Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rożnów


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jeszcze kilka lat temu był dział wędkarski w takim piętrowym sklepie w centrum Gródka. Czy teraz jest nie wiem. Co do makaronów to takie gwiazdki  zawsze były najlepsze :) Gotowało się je, żeby były twarde i nawlekało się je po kilkanaście na przypon. 

19974-93731-thickbox.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam ponownie, zainwestowałem i zaczynam zabawę z method feeder. Kupiłem w zasadzie wszystko co potrzebne na start, oczywiście akcesoria z dolnej półki. Otóż mam:

 - żyłka Jaxon Satori feeder 0.22 150m

- koszyki do methody Jaxon 2 x 30gr, rozmiar 1

- foremka sylikonowa

- przypony z włosem, 0.22 10cm, haczyk chyba rozm. 10, z takim stoperem jak na zdjęciu:208073.jpg

- zanęta Trapera do metody, nawilżona - brane w ciemno

- pellet 8mm bodajże, hallibut - też wybrany w ciemno

I teraz problem, bo w pellecie są dziurki, ale za małe i ten stoper nie przechodzi. Wiem, że są wiertełka i specjalne szpikulce do przebijania, jak próbowałem poszerzyć dziurkę cieniutkim śrubokręcikiem to pelet się kruszył. Czy wiertełko załatwi sprawę? Jeżeli przynęta to kukurydza to dajecie ją na hak bezpośrednio czy też na włosie? Jestem laikiem. Może jakieś podpowiedzi? :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrzysiekG napisał:

Ja tam znawcą nie jestem łowiłem aż.. raz :D
Ale jak dla mnie to ten stoper się wyciąga, przez pellet przewlekasz włos (pętelkę) i po przewleczeniu stoper wkładasz w pętlę i zaciskasz.

Tak jak piszesz. ;) Chociaż nie jest to najszczęśliwszy stoper do pelletu. Lepszy będzie taki (foto ze strony PZW Człuchów)

sroper3.jpg

 

2 godziny temu, morelowy napisał:

poszerzyć dziurkę cieniutkim śrubokręcikiem to pelet się kruszył. Czy wiertełko załatwi sprawę?

Powinno.

Ale dość tego offtopu- zapraszam do działu dedykowanego methodzie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej! I jestem już po wypadzie nad Rożnów. Rewelacji nie było niestety. Nastawiałem się na sandacza, ale niestety nie został on namierzony.

Generalnie stacjonowaliśmy w Bartkowej. Nie był to typowo wędkarski wypad, bo byliśmy z rodziną i łowienie było dodatkiem. 

Pierwsza ciężka sprawa do zaakceptowania to opłata tygodniowa dla zrzeszonych w wysokości 120zł. 

Łowiliśmy praktycznie codziennie. Jedna wędka klasycznie na grunt i na początku metoda. Druga stała z trupkiem. Było kilka prób spiningowych, w tym jedna z łódki. Na spinning padły 2 szczupaki, większy na oko ok. 55cm. Na grunt łowiliśmy tylko płocie i ukleje. Jak na moje łowienie to były to płocie spore, po ~30cm. Na haczyk zakładaliśmy przeważnie makaron gwiazdki i kukurydza, a w zanęcie lądował aromat wanilii, bo taki widziałem u tamtejszych wędkarzy. Jak płocie podeszły, to już brały praktycznie zaraz po zarzuceniu. Zabawa fajna, ale z czasem się nudzi :) Na trupka ani nie dygnęło, ale nie siedzieliśmy nigdy dłużej niż do g. 23.
 
Pierwszy raz łowiłem z łódki i powiem, że jak się nie zna wody, to można się zdziwić. Pływaliśmy przy Małpiej Wyspie, niezła głębina, dużo zaczepów, ale brak ryb. Kilka brań sandaczowych było, po dziurkach w gumie widać, że to maluchy.

Tak samo mizerne skutki widziałem u innych wędkarzy, nawet tych obeznanych z łowiskiem. Mimo wszystko miejsce fajne, urokliwe no i jeszcze przed sezonem nie ma takiej presji wędkujących i kąpiących.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.