Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rożnów


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Holik

Witam wszystkich kolegów i koleżnaki po kiju , po bardzo długiej przerwie.Spowodowane to było brakiem czasu. :roll:

Przejdę do pytanka. A więc w wakacje albo wcześniej pojadę do znajomych do

Nowego Sącza. Mają oni domek koło tego akwenu. Czy ktoś z Was wędkował tam , ma jakieś sposoby , miejscówki , przynęty zanęty itp. Jest mi to bardzo potrzebne. Można pisać na Priv.

Połamania kija na szczupłych. :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Rożnów to bardzo rybna woda można znęcić piękne płocie, karasie i liny. W Rożnowie ostatni raz byłem 2 lata temu, łowilismy z łódki piękne płocie ponad 30 cm, tylko leszcz chorował na tasiemca i po wierzchu pływało od cholery leszcza takiego po parę kilo, że żal było patrzeć. Ja łowiłem w okolicach Gródka, ładny okoń brał na boczny trok, ciekawostką jest to, że na spławik można tam złowić klenia. W Rożnowie jest piękny boleń, nie złowiłem ale widziałem jak paro kilowe kłody żerowały wczesnym rankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witam.

Jako że zbliża się czerwiec odświeżam temat.

Chciałbym wybrać się w najbliższym czasie na Rożnów. Ostatni raz byłem tam jakies 6-7 lat temu i wtedy była to woda całkiem rybna. Czy cos się zmieniło? Interesuje mnie łowienie sandaczy / węgorzy na trupka, ewentualnie feeder w okolicach Tabaszowej.

Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Roznowie byłem w tamtym roku na poczatku grudnia,łowilismy cały dzień w trzy osoby z łodzi czego efektem był okoń (około 30) i dwa sandacze (około 40 i +90 :)). łowilismy bez echa czy innej elektoniki. dzieki jednej,blisko metrowej rybie mozna by powiedzieć,że wypad bardzo udany,jednak wielu wedkarzy łówiacych tam mówi wprost- to juz nie to łowienie co kiedyś :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rożnowie byłem w zeszłym roku kilka razy i raz w bieżącym.Metodą połowu był tylko spinning.Najczęstszy przyłów to okonie do 30cm ,sandacze i szczupaki w większości maluchy.Wybieram się na Rożnów w przyszły weekend , więc dam znać czy coś się działo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z wyjazdu nici.Kolega jest na miejscu i mówi , że jest brudna i wysoka woda , pływa mnóstwo wszelakiego syfu.Próbował łowić ale bez jakiegokolwiek efektu. :cry: Może w przyszły weekend będzie lepiej to pojadę. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi weekend też spędziłem w sąsiedztwie Rożnowa po ulewie w nocy z czwartku na piątek wody było tak dużo ze był problem z jakim kolwiek zbliżeniem się i pływało wiele śmieci gałęzi itp. W niedziele wodę zaczęto spuszczać od godziny 5 rano do 14 ubyło jakieś 70 cm wody zrobiło się kilka miejsc w które dało się podejść ale ryby brak.

post-9478-14544972569563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Łowiąc w trójkę od środy do niedzieli złowiliśmy ponad 500 okoni.Niestety tylko 30-40 sztuk przekroczyło 25 cm.Największe to 34 i 31 cm.W niedziele padał deszcz i podeszły pod brzeg małe sandacze,zapięło się 5 sztuk i jeden szczupaczek.Woda dosyć niska,trochę gałęzi i różnych śmieci na dnie , ale nie przeszkadzało to w sumie zbytnio.Jedyny minus to warstwa błota na brzegu nawet 20 cm , która po wczorajszych opadach zamieniła brzeg w bagno.W sumie wyjazd bardzo udany , choć nie mieliśmy łódki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

hej jestem nowy na tym forum i mam kilka pytan odnosnie roznowa bylem tam w tamtym roku kakretnie lowie kolo gordka na feederka i chcialm zapytac jak tam sytuacja po powodzi w tym roku czy juz da rade lapac i czy ryba bierze? ciekawi mnie tez ogolny stan jeziora czy brudna woda i czy syf nadal plywa noi powiedzcie czy duzo wedkarzy lowi czy presja spadla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ja wróciłem 31 czerwca byłem w Znamirowicach 5 dni a rybki brały jak najęte przeważnie leszcz i karp dziki ale ładne sztuki próbowałem parę razy na spining i echo także dałem sobie spokój zaliczam wyjazd za udany.Jak tylko nadarzy się okazja jade tam jeszcze raz naprawde warto,polecam ten zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.