Skocz do zawartości
tokarex pontony

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

Robal, nawierć otwór na oczko równolegle do steru . W ten sposób zrobisz to co Roman chciał i zniwelujesz ryzyko wyrwania tego oczka bo tworzy się z żyłką kąt w tym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Robal najpierw wiercisz otworek na oczko równo w osi woblera a następnie nacinasz rowek na ster, jeśli nawet drut z oczkiem zajdzie Ci na rowek to nie problem nacinasz nacięcie w steże aby głębiej wszedł w rowek i po problemie. Dociążenie nie nic wspólnego ze źle wklejonym oczkiem, ale rozmieścileś je dobrze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak z praw fizyki jestem cienki, ale dzieje się tak że coś tonie do określonej głębokości potem zawisa w bezwładnie, siły ciśnienia wody nie pozwalają mu zejśc głębiej nawet o centymetr, trzeba to wymusić poprzez działanie sił na ster, tak samo jak to dzieje się w woblerach pływających, i po to są takie opisy na wobkach nie tylko tonących.

Nie mogę się z tym zgodzić. Na ciało zanurzone w cieczy działa siła wyporu równa iloczynowi gęstości płynu, przyspieszeniu grawitacyjnemu (ziemskiemu) i objętości ciała zanurzonego w płynie. Więc nie zależy od ciśnienia. Jedne co się może się zmienić we wzorze to minimalnie gęstość wody, a największy wpływ ma na to temperatura a nie ciśnienie.

A tak mniej naukowo to gdyby tak było jak napisałeś to wody pełne by były pływających na różnych głębokościach śmieci. A jak wiadomo są tylko 3 możliwości: tonie, pływa lub jest neutralne i unosi się swobodnie w toni na dowolnej głębokości.

Jeśli chodzi o pływające to jestem przekonany, że jest to tak jak przy trollingu który opisałem.

Więc moje pytanie jest wciąż aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny wobler Ghor, niedługo i ja wstawię fotki swoich oficjalnie 2 pierwszych wobków. Dzisiaj będą testy :mrgreen:Dzienciol, Te woblery to nie na wzór Hard Javallona czasem? Bo ten 1 coś taki w budowie podobny :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te woblery to nie na wzór Hard Javallona czasem? Bo ten 1 coś taki w budowie podobny :grin:

He he he. Byłem ciekawy, czy zrobie coś podobnego tańszym kosztem niż oryginał. Nie jest to wierna kopia, ale podpatrzyłem to i owo. Mały powstał "przy okazji" a teraz męcze sie nad 4-ro częściowym maluchem o długości 3,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.