Skocz do zawartości
tokarex pontony

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Ja jeszcze nie zaobserwowałem ale skoro mówisz że już hasają to pewnie tak jest.Może teraz na weekend się wybiorę nad Kwisę połazić to porzucam na nią może jakiś się skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chyba już mogę pochwalić się swoją produkcją :wink:

Pierwsza próbna seria. Trochę zabawy z kształtami i wagą. Woblery mają po 8 - 8,5 cm i wagę od 15 do 24 g. Z tym najcięższym trochę przesadziłem i trudno go dobrze ustawić ale tak jak reszta pięknie pracuje w opadzie.

pierwszea.jpg

Kolejne już bardziej przemyślane i powtarzalne w kształcie i wadze - 8 cm, 14 i 16 g. Tutaj eksperymenty tylko z miejscem usadowienia obciążenia (efekty ciekawe i zadowalające) i malowaniem :cool:

woblery.jpg

woblery2.jpg

wobler1.jpg

wobler.jpg

Materiał użyty do produkcji to w pierwszej serii resztki balsy jakie miałem i lipa. Seria finalna to brzoza - świetny materiał na woblery :cool:

I to na razie na tyle, w trakcie produkcji kolejna seryjka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woblery mają po 8 - 8,5 cm i wagę od 15 do 24 g. Z tym najcięższym trochę przesadziłem i trudno go dobrze ustawić ale tak jak reszta pięknie pracuje w opadzie.

Witam, czy te woblery jak na płytko schodzące nie są za ciężkie??

Jaką mogły mieć wagę bez obciążenia?

Pytam bo swoich nie mam jak zważyć a to mnie ciekawi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerek, boleniówki prowadzi się najczęsciej w szybkim nurcie i szybkim tempem więc idą pod powierzchnią mimo ciężaru a ciężkie być muszą z racji tego że najczęsciej trzeba daleko rzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerek, to nie są woblery płytko schodzące. Tak jak napisał już Dawid, są to woblery boleniowe. Ciężkie aby osiągnąć znaczne odległości, ze sterem ustawionym prawie pionowo aby można było poprowadzić je pod powierzchnią i z kształtem steru pomagającym osiągnąć odpowiednią pracę woblera. To są woblery tonące, można je prowadzić właściwie w każdej warstwie wody, wszystko zależy od inwencji i umiejętności wędkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mało czasu i na ryby i na woblery, ale kilka sztuk udało dokończyć

woblery.jpg

woblery1.jpg

wobler.jpg

wobler1.jpg

Długość 7,5 - 8 cm, waga 14 i 16 g. Czas na testy :wink:

Kolejna seria czeka już tylko na malowanie, tylko nie wiem kiedy na nie znajdę czas :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili zrobiłem te około 20 sztuk dla siebie i znajomych. Jak będą na sprzedaż to pojawią się w odpowiednim dziale, ale na razie nie planuję produkcji specjalnie na sprzedaż ewentualnie jakieś nadwyżki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór łuski to rzeczywiście malowanie przez drobną siateczkę, zostało mi trochę z moskitiery kupionej w Leroy Merlin za całe 7 PLN :wink:

Mógłbyś opisać jak to robisz i z jakich materiałów
Chodzi Tobie o malowanie czy ogólnie woblery ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.