Skocz do zawartości
tokarex pontony
Tomek_N

Co nowego kupiliscie...

4564 postów w tym temacie

2 godziny temu, wasyl1968 napisał:

ma ktoś doświadczenie z firmą Hokaido i Shark ( plecionki i żyłki) ?

Od dwóch sezonów używam 0,08. Z pewnością są na rynku doskonalsze linki od cytowanej, ale biorąc pod uwagę cena/jakość, to innej nie chcę. Troszeczkę szumi, ciemna zieleń dość szybko odbarwia się (teraz dobieram jaśniejszą wersję), gdy pojawia się widoczne mechacenie końcowych metrów, bez bólu odcinam wątpliwej jakości odcinek. Gdy nie mam częstych zrywek, to szpulka po przewinięciu na drugą stronę służy mi cały sezon. Co zostanie po sezonie, daję na podkład pod nową. Dzisiaj na plecionkę wyjechało ponad dziesięć ryb od 20 do 70 cm. Kupuję ją z przeznaczeniem pod okonie i klenie. Coraz częściej na końcowy odcinek dowiązuję żyłkę lub fluorocarbon. Teraz gdy zielenina wodna nie jest soczyście zielona, bez problemu targam rybę z całym zielonym majdanem. Przy 0,06 prawdopodobnie w pudełku zrobiłoby się dawno pusto:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragpm

Moja Hirameki odeszła do krainy wiecznych łowów pod koniec wakacji, jako że była na gwarancji złożyłem reklamację w sklepie. Uszkodzenie mechaniczne , ale jak powiedział sprzedawca, firma Mikado bardzo przyjaźnie podchodzi do klienta więc takie było i zakończenie. Albo wymiana na nową wędkę albo zwrot pieniędzy. Okazało się że w magazynach firmy nie ma tego kijka więc nastąpił zwrot kasy. Żeby w mojej stajni była równowaga sprzętowa pojawił się taki "poeta angielski" ;)

IMG_20180829_165813.jpg

IMG_20181025_120218.jpg

IMG_20181025_120311.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kurna Essox ubiegł mnie w temacie 😉, zakup około wędkarski , temat to ostrzałka do noży , wczoraj kupiłem w Decathlon na dziale myśliwskim ostrzałkę , mały gadżet ale polecam , wszystkie noże w kuchni ostre , jest też możliwość ostrzenia noży ceramicznych ( nie mam takich tak że nie sprawdziłem) koszt to okolo 25 zl. polecam

WP_20181025_16_49_00_Pro.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kołowrotek Robinson Player 406 , po tym jak moje catana i nexave odmówiły współpracy po 13 latach służby ( co tydzień praktycznie nad wodą) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i ja ostatnio trochę zaszalałem 😎 kupiłem ponton Kolibri 260 , ciuchy na lód Imax ARX , wędeczkę Rod Thomson Ice Profesional , no i w przygotowaniu jest jeszcze nowa pierzchnia lżejsza na pierwszy lód , trzeba pospawać itd. mój obecny lodołamacz ma wagę 5kg i na pierwszym lodzie może pociągnąć jak kotwica :) więc nowa pika będzie ważyła ze 2kg.

Zdjęcie1519.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Booseib napisał:

Dla głodnych drapieżników czeka coś smacznego..

Booseib, te śledzie, to strugał anonim? Może coś więcej?;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, jaceen napisał:

Booseib, te śledzie, to strugał anonim? Może coś więcej?;)

Woblery z Kaszub, kolegi z Jerkbait. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Efekt domina. Jak dojdzie nowa wędka to za chwilę i kołowrotek się pojawi. Miało być przekładanie z wędki na wędkę w miarę potrzeby ale człowiek robi się wygodny i po co przekładać jak każda wędka może mieć swój kręcioł :) 

IMG_20181116_102801.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też wychodzę z tego samego założenia że każda wędka powinna mieć swój kręcioł:) Ostatnie moje zakupy to kilka cannibalków

cannibalki.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

z góry przepraszam, że zawraca głowę , ale potrzebuję pomocy ! Poszukuję dobrego prezentu dla taty ;) Wpadłam na pomysł zakupy wędki ;) wiem tyle, że łowi na spławik i spinning :) znalazłam owy model na allegro SPINNING GREY STREAM 2,40m 4-17g od firmy JAXON  lub  wędka spinning JAXON ARCADIA 2,7m 5-25g

. Czy, któryś z Panów mógłby mi podpowiedzieć , czy to dobra opcja lub polecić dobry sprzęt ? Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze nie kupowałbym grey streama przez allegro. Jednak jest to sprzęt ze sporym zróżnicowaniem jakościowym i warto wędkę obejrzeć przed zakupem. Jaxon jest niemal wszędzie, nawet w bricko marche, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem w okolicy.

Po drugie kupno wędki na prezent to trudniejsza sprawa niż się wydaje. Musisz znać plany wędkarskie taty - na co chce łowić, czego mu brakuje itp. Polecić sprzęt można dopiero, gdy wiemy czemu ma służyć. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dragon

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz