Skocz do zawartości
tokarex pontony

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
9 minut temu, mateuszek22 napisał:

Jeszcze trochę czasu zostało. Mam nadzieje ze szybko minie 😉

Ładne malowanie, też dłubie jerki. Za parę dni będzie wystarczająca ilość warstw harzlacka na nowych szt. to się pochwalę . Aha, i 7-8 cm to nie jerki ;) jak jerk nie ma 10 cm to się nie liczy;) ja teraz powoli przestaję robic przynęty nawet 10 cm. Takie 15 cm dla mnie znacznie łowniejsze, większe jeszcze lepsze, a w ogóle się nakręciłem na duże swimmbaity. Zębacze to lubią.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gu_miś napisał:

Duży kaliber. W sumie taki trochę uśmiechnięty z tej perspektywy B)

O, to dobrze że wygląda na uśmiechniętego. Dzięki temu wygląda na głupszego :D będzie sprawiał wrażenie łatwiejszego kąska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceen napisał:

Docelowo mają zadziałać na k. powodziowym. Jeszcze się okaże, czy doczekają;) Praca tuż przy powierzchni i smużenie.

P1300237_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.02ae50a9e0f665196ed14e491d76a00a.jpg

P1300231_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.aa5ec1d3e6f57d4918a9d7c4caefebb5.jpg

P1300252_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.f3b4ae1e0282591245c7e0e6dfbf8869.jpg

 

mysz na kropki by była dobra. Jaka długość/waga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jaceen napisał:

Mysz 40 mm, żabka 35 mm. Waga nieznana:)

Nie widzę dokładnie, ale ogonek twistera jest, jakby na skrętce pod kotwiczkę?

Dokładnie, ogonek jest z małym stelażykiem z oczkiem do zaczepu i jednym na dole do drugiej kotwicy. Dzięki temu tylna kotwica jest przesunięta w lepsze położenie. Jak korzystałem z wkręta do gum miałem sporo pustych uderzeń w ogon.  Niestety te ogonki wytrzymują tylko kilka kontaktów z rybą. Myślałem żeby spróbować zrobić ogon muchowy, ale jestem totalna noga w tej tematyce i nawet nie próbuję się na razie za to zabierać. Przynęta skuteczna na płytkiej wodzie, szczególnie w słoneczne dni. Idzie bez dociążania tak 0,5m pod powierzchnią. Praca kolebanie się na boki, przy jerkowaniu odchodzi dość chaotycznie. A malowanie totalnie nowe, tak ze nie wiem co z tego będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale te ogony muchowe mogą być wycinane z silikonowych czepków pływackich. Tak, gdzieś się mi o uszy obiło. Inwestujesz w bobinkę i szpulkę nici i motasz ogonki w dowolnej ilości. Nawet nad wodą w palcach można. Z baloników, jakoś ciężko mi to idzie;)

Szymanek69 w muchowobkach stosuje takie rozwiązanie

P1300574.thumb.JPG.926214ee72d72995b61dbe0563093a35.JPG

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdziałem tego powierzchniowego białasa na JB. Ładnie się prezentuje. Robisz je suspending, czy totalnie pływające?

Ja dziś uzbroiłem 12 szt jerków zrobionych tej zimy. Maluję jeszcze 4 korpusy drewniane, reszta przynęt na przyszły sezon szczupakowy będzie odlewana.

jerki_12.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.