Skocz do zawartości
tokarex pontony

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Nic dodać ani ująć- piękne :shock:

A jak to pracuje- możesz troszeczkę przybliżyć wykonawstwo, lakiery,oklejanie :?:

Pewnie ci chodzi o pierwszego.

Design to poprostu lakiery do paznokci i spraye.

Akcja migotliwa,wyciszona , schodzi na ok 0,6 m max 1m tak jak chcialem:), mozna nim smużyć co najwazniejsze.

Pozdrawiam

Slider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki panowie :grin:

Brat ostatnio był na rybach i ponoć największym zainteresowaniem cieszy się stonka.

Wraz z garścią informacji na temat pracy woblerów wysłał mi świetną tkaninę, którą planuje wykorzystać do zrobienia tego robaka. Niestety tkanina jest w kolorze ciemno niebieskim ze złotymi nićmi, jeśli cokolwiek wyjdzie z tego woblera to z pewnością będzie to "wariacja na temat pasków" :smile:

post-3940-14544971553811_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To moje pierwsze żaby więc nie spodziewałem się po nich że będą dobrze pływać. Po kolei to było tak: kształt na wzór znanego producenta kolorystyka łamańca także. Natomiast kolorystyka żaby na samym dole to wierna kopia z natury. Wyszukałem w sieci świetne zdjęcia żaby wodnej, pomyślałem że taki gatunek będzie najlepszy. Piękny zielony kolor to zasługa farby plakatowej fluorescencyjnej.

Jeśli chodzi o obciążenie to po przemyśleniach chyba popełniałem błąd przy umieszczaniu obciążenia w moich woblerach. Otóż zamiast wklejać wzdłuż stelaża wierciłem otwór pionowy prostopadły do osi woblera i wkładałem skręcony wałek z paska ołowiu. Nie każdy wobler pracował, na początku myślałem że to z powodu innego gatunku drewna jaki zacząłem używać zamiast lipy, ale teraz wydaje mi się że to z powodu tego prostszego sposobu umieszczania obciążenia.

Kiedyś w moich woblerach umieszczałem obciążenie wzdłuż stelaża i choć wyglądały koszmarnie (mogę wkleić zdjęcia dla jaj) nie zdarzyło się by któryś nie pracował. (teraz wkręcam uszka)

Jeszcze jeden błąd przy tej żabie na dole to taki, że dałem za mało ołowiu i musiałem to poprawiać. Teraz już nie wywraca się na grzbiet i zrobiła się tonąca :cry:

Jeszcze jedna ciekawostka dotyczy tego woblerka na samym dole. To mój pierwszy oklejak. Wykonany jest fatalnie, ster krzywo wklejony każde uszko wygięte w inną stronę a mimo to pracuje dobrze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż zamiast wklejać wzdłuż stelaża wierciłem otwór pionowy prostopadły do osi woblera i wkładałem skręcony wałek z paska ołowiu

Wierć zamiast jednego np trzy albo więcej otworów jeden koło drugiego ale płytszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oto dawno obiecane zdjęcia moich boleniówek.

Muszę przyznać, że w dociążaniu sporo pomógł mi roman gawlas. Za co serdecznie mu dziękuję.

Natomiast koledzy Mikefish i konktenbit bardzo pomogli mi w nauce oklejania woblerów.

A wracając do woblerów to: kiełbik pracuje wąsko wychylając ogonek po 1cm, na stronę, do tego wyraźnie lusterkuje dzięki nietypowemu kształtowi głowy.

Ukleja to typowa boleniówka 0 pracy ogona dostrzegłem jedynie typowe lusterkowanie. W tak małym korpusie uklei zmieściłem sporo ołowiu co spowodowało, że wobler jest przynętą tonącą o dalekim zasięgu.

Niestety nie posiadam odpowiedniej wagi by podać dokładną gramaturę tych przynęt.

post-3940-14544971577815_thumb.jpg

post-3940-14544971578056_thumb.jpg

post-3940-14544971579063_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się już doczekać kiedy je wypróbuję.

Kupiłem nawet nową żyłkę pod te wobki DRAGON HM 62 0,16mm.

Wybuliłem za nią 20zł ale myślę, że jest warta swojej ceny.

Tak patrzę właśnie na umieszczony na opakowaniu znak Dragona ( smok ), i się zastanawiam ... a jak by tak wystrugać takiego ... hmm :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A oto moja nowa seria chrabąszczy wśród których jest również dawno zapowiadana „wariacja na temat pasków” ( góra pierwszy od lewej ).

Fotka zrobiona przez znajomego, dlatego wygląda jak wygląda :wink:

126acec701d15693m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.