Skocz do zawartości
tokarex pontony

przepisy rejestracji łódki


sharq

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś mi się zdaje, że potrzebny patent motorowodniaka.
Bez patentu tylko do 10 KW, trochę więcej:

1. Środki pływające z napędem do 20 kW = 27.19 KM służące do połowu ryb rejestruje się w starostwie.

2. Do prowadzenia jachtu żaglowego o długości całkowitej do 7,5 m a także jachtu motorowego o mocy silnika do 10 kW = 13.596 KM nie wymaga się posiadania patentu. Brak patentu nie zwalnia od znajomości zasad poruszania się po wodzie, np. pierwszeństwo płynących z prawej strony.

3. Patent sternika motorowodnego upoważnia do 60 kW = 81.577 KM mocy silnika na śródlądowych drogach wodnych.

4. Statki o długości kadłuba do 12 m lub napędzie mechanicznym do mocy silników 15kW = 20.39 KM są zwolnione z obowiązku wpisu do rejestru, mogą być do niego wpisane na wniosek właściciela.

5. Statki rejestrowane w PZMiN jeżeli posiadają silniki przekraczające moc 75kW = 101.97 KM) powinny otrzymać Świadectwo Zdolności Żeglugowej w UŻŚ.

6. Przy holowaniu narciarza lub statków powietrznych niezbędne jest posiadanie przez sternika licencji na holowanie. Na łodzi dodatkowo musi znajdować się obserwator narciarza.

PS. Jak się gdzieś pomyliłem to proszę o poprawę, ciekawostką jest dla wędkarzy 20 kW, nie wiadomo co powyżej, jak mnie ktoś oświeci pod tym względem to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja dziś byłem zarejestrować swoją łódeczkę.

Sprawa prosta a ile śmiechu. Najpierw wszedłem sobie na stronę mojego starostwa i odnalazłem konkretny druk podany do rejestracji środków pływających służących do wędkowania. Jednak z braku czasu nie wydrukowałem sobie prostego kwitu gdzie trzeba było wpisać tylko imię i nazwisko oraz datę. Wyglądało to tak:

30i8a38.jpg

Zamiast tego musiałem wypełnić inny formularz, który mi pani dała. Formularz szczegółowy gdzie trzeba nawet podać numer i serię dowodu osobistego. Wszystko by wyglądało w miarę normalnie ,ale...

Pani mówi: - Co tam ma pan w ręku??? odpowiadam że to faktura z zakupu łódki.

- A to mi niepotrzebne. Rozbawiła mnie Pani i pytam się jej czy jej jest wszystko jedno co rejestruje nawet jeśli by to było kradziona rzecz. Nawet się lekko zmieszała , ale odpowiedziała że to ja ponoszę konsekwencje. Więc jak dla mnie jest ona zwykłym paserem pomagającym "prać" jakieś brudne sprawy. Wszystko jakoś się udało załatwić. opłaty to 17 zł + to co bank sobie zażyczy za przekaz.

Ogólnie to ma jeszcze jedną sprawę. Chciałem zapytać czy istnieje gdzieś mozliwość ubezpieczenia łódki od kradzieży czy zniszczenia , bo gdy ja dziś pytałem człowieka od ubezpieczeń który siedzi w tym już nie od wczoraj to zrobił wielkie oczy. Powiedział , że może mi ubezpieczyć od kradzieży , ale jeśli łódka byłaby w jakimś garażu a nie na wodzie.

Na wodzie to może mi ubezpieczyć od zalania , tylko nie wiem czym ???

Gdzieś mi się tu obiło na forum , że istnieje ubezpieczenie łódki tylko zabezpieczenie musiało być z atestem. Czy istniej coś takiego czy może mi się to tylko przyśniło????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Gdzie w Warszawie mogę zarejestrować łódeczkę ??
Przy placu Starynkiewicza. To jest Starostwo czy coś takiego. Wejście jest na rogu (skrzyżowanie): Plac Sokratesa Starynkiewicza i Alei Jerozolimskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

4. Statki o długości kadłuba do 12 m lub napędzie mechanicznym do mocy silników 15kW = 20.39 KM są zwolnione z obowiązku wpisu do rejestru, mogą być do niego wpisane na wniosek właściciela.

5. Statki rejestrowane w PZMiN jeżeli posiadają silniki przekraczające moc 75kW = 101.97 KM) powinny otrzymać Świadectwo Zdolności Żeglugowej w UŻŚ.

widzę, że troszkę znasz się na przepisach.

Mam pytanko czy łódź o długości do 12 m ale o silniku 320KM musi mieć Świadectwo Zdolności Żeglugowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

trzeba mieć .staraz niechciała ale policja już kilka razy a za brak dokumentow z tego co pamietam można stracić 200 zł.przepis przepisem i tego niezmienisz a jak natrafisz na nadgorliwca to sie spocisz.noszenie przy sobie dodatkowego papierka nic niekosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Odświeżę trochę temat. Mam zamiar zarejestrować łódkę. W starostwie składam następujący wniosek:

Proszę o zarejestrowanie sprzętu pływającego, służącego do amatorskiego połowu ryb, będącego moją własnością.

> Rodzaj sprzętu: (właściwe zakreślić [x])

[ ] łódź

[ ] ponton

[ ] inne .......................................................................................................................

[ ] z doczepianym silnikiem

> Rodzaj tworzywa z jakiego wykonano sprzęt: (właściwe zakreślić [x])

[ ] drewno

[ ] metal

[ ] tworzywo sztuczne

[ ] laminat

[ ] guma

inne.......................................................................................................................

> Wymiary sprzętu: długość ....................... m, szerokość .......................... m

> Pochodzenie sprzętu: (właściwe zakreślić [x])

[ ] zakup

[ ] odkup

[ ] wykonanie własne

inne .................................................

> Charakterystyczne cechy sprzętu .............................................................................................................

Jednocześnie zobowiązuję się do dbałości o stan techniczny sprzętu i wyposażenie go w sprzęt ratunkowy.

Zgodnie z art. 23, ust. 1, pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zmianami) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia ewidencji sprzętu pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb.

Ponieważ we wniosku muszę zaznaczyć m.in. skąd mam łódkę mam następujące pytanie: co powinienem wpisać w polu pochodzenie sprzętu skoro łódkę dostałem (poprzedni właściciel już nie żyje)? Mam wpisać "darowizna"? Czy skarbówka nie wyciągnie do mnie ręki po kasę? Czy ktoś przerabiał ten temat? Proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

I ja pozwole sobie odswiezyc temat, zastanawiam sie nad jednym - Czy mogę wedkowac na pontonie, który jest zarejestrowany na mojego ojca, bez konecznosci jego obecności podczas wedkowania ? Gdzies tata uslsyzal ze osoba na ktora ponton badz łodz jest zarejestrowana musi byc na pokladzie podczas wedkowania... Czy to prawda ? Nie moge znaleźć odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łódkę nie są wymagane żadne umowy kupna
A na silniki są wymagane umowy? Na Allegro jest sporo silników z zerwaną tabliczką znamionową zawierającą numery, czy kupno, używanie takiego silnika jest legalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.