Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dziś padły moim łupem :razz: kręcioł shimano 3000 super gt-rb, kij castingowy trabucco 10-30g 210cm, plecionka techron fluo 0,16 oraz dziwna przynęta berkley-a o nazwie PowerBait BladeDancer - na oko musi być łowna - połączenie wahadłówki z gumą (ripperkiem) - po teście w basenie super praca w opadzie. Mam nadzieję, że sandałki docenią te wysiłki :lol:

A, i jeszcze pocztexem doszedł zakupiony na allegro strażnik akumulatora - okazało się, że miernik przy silniku jest niezbyt dobrze wyskalowany i oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarła w piątek paczuszka z wędką, plecionką, kotwiczkami i innymi drobiazgami typu świetliki. W najbliższym czasie wrzucę fotkę.

Tomku, nie miałem jeszcze przyjemności polowania na bolenia. Czy żyłka 0.25 nie jest może zbyt gruba? W najbliższym czasie także zamierzam trochę się pobawić z tą przebiegłą rybką, a spece polecają rozmiarówke 0.18 - 0.22, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Billy, Boleniowanie dopiero zacząłem od połowy Maja tego roku tak więc boleniarz ze mnie żaden. Miałem na kołowrotku nawinieta żyłke Kongera 0.25 a że nie miałem możliwości szybko zakupić innej to łowiłem na nią i z dobrymi rezultatami, jakoś boleniom nie przeszkadzała grubość a przy tym ja nie martwiłem się o żyłkę podczas holu, uwierz mi że boleń z wielką siłą uderza w przynętę. Kolega z forum DAWID łowił na 0.22 i około 60 cm bolka udało się wyciągnąć ale jak mu uderzył taki już porządny boleń żyłka strzeliła, dlatego też zdecydowałem się na 0.25 ale oczywiście nie wykluczone jest że nie długo zaczne łowić cieńszymi żyłkami. Dla odmiany inny znajomy łowił żyłka 0.27 i tez bolki łapał :wink: Jest jeszcze jedna kwestia, zależy jakimi przynętami rzucasz? Ja nie bawię się w machanie przynętami kilka gram tylko rzucam woblerami od 15g do 20g tak więc przyneta leci na dalekie dystanse bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem dwa dni temu male zakupy:

krzeselko z oparciem i torbą pod siedzeniem

podbierak 4,5cm

dwie podpórki

splawik 2g

zanete ploc

zanete karp

zanete lin

zanete karas

zanete leszcz

kupuje zanety odzielnie na kazdą rybe bo tak wole wydalem na to okolo 100zlotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zakupów:

Najbardziej cieszę się że już przyszły woblerki od Pana Romana Gawlasa- maluch na klenia i dwie boleniówki (ciekawe jak się spiszą na Wiśle :cool: ). Poza tym kotwice i kółka łącznikowe do uzbrojenia tych i swoich woblerków i błystek. Maczeta okazyjnie w lokalnym "ogrodniku" bo poprzednia na działce uległa rozpirzeniu :twisted: . A na deser- czego już nie ma na zdjęciu paka dżdżownic kalifornijskich do hodowli ^_^.

863624c29210f36bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, rozpocząłem swoją przygodę z odległościówką.

Miał być Mikado tryton Match, jest Jaxon Charisma, 4.20m, c.w. do 20g, 143zł, ponoć nowość na rok 2009, sprzedawca powiedział, że dużo już tych wędek sprzdali, sam na nią łowił i na początek jak najbardziej nadaje się. "N sucho" wydaje się, że to dobry wybór, ale wszystko okaże się po testach nad wodą.

I akcesoria:

-rurki silikonowe do spławików (3ł)

-patencik Stonfo do mocowania spławików przelotowych na stałe (14zł)

-żyłka trabucco 0.16 150m ,ponoć ładnie tonie (20zł)

-spławiki 2+1g oraz 6+1g, ten drugi sprzedawca bardzo polecił, że czuły, łowił nim na zawodach, ma lotki, wymienne antenki, no cóż, zobaczymy nad wodą. (chyba 15zł razem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1984, S51 Comfort, jutro odbieram.

Przemaluję tylko w warsztacie ojca na zieolny i bd ok.

Wypas maszyna ;) zostaw w oryginalnym malowaniu bo to już unikat :razz:

Kurcze ale bym sobie pojeździł na czymś takim, tak samo jak na nieśmiertelnej motorynce :roll:

Dzisiaj kupiłem 2 uklejowe gębale na bolenia a w weekend mam nadzieję przetestować je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem 2 uklejowe gębale na bolenia a w weekend mam nadzieję przetestować je.

masz może jakiś link z tymi gebalami? Ja miałem i nie jestem zadowolony wobler wykładał się na boki :roll:

Czy może coś takiego?

Wobler Gebala:

http://www.allegro.pl/item671821398_wobler_gebala_boleniowy_killer_legenda.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw w oryginalnym malowaniu

Jako fan motoryzacjii socjalistycznej dam z siebie wszystko aby ta maszyna jaki i Syrenka i Warszawa w przyszłości były orginalne. Lecz niestety to nie jest orginalny lakier, a zielony + simosnowskie naklejki bd mi sie bardziej podobał niż aktualny.

Jeszcze 12h i bd mój.

PS.

Mam problem.

Dziś kupilem za grosze dobry i leciutki bat na uklejki - shogun barbarian pole.

Byłem potrenować i pisaek wpadł do środka. W domu wpadłem na idiotyczny pomysł nałożenia szmatki na podpórkę i przeczyszczenia jego. Niewiem co mi do głowy strzeliło :oops: . Szmatka oczywiście została w połowie 1 części i nie mogę jej wyciągnąć.

Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1984, S51 Comfort,
Wypas maszyna
Potwierdzam. Kiedyś - marzenie :roll:
zostaw w oryginalnym malowaniu bo to już unikat
Tak jak wspominał warszawa_24, to nie jest oryginalne malowanie, ale motorek utrzymany rewelacyjnie. Za moich czasów "podnosiło się dupę" w takich maszynkach :mrgreen::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.