Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Świerklaniec (kozłowa Gora)


siscom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W niedziele chcialbym sie wybrac do Swierklanca na rybki. Wie ktos moze jak sytuacja wyglada obecnie? Bo jesli dalej kiepsko z braniami to moze pojade gdzies indziej pobiczowac wode :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hm... zależy jaką metodę połowu preferujesz. Jeśli chodzi o łowienie z gruntu, to mogę wskazać dwa miejsca: jedno to mały cypel około 80 - 100 m za rybaczówką. Drugie - to po drugiej stronie zalewu, plaża (byle jak najbliżej tamy - oczywiście byle by zgodnie z przepisami).

Przy okazji: widzę że jesteś z Siemianowic. Może by kiedyś pomyśleć o wspólnym wypadzie na ryby? Tak się składa, że wracam właśnie do wędkowania po dłuższym czasie i szukam kogoś chętnego m. in. na wypady na noc - może np. właśnie na Świerklaniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

jezdze niemal dziennie tam , w dzien slabo teraz zeruje , w marcu i kwietniu przez dzien szlo polowic karpie , teraz raczej w nocy duże leszcze , karpie a ostatnio udało mi sie 30 m od brzegu zlowic 2 sumy ale małe.

Jesli ktos moze to niech powie jak wyglada sytuacja na wymysłowie bo dużo ludzi tam jezdzi ale czy przeklada sie to na efekty to niewiem, od kwietnia odkąd karp przestał żerowac tam niejeżdze i proboje za rybaczowka lub wałem i powiem z efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
jak można dojechać do wody autem

Nie wiem od której strony jedziesz czy od Bytomia czy od Tarnowskich -Gór

Przyjmijmy roboczo, że od Bytomia - Szarej - Piekary Kozłowa Góra i w pewnym momencie skręcasz w prawo i dojeżdżasz na zaporę dokładnie tak jak jedzie autobus KZKGOP nr 700

Jesteś na zaporze (koło przystanku) z lewej strony wzdłuż brzegu idzie droga (i tu nie wiem jak wygląda teraz ta polna droga bo dawno nie byłem) i albo zostawiasz wóz i targasz z buta wzdłuż brzegu na rybaczówkę, albo jeśli nadal się da tą drogą jedziesz sobie na miejsce.

Lecz lepiej niech ktoś z forum potwierdzi lub nie, możliwość przejazdu tą drogą od zapory do rybaczówki, bardzo dawno jeździłem tamtędy na motorze.

Nie wiem jak tam teraz z łódkami.

Ps. Postaram się złapać kontakt z kolegą, który tam często bywa, wypytam go "co i jak" , może uda mi się zdobyć telefon do rybaczówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Witajcie.

Dziś Piotrek wyciągnął mnie po raz pierwszy w życiu na Kozłową Górę.

Efekt:

4 sandałki od 45 do 47 cm (oczywiście wróciły bezpiecznie do wody), szczupak 47 cm (wrócił do wody) szczupak 53 cm i sandał 81 cm i 5,30 kg.

Mieliśmy też sporo brań niezaciętych wystarczy że powiem że siedzieliśmy od 7 do 14 a o godzinie 12 już nie mieliśmy żywców (a na początku mieliśmy 22 płotki) tylko jakieś zmaltretowane trupki.

Pod koniec miłe zaskoczenie kontrola (notabene pierwsza którą miałem w tym sezonie), więc połów został potwierdzony ;)

W najbliższym czasie postaram się wstawić fotkę sandała.

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się narobiło :mrgreen:

Na początek trzeba było Krzyśka wytargać na ryby :mrgreen:

Potem rano dostarczyć nad wodę do rybaczówki :mrgreen:

I jeszcze na dodatek zawiosłować na miejsce , zakotwiczyć , ryby podebrać itd. :mrgreen:

Oglądanie takiego okazu BEZCENNE a ile radochy miał Krzysiek to tylko on sam wie .

Widziałem rybę w naturze , ale ciekawe jak wyszły fotki CZEKAM kiedy wstawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Piotrze.

Zapomniałeś jeszcze o tym że:

trzeba było jeszcze zawiosłować z miejsca do rybaczówki, zrobić zdjęcia i odwieźć do domu ;)

Co do zdjęcia oto ono ;)

sandacz1_mala.jpg

Mam nadzieję że rybka się podoba ;)

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze tylko że jest to mój drugi sandacz złapany w życiu a pierwszy wziął chwilę przed tą mamuśką ;)

Jak to powiedziałem Piotrkowi życiówka, ale teraz trzeba postawić sobie poprzeczkę wyżej i pewnie kilka lat zajmie mi złapanie czegoś większego i piękniejszego ;)

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.