Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

jak się pewnie domyślasz nie służy do holowania ryby bo to jest poprostu nie możliwe.
Tak mysle, tylko w jakim celu przełozenie tego multika daje mozliwosc holu ciezaru 45kg-takich pilkerów nie ma /tak mi sie wydaje/. No chyba ze czesci wraków jako zaczepy.

A wracając do tematu nowosci zakupionych przez szacownych kolegów.......... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A wracając do tematu nowosci zakupionych przez szacownych kolegów.......... :cool:

No Irek, podpisuje sie...nowosci....a nie co kupilem rok temu ;):cool:

Dawac chlopcy i babeta :lol: Wiem ze kupujecie...kazdy z nas ma na deklu w tej sprawie :cool: Ja kupilem we wtorek 2 obrotowki Mepps, nie wiem czy sens robic fotke ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek szczupaki biorą na wszystko co sie rusza i koło pyska im przepływa.

A za taką "wypaśną błystką" to będą pewnie na brzeg wyłazić :mrgreen:

Juz Ci mówiłem kupuj w polskich sklepach . Za taką cenę miałbyś trzy .......tylko pewnie mniej kolorowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupaki biorą na wszystko co sie rusza i koło pyska im przepływa

Jest w tym trochę racji, szczupak to dosyć "głupia" ryba w porównaniu np z sandaczem, czy sumem.

Mimo tego kilka razy zdarzyło mi się łowić dłuższą chwilę w ciekawym miejscu bez brania- do czasu aż założyłem perłowego relaxa- branie w pierwszym rzucie :mrgreen:

Ja o zakupach nawet nie mówię :neutral: Już przekroczyłem tysiąca w tym roku :mrgreen::oops: Nie wynika to z zakupów drogiego sprzętu a raczej z uzupełniania mocno niedoinwestowanego "parku maszynowego" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupaki biorą na wszystko co sie rusza i koło pyska im przepływa.

Całkowita nie prawda!! Nie raz stoje w jednym miejscu i żucam jedną przynętą, zmieniam przynete nic, a dobre i znane i łowne miejsce. Stoje z 15 min. i nic. Zmieniam w końcu sposób prowadzenia przynety i jest!!

Tak więc nie biorą na wszystko!! A teraz łowię w takim jeziorku żeby mieć branie min. dwóch szczupłych musisz mieć gumę z dużą ilością brokatu i najlepiej perłowa guma.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert (Essox) , nie zgodze sie z Toba!

Szczupaki w Niddzie sa baaaaardzo, ale naprawde bardzo wybredne. Potwierdzil mi to juz niejeden wedkarz ktory tutaj lowi.

Przynety gumowe sa brane tylko w pewnych kolorach, blystki nie wiem - sprobuje ta...moze sie wreszcie cos skusi (w koncu jest sprawdzona - sasiad w 2 godziny zlowil 8 sztuk!).

Nie mozna byc takim skapym - jasne ze jak bede w Polsce to sobie tez kupie rozne rzeczy, ale powiedz mi czy jak mi sie skoncza to mam czekac pol roku zeby znow kupic i miec mozliwosc wedkowania? - troche bezsens :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak kupisz 3 to Ci się szybko skończą . Ale jak kupisz 30 to na parę miesięcy powinno styknąć .

Co do szczupaków to ......ci co się wypowiedzieli ........widzieliście ,że ten szczupak tam stał i przynęty przepływały mu koło pyska ? I dopiero zmieniona inna przynęta , inaczej prowadzona sprowokowała go do brania ? Szczupak to nie drzewo w jednym miejscu korzeni nie zapuszcza . Ma swoje miejscówki ale potrafi pływać w poszukiwaniu żeru na całkiem pokaźnym terenie . Wiem to opowiadania płetwonurka fotografa którego spotkałem kilka lat temu na Mazurach. I w tv oglądałem film o życiu pod wodą w dużych jeziorach i sam się dziwiłem że szczupak jest taką wędrującą rybą , bo byłem przekonany że ma swoje miejsce które zajmuje i poluje tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku jak chcesz kupowac w Polsce to moze sklepy internetowe :wink:

Duzo wiecej niz za krajowa przesylke raczej nie zaplacisz a nawet jak dodasz koszty przesylki to przy wiekszych zakupach raczej wyjdzie ci sporo taniej (wtedy jednak odpada kupowanie po 2 szt :wink: )

Skoro w DE blyska kosztuje raptem 4 ojro :shock:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzieki za propozycje...

ale ale :cool: :

Normalnie blaszka (Mepps) kosztuje od 1,5-2,5€ - to nie jest majatek! Tylko przy okazji kupilem sobie ta do sprobowania bo musialem oddac jedna sasiadowi - zerwalem mu.

