Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

Homegeon, :shock: piękniutkie te woblerki jak bombki na choince.

Takie są sieko-executorowe :wink::lol:

Chłopaki z Salmo już wyznaczyli sztab kryzysowy :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzieki wszystkim za dobre słowo :mrgreen:

Sporo się z nimi namęczyłem, ponieważ nie robiłem ich non stop zajęło mi to kilka dni, ok 8-9 i były w zasadzie doświadczalnymi bo robiłem je pierwszy raz według rad zaciągniętych na forach :) następne będą już lepiej zrobione.

Pracują, dlatego zdecydowałem się je kontynuować :)

Póki co testy miały w domu, ale rzeka wszystko zweryfikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon - wyglądają jak firmówki, gratulacje.

Co do moich pokażę egzemplarze które nie do końca się udały. Pracują tak jak wobler powinien, ale toną chaotycznie łapiąc kotwiczkami przypon.

Na początku wyglądał tak:

7f829b38359b62abm.jpg

dokleiłem dodatkowe obciążenie, przetestowałem w misce i wydawało się że będzie dobrze (nigdy więcej testów w domu)

27da72e241149d60m.jpg

w rzece okazało się, że to nic nie pomogło. Da się nimi łowić, ale tonięcie musi się odbywać na napiętej żyłce to wtedy tonie dobrze. Przy całkowitym luzie żyłki tonie chaotycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokleiłem dodatkowe obciążenie,

No przy takim ciężarze i to jeszcze z przodu musi lecieć na pysk, myślę że w części środkowej byłoby korzystnej zamocować ten ciężar, opad byłby równy a i pewne zamigotał by na boczki.

Dominik moje uznanie gratulacje, są śliczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b259c7db084d2378m.jpga58519983ba36820m.jpg88e586425a7fa1abm.jpg6184576ccff2f423m.jpg

W tym dałem obciążenie na kotwicy by go naprawić. Migoce na boki przez chwilę a potem tonie chaotycznie. Może trzeba troszkę więcej ołowiu.

Roman - jaki błąd popełniłem, że toną chaotycznie? czy przyczyną może być zły przekrój. U mnie przypomina ten po lewej a oryginalny siek ma przekrój jak po prawej

5f89d7371fb7cce9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój jest w porządku, z tego co widać na 4 fotce moim zdaniem proporcje ołowiu powinny być odwrotne czyli ten ciężar z przodu na tył i bliziutko oczka a z przodu mniejszy, dlaczego ano dlatego że przód jest jeszcze sterem dociążony, trzeba tak manewrować ciężarem aby po zanurzeniu w misce tonął równo na całej dlugości, po uwzględnieniu kotwic. Ja dla pływającego o podobnym kształcie do Twojego ciężar dobieram tak aby wystawał z wody około 0,4-0,6 cm nad wodę grzbiecik, o zerowej pływalności i tonącemu tylko dokładam ciężaru, zawsze dodaję na ogon odrobinę olowiu około 0,4- 0,5g aby nie koziołkował, i to tyle co mogę powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuszony waszymi dziełami też postanowiłem coś wystrugać.

A to moje wypociny:

19fec5244c5987ffm.jpg

Woblerki są już polakierowane i po korektach sterów o oczek, w oczku wodnym pracują dobrze tylko jeden nie wymagał żadnej korekty.

Jak rozmieściłeś obciążenie w tym na dole, po lewej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka to zbiór opowiadań z różnych wypraw na ryby od lat młodzieńczych po wspólczesność. Czytając ją ma się wrażenie, że pan Wąchała nie mieszka w Polsce ale gdzieś w Hiszpanii :) . Jest dużo o technikach połowu w rzekach i jeziorach ( troling i spining) trochę o sprzęcie no i o woblerach. Woblery robi z lipy. Ma ciekawe nazewnictwo - woblery pływające nazywa wypływającymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończył mi się surowiec więc przyszła kolej na wszystkie odpady ze skrzyni, na strugałem już

blisko 200 korpusów każdy inny tak jak pozwalał materiał, teraz kolej na zbrojenie i malowanie trochę mi to zajmie, a pierwsza partia biżuteri już wykonana jutro do wody poustawiać, ale pokazuję je dla tego że dostałem jakiś niemiecki lakier stalowy i zamiarem miała być siateczka na grzbietach ale lipa lakier z domaluxem reaguje ale tak jakoś dziwnie że efekt końcowy wyszedł nawet ciekawy- wniosek że nawet przy reakcjach lakieru można uzyskać ciekawy wzór końcowy, a tak wyglądają :lol:

8789d54595ad987cm.jpg

1dcffda37b559892m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.