna lub migotliwa.

DSCF7534_male.thumb.jpg.39dd0e10f7f8738a35d850dcb94779ce.jpg

Kilka niedawno wykończonych - moje pierwsze łamańce (5,5cm). Ciemny - fajna drobniutka energetyczna praca, szaro-oliwkowy to taki eksperyment zamiata ogonem jak szalony :) - był już gryziony, przez straaaszne kabany ;)

DSCF7533_male.thumb.jpg.b1ab04c59366ee3a717d7f80ea3012b3.jpg

DSC_1028_male.thumb.jpg.7a247862ca338b4103a89e816fcf5595.jpg

Na klenie - 3-4cm. Najmniejszy szary drobniuteńko pracujący na wczesnowiosenne łowienie, reszta mocny X - na Ślęzę :)

DSCF7538_male.thumb.jpg.51fc80a86e27ede7bd0507e3f3d8ea1a.jpg

Ten większy czarny to żywy dowód na moc kleju konstrukcyjnego Technicqll którego używam do wklejania sterów. Uderzyłem nim nieszczęśliwie przy zarzucaniu w stalową konstrukcję mostu - z bliska i z całej siły. Odpadł mu kawałek drewna z przodu a ster nie drgnął! Po zabezpieczeniu wobler ma się dobrze i kusi klenie (no dobra, kleniki ;)).

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, peekol napisał:

Super owady @jaceen jak zawsze!

Na dworze lało i wiało, to w warsztacie coś się działo ;)

Postanowiłem wydłubać jakieśn małe jerki na jesienne szczupaczki albo na gruube okonie - ponieważ nigdy jeszcze ich nie robiłem to zaczerpnąłem ze sprawdzonego wzoru. 6 i 7cm, tonące. W testach pływały fajnie - standardowa jerkowa praca. Tu szpachlowanie przed podkładem.

DSCF7536_male.thumb.jpg.47c7f77912db642f56c852d0c0919374.jpg

Te dla kolegi - płytko chodzące na zaczepową wodę. Jakie one tam miały być, wszystkie różowe? ;):D
Mniejsze 5,5cm - praca raczej drobna, większe białe 6cm, praca lusterująca, w zależności od steru agresywna lub migotliwa.

DSCF7534_male.thumb.jpg.39dd0e10f7f8738a35d850dcb94779ce.jpg

Kilka niedawno wykończonych - moje pierwsze łamańce (5,5cm). Ciemny - fajna drobniutka energetyczna praca, szaro-oliwkowy to taki eksperyment zamiata ogonem jak szalony :) - był już gryziony, przez straaaszne kabany ;)

DSCF7533_male.thumb.jpg.b1ab04c59366ee3a717d7f80ea3012b3.jpg

DSC_1028_male.thumb.jpg.7a247862ca338b4103a89e816fcf5595.jpg

Na klenie - 3-4cm. Najmniejszy szary drobniuteńko pracujący na wczesnowiosenne łowienie, reszta mocny X - na Ślęzę :)

DSCF7538_male.thumb.jpg.51fc80a86e27ede7bd0507e3f3d8ea1a.jpg

Ten większy czarny to żywy dowód na moc kleju konstrukcyjnego Technicqll którego używam do wklejania sterów. Uderzyłem nim nieszczęśliwie przy zarzucaniu w stalową konstrukcję mostu - z bliska i z całej siły. Odpadł mu kawałek drewna z przodu a ster nie drgnął! Po zabezpieczeniu wobler ma się dobrze i kusi klenie (no dobra, kleniki ;)).

Jeden różowy by się przydał ale nie wszyskie😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, peekol napisał:

Super owady @jaceen jak zawsze!

Na dworze lało i wiało, to w warsztacie coś się działo ;)

Postanowiłem wydłubać jakieśn małe jerki na jesienne szczupaczki albo na gruube okonie - ponieważ nigdy jeszcze ich nie robiłem to zaczerpnąłem ze sprawdzonego wzoru. 6 i 7cm, tonące. W testach pływały fajnie - standardowa jerkowa praca. Tu szpachlowanie przed podkładem.

DSCF7536_male.thumb.jpg.47c7f77912db642f56c852d0c0919374.jpg

Te dla kolegi - płytko chodzące na zaczepową wodę. Jakie one tam miały być, wszystkie różowe? ;):D
Mniejsze 5,5cm - praca raczej drobna, większe białe 6cm, praca lusterująca, w zależności od steru agresywna lub migotliwa.

