Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Kilka jerków na ten sezon. Wielkość około 12 cm, 75g wagi. Niestety kilka farbek zjechało pod harzlakiem. Niedługo zamawiam silikon pod formy na jerki z detalami, mam przygotowane kilka wzorów. Z tych 7 mój faworyt do czarna mamba w złocie. Zdjęcie nie oddaje tego jak się ta farba mieni w świetle. Wypatrzyłem ją na stoisku artystycznym w markecie budowlanym z zielonym trójkątem. Dodam ,że to stoisko znalazłem po kilku latach robienia tam zakupów :D Na pewno jeszcze z niej zrobię pożytek :) I nie zjeżdża pod poliuretanem.

ddd1.jpg

ddd2.jpg

ddd3.jpg

ddd4.jpg

ddd5.jpg

ddd6.jpg

ddd7.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, peekol napisał:

@Goliat fajne jerki! Najbardziej podoba mi się ten pierwszy fluo tiger :)

Zastanawiam się tylko czemu dookoła oczu robisz białą otoczkę? Moim zdaniem czarna była by bardziej efektowna ;) Drukujesz oczy na białym papierze? 

Pewnie masz rację, byłby lepszy kontrast. Niestety oczka wydrukowane na folii laserowej. Do kolejnej partii zamówię w necie gotowce, wtedy porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chcę sobie zrobić kilka wobków pod małą górską rzeczkę z ostrym nurtem. Podpowiedzcie proszę koledzy co zrobić, aby wobler trzymał się nurtu, a przy okazji odjeżdżał lekko, podczas ściągania pod prąd, pod przeciwległy brzeg (czyli odchodził ode mnie). Przechylić jakoś lekko ster? Czy wyważyć jakoś asymetrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrutone wobler robisz normalnie, a potem ustawiasz przednim oczkiem - przeginasz w stronę zamierzonego odchodzenia.

Żeby osiągnąć takie zachowanie jak chcesz przeginanie oczka powinno być niewielkie. Przy cieńszym drucie wystarczy nacisnąć paznokciem.

Takie zachowanie możesz uzyskać w każdym woblerze. Asymetria balastu nie wpłynie na odchodzenie. Przechylony ster również. Niesymetryczne siły które działają na wobler wynikające z braku symetrii obciążenia, bryły, powierzchni czy przechylenia steru niwelujemy asymetrycznym położeniem (przegięciem) przedniego oczka. Wpływają one na pewne niuanse pracy, ale Ty chcesz po prostu stałe odjeżdżanie :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrutone fajna meta :) pod tą burtą pachnie kropkami

@peekol dzięki za rady. Mam do zrobienia jeszcze koło 20 korpusów drewnianych. Muszę na nich potrenować malowanie pędzlem, bo odlewy ze szczegółami aż szkoda będzie kalać gąbką. Ogólnie te 7 to pierwsze jerki od chyba 3 lat. Nie jestem z nich do końca zadowolony, ale te co robiłem wcześniej były pomalowane jeszcze prościej i też łowiły ryby.

Na odlewach to jest poziom docelowy :D:D:D

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich 😉

Ja też zacząłem coś tworzyć. Długo tego nie robię wiec proszę się nie śmiać 😃 Zafascynowałem się boleniem, wiec postanowiłem zrobić coś pod tą rybę. Zobaczymy czy coś się skusi w tym sezonie na moje cuda 😃

20170822_213750.jpg

20170908_212203.jpg

20170917_171324.jpg

20170917_171458.jpg

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, peekol napisał:

Te bez steru takie zastaną, czy będziesz dokładał ster?

Wszystkie dostały ster. Próbowałem robić bezsterowe ale prawdopodobnie źle rozmiescilem obciążenie i przez co wyskakiwaly z wody i wykładały się na bok 😡 na 15szt tylko jeden mi wyszedł. Zawsze to coś 😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gu_miś napisał:

W jaki sposób robisz tą łuskę na tych woblerach? Jakaś tkanina? 

Jest to folia aluminiowa samoprzylepna. Stosowana do uszczelniania rur w centralnym ogrzewaniu czy jakoś tak, już nie pamiętam 😉 

A strukturę łuski odgniatam rękojeścią od skalpela 😀

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.