Nie badzmy juz tacy skapi...nie bede czekal pare tygodni na przesylke z Polski, wole pojsc do sklepu i sobie kupic to co wlasnie potrzebuje.

Jak bede w Polsce to sobie cos kupie, ale bez przesady...nie trzeba wpadac w szal :cool::lol: .

Lepiej mi pokazcie co Wy nowego kupiliscie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Tomek ich nie lubi P bo kiedyś podczas wysyłki pękła mu wędka i 1,5 miesiąca czekał na następną :mrgreen: Wobler wszystko wie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.nie bede czekal pare tygodni na przesylke z Polski

A co listonosz na rowerze dowoził z Polski tą paczkę ?

Trzeba było dopłacić za ekspresowe dosłanie , a nie być skąpym ...... :mrgreen:

Idę dzisiaj jakiś kręciołek kupić do spina .

Jak kupie to sie pochwalę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.nie bede czekal pare tygodni na przesylke z Polski

A co listonosz na rowerze dowoził z Polski tą paczkę ?

Trzeba było dopłacić za ekspresowe dosłanie , a nie być skąpym ...... :mrgreen:

Idę dzisiaj jakiś kręciołek kupić do spina .

Jak kupie to sie pochwalę .

Robercik :cool::lol: ,

czy ja gdzies napisalem ze juz czekalem :cool:. Jeszcze nie zamawialem z Polski, wiec luuuz.

A wracajac do tematu ;)

Pochwal sie jak wrocisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zakupy.

Kołowrotek LARUS Silwer 2000 .........nie mam pojęcia co to za firma , i czego mogę po nim oczekiwać . Firma jest z Litwy i są odnośniki do litewskich forów wędkarskich w necie. Ale nie mam pojęcia co tam piszą.

Więc dlaczego ten kołowrotek ?

Miałem w rękach ze 30 sztuk różnych kołowrotków od 30 -200 zł. Daiwy, Mitchele, Okumy, Zebco, Cormorany, i inne mniej znane firmy. Ten najbardziej mi przypasował . Kosztował 60 zł i wcale nie cena zadecydowała za jego zakupem . Powiem szczerze nawet nie znając ceny a mając wyłożone te kołowrotki które oglądałem wybrał bym właśnie jego. Jak się będzie spisywał nad wodą zobaczymy ? Ma roczną gwarancję więc będę go próbował zatrzeć w tym czasie :mrgreen: O plusach i minusach będę relacjonował na bieżąco.

Żyłki Mikado Dino Dynamic........dlatego takie,że łowię na nie już dość długo i nie narzekam . 150 metrów na szpuli za 7 zł.

Woblerki Gębskiego po 8 zł . Bardzo solidnie wykonane , ładna kolorystyka i dobrej jakości kotwiczki , chociaż może za bardzo delikatne .

50e2d1ff7efdb4adm.jpg

9e4fdbf21fcb4db7m.jpg

5cb311dcb63a2a0fm.jpg

0ea2fb034046991fm.jpg

6e1eac75232804bem.jpg

ba7d970e6db7f03em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESSOX, no zakupy może i udane, ale nie ma się czym chwalić.

Kołowrotek, ani ładny, ani zgrabny, ale może dobrze kręci :mrgreen: Ma chociaż oporowe??

Woblerki----nie znam się więc siedze cicho :evil:

A żyłka tania ale za to baaardzo dobra, sam takiej używam!!

Pisz jak kołowrotek się sprawuje!!

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woblerki----nie znam się więc siedze cicho

A ja jak najbardziej będę chwalił woblery Gębskiego, osobiście mam ich dosyć dużo i sprawują się naprawde bardzo dobrze, starannie wykonane i kolory odpowiednio dobrane.

Szkoda, że mam możliwość kupna ich tylko przez internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.