DSCF7534_male.thumb.jpg.39dd0e10f7f8738a35d850dcb94779ce.jpg

Kilka niedawno wykończonych - moje pierwsze łamańce (5,5cm). Ciemny - fajna drobniutka energetyczna praca, szaro-oliwkowy to taki eksperyment zamiata ogonem jak szalony :) - był już gryziony, przez straaaszne kabany ;)

DSCF7533_male.thumb.jpg.b1ab04c59366ee3a717d7f80ea3012b3.jpg

DSC_1028_male.thumb.jpg.7a247862ca338b4103a89e816fcf5595.jpg

Na klenie - 3-4cm. Najmniejszy szary drobniuteńko pracujący na wczesnowiosenne łowienie, reszta mocny X - na Ślęzę :)

DSCF7538_male.thumb.jpg.51fc80a86e27ede7bd0507e3f3d8ea1a.jpg

Ten większy czarny to żywy dowód na moc kleju konstrukcyjnego Technicqll którego używam do wklejania sterów. Uderzyłem nim nieszczęśliwie przy zarzucaniu w stalową konstrukcję mostu - z bliska i z całej siły. Odpadł mu kawałek drewna z przodu a ster nie drgnął! Po zabezpieczeniu wobler ma się dobrze i kusi klenie (no dobra, kleniki ;)).

a czym malujesz jeśli można wiedzieć?:) super wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Booryss napisał:

Jeden różowy by się przydał ale nie wszyskie😀

Eeeee, a ja już całą tubkę majtkowego różu kupiłem ;)

59 minut temu, gryzon napisał:

a czym malujesz jeśli można wiedzieć?:) super wyglądają

Dzięki! U mnie malowanie to farbki akrylowe gąbką i pędzlem, albo kredki :) tu masz opis

Te na zdjęciach dekorowane kredkami, oprócz łamanej pijawki (akryle + złoty długopis żelowy). 
Na wierzchu HartzLack Super Strong.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peekol napisał:

Eeeee, a ja już całą tubkę majtkowego różu kupiłem ;)

Dzięki! U mnie malowanie to farbki akrylowe gąbką i pędzlem, albo kredki :) tu masz opis

Te na zdjęciach dekorowane kredkami, oprócz łamanej pijawki (akryle + złoty długopis żelowy). 
Na wierzchu HartzLack Super Strong.

gdybym umiał malować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, gryzon napisał:

gdybym umiał malować:)

Tak naprawdę ładne malowanie jest dla wędkarza, rybom wszystko jedno ;)
Bardziej liczy się kolor, odcień i akcenty (paski, kropki, etc). Najłatwiej chyba malować gąbką. Nakładasz najpierw bazowy kolor, a na to kawałkiem gąbki wybraną farbę (nawet po prostu czarną), ale uwaga! - gąbkę najpierw odciskasz z nadmiaru farby! Tu takie moje ciapanki z początków dłubaniny.

DSC_4258.thumb.jpg.f1cc2b0921b6c2bda4b0f809d1171205.jpg

Jak chcesz delikatne cieniowanie - gąbka powinna być lekko 'brudna'. Najpierw paciasz szerzej, po wyschnięciu następną warstwą trochę węziej - w ten sposób możesz uzyskać cieniowanie. Jakby co zapraszam na priv - możemy zorganizować jakieś mikro warsztaty :)

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
21 minut temu, peekol napisał:

Świetna rzeźba na tym jerku - gratuluję @Goliat!

Z czego będziesz odlewał, piana, żywica?

Rzeźbie jeszcze trochę brakuje do wycięcia plus ze 4 h szlifowania papierkiem 240 :ph34r: też jestem zadowolony jak to wychodzi, pierwszy raz, zainspirowany przynętami Solar baits, robię łuskę na całym obwodzie modelu. Daje to znacznie lepszy efekt niż łuska tylko na bokach przynęty. Ale rozrysowanie siatki bazowej to mordęga, 3 razy mazałem ołówek zanim byłem w miarę zadowolony.

Odlewy będą klasycznie w żywicy na pełnym stelażu wstępnie obciążonym. Z piany jeszcze nigdy nic nie robiłem, słyszałem że trzeba mocno uważać na warunki odlewania, bo mogą znacznie wpłynąć na końcową gęstość wyrobu. Dlatego od początku żywica wydawała mi się prostsza.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceen robię to podobnie jak internetowy sensei od jerków

używam noży do tapet 9 i 18mm, takich zwykłych marketowych z wymiennymi ostrzami. Ich zaletą jest to że wystarczy złamać ostrze i masz nówkę, a zdecydowanie lepiej idzie nowym ostrzem. W takiej piance jak ten Fin to dopiero się pewnie świetnie rzeźbi, ale cóż, jedziemy na tym co pod ręką, czyli w drewnie olchowym. Dla mnie to taki kompromis między łatwością obróbki a wytrzymałością drewna. No i chyba się najłatwiej szlifuje papierem właśnie olchę.

Może ktoś się podzieli wiedzą to zapytam: Jakie są wasze ulubione gatunki drewna na woby (szczególnie jerki) i czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Chmura napisał:

Cześć, powoli zbroję się na ligę Ślęży, 

ok 5 cm i 3.5g wolno tonące o drobnej wąskiej akcji😊

20171211_150616.jpg

20171211_150626.jpg

Wykonanie pierwsza klasa. 

Na Ślumpę więcej pływających jak tonących potrzba najlepiej tuż pod lustrem wody. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.