Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Moja Hirameki odeszła do krainy wiecznych łowów pod koniec wakacji, jako że była na gwarancji złożyłem reklamację w sklepie. Uszkodzenie mechaniczne , ale jak powiedział sprzedawca, firma Mikado bardzo przyjaźnie podchodzi do klienta więc takie było i zakończenie. Albo wymiana na nową wędkę albo zwrot pieniędzy. Okazało się że w magazynach firmy nie ma tego kijka więc nastąpił zwrot kasy. Żeby w mojej stajni była równowaga sprzętowa pojawił się taki "poeta angielski" ;)

 

IMG_20180829_165813.jpg

IMG_20181025_120218.jpg

IMG_20181025_120311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna Essox ubiegł mnie w temacie 😉, zakup około wędkarski , temat to ostrzałka do noży , wczoraj kupiłem w Decathlon na dziale myśliwskim ostrzałkę , mały gadżet ale polecam , wszystkie noże w kuchni ostre , jest też możliwość ostrzenia noży ceramicznych ( nie mam takich tak że nie sprawdziłem) koszt to okolo 25 zl. polecam

WP_20181025_16_49_00_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i ja ostatnio trochę zaszalałem 😎 kupiłem ponton Kolibri 260 , ciuchy na lód Imax ARX , wędeczkę Rod Thomson Ice Profesional , no i w przygotowaniu jest jeszcze nowa pierzchnia lżejsza na pierwszy lód , trzeba pospawać itd. mój obecny lodołamacz ma wagę 5kg i na pierwszym lodzie może pociągnąć jak kotwica :) więc nowa pika będzie ważyła ze 2kg.

Zdjęcie1519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt domina. Jak dojdzie nowa wędka to za chwilę i kołowrotek się pojawi. Miało być przekładanie z wędki na wędkę w miarę potrzeby ale człowiek robi się wygodny i po co przekładać jak każda wędka może mieć swój kręcioł :) 

IMG_20181116_102801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,

z góry przepraszam, że zawraca głowę , ale potrzebuję pomocy ! Poszukuję dobrego prezentu dla taty ;) Wpadłam na pomysł zakupy wędki ;) wiem tyle, że łowi na spławik i spinning :) znalazłam owy model na allegro SPINNING GREY STREAM 2,40m 4-17g od firmy JAXON  lub  wędka spinning JAXON ARCADIA 2,7m 5-25g

. Czy, któryś z Panów mógłby mi podpowiedzieć , czy to dobra opcja lub polecić dobry sprzęt ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie kupowałbym grey streama przez allegro. Jednak jest to sprzęt ze sporym zróżnicowaniem jakościowym i warto wędkę obejrzeć przed zakupem. Jaxon jest niemal wszędzie, nawet w bricko marche, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem w okolicy.

Po drugie kupno wędki na prezent to trudniejsza sprawa niż się wydaje. Musisz znać plany wędkarskie taty - na co chce łowić, czego mu brakuje itp. Polecić sprzęt można dopiero, gdy wiemy czemu ma służyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

wędka Mistrall Siro feeder 3,60m 

wędka Flagman Sherman Pro Feeder Medium 3,30m

wędka Jaxon Silver Shadow Distance Ground 3.60m 

Wędka Mistrall torella pilk travel 3,00m 80-240gK

Kołowrotek  DAIWA NINJA LT -4000-C

Kołowrotek  ROBINSON SILURO 607FD 

Kołowrotek Okuma Custom Black CB-60

siatka TUBERTINI RIVER PRO 400cm

 

 

i mase drobnych pierdółek z aliexpressu i jestem gotowy na ten sezon :D

 

 

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Może nie tyle co kupiłem, ale zostałem urodzinowo obdarowany przez małżonkę :)

Para wędek Trabucco precision RPL barbel & carp feeder. 3,60m c.w. Do 150g. Uzbrojone w kołowrotki Drennan series7 9-40 z wolnym biegiem. Moje delikatne feederki ograniczały mnie na Odrze, teraz powinno być przyjemnie. 

IMG_20190308_184733.thumb.jpg.0e1b52e6276f0b3e6853c1185e5ffc73.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RSM napisał:

Może nie tyle co kupiłem, ale zostałem urodzinowo obdarowany przez małżonkę :)

Para wędek Trabucco precision RPL barbel & carp feeder. 3,60m c.w. Do 150g. Uzbrojone w kołowrotki Drennan series7 9-40 z wolnym biegiem. Moje delikatne feederki ograniczały mnie na Odrze, teraz powinno być przyjemnie. 

IMG_20190308_184733.thumb.jpg.0e1b52e6276f0b3e6853c1185e5ffc73.jpg

Taka żona to skarb 😍 no chyba że ma to na celu pozbycia się męża z domu 🤣

A u mnie żony brak więc sam sobie kupiłem Garbolino Bomb Picker 2,40m aby łowić delikatnie z pod krzaczka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzisiaj będąc w francuskim sklepie ze sprzętem sportowym 😜 nie omieszkałem odwiedzić działu wędkarskiego , no normalnie prawie się popłakałem że wzrószenia 😟 wróciły wspomnienia że szczenięcych lat , cała gama wahadłówek - algi , kalewy , gnomy , nie omieszkałem kupić dwa takie 4 gr. cacka ps. muszę przekopać piwnicę i znaleźć pudełko z zapomnianymi wahadłówkami

IMG_20190608_115327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem podobne jak nie takie same przez allegro na wiosnę . Jak na wahadełko lekutkie i można prawie lizać powierzchnię przy wolnym prowadzeniu. Na jednym wyjściu w kwietniu trochę porzucałem ale wtedy nic nie pukało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Za miesiąc urlop więc czas na zbrojenie , z myślą o podlaskich krasnopiórach i okoniach taki zestaw se wymyśliłem , zdjęcia kija Shimano forcemaster trout aera 1,98 cm. cw. do 3.5 gr. + młynek daiwa ninja 2000 nie wstawiam zdjęcia bo muszę sprzęt przemycić do do domu inaczej żona by mi łeb ucięła jak by zobaczyła ile za to dałem 😈

IMG_20190706_104631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marex napisał:

Nie wiem czy coś zmieniło się w technologii tej plecionki ale używałem ją na początku zeszłego roku i rwała się jak nitka. Może też trafiłem na wadliwą 🤔

Jutro testy , to dam znać jak ta pletka się zachowuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa wersja 3D Cicady 4,8 cm i coś, czym się zachłysnąłem, gdy zobaczyłem.🤩 Szukałem gumowych żab na trudniejsze odcinki rzek. Przypadkowo na jednym z wędkarskich filmów zauważyłem dość dziwną przynętę. Kilka dni trwało, zanim dostałem pomoc, gdzie, co i jak. Teraz mam przy sobie i po wyjęciu z pudełka jestem pod wrażeniem. Mięciutkie to, elastyczne, w niczym nie przypomina twardawych gumowych żab. Nic tylko zasysać:mrgreen:

P1380965.thumb.JPG.c451b7c3f135465bb2e4cabfc58c112e.JPG

P1380967.thumb.JPG.2429ba8e72b1f77aaf068e99763e9021.JPG

P1380971.thumb.JPG.cd4c2f51f972818cd91137456810d390.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.