Skocz do zawartości
tokarex pontony

Świerklaniec (kozłowa Gora)


siscom

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wyprawa za leszczem, ale tym razem z łódki. Po dwóch godzinach poławiania drobnicy zaczęły w chodzić złote leszcze, które też wielkością nie grzeszyły. Średnia to około 35 cm, w sumie 12 sztuk. Obok z łódek rozgrywane były zawody rodzinne. Zwycięska para miała około 10 kilo ryb, przeważnie sam drobiazg, choć było kilka większych leszczy. Trafił się też karp ponad 2,5 kg. złowiony na bata. Z drapieżnikiem cieniutko wszyscy wracali o kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzisiaj o 7 rano miałem zawody na łódkach. Nie była to żadna rywalizacja o punkty w grand prix, poprostu luźne spotkanie w gronie 18 znajomych osób, połączone z rywalizacją. Ot tak dla zabawy :mrgreen: Każdy mógł więc łapać na 2 wędki, zgodnie z regulaminem PZW, oczywiście przestrzegając wszelkich norm ochronnych.

Razem z ojcem, jako że nie znamy tego zbiornika, szukaliśmy jakiejś podwodnej górki. przypadkiem zlokalizowalizmy taką na prawo od rybaczówki jakieś 100m od brzegu, niedaleko bojek. Jak sie później okazało popełnilismy błąd stawiając na połów ryb na płytszej wodzie. Mój rezultat około 500g dał mi jedno z ostatnich miejsc :neutral: Ojcec miał około 800g. Rano miałem szczupaka na żywca ale miał 42 cm.

Rybka jednak brała. Zwyciezca miał prawie 7kg pozostali niewiele mniej. Poza tym padło parę szczupaków na pobliskich łodziach, głównie na spinning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Jak wszystko pójdzie dobrze (tfu tfu!), to jutro odbiorę samochód od mechanika (choć słyszę to niemal codziennie), pojadę po wędkę i w Boże Ciało uderzę na Świerkol.

Będzie tam ktoś? Są jakieś wieści? Została tam jakaś ryba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem od 6 czerwca 4 razy pod rzad na swierkolu same małe szczupaki 45-50 ostatni dzien trafil sie jeden lepszy pponad 60 z sandaczem nedza cos urywało ogonki gum przypuszczam ze sandacze skubaly delikatnie nie do zaciecia,na kogucika szczupaczki,nie wiem jak teraz,planuje tam jechac w piatek po bozym ciele od rana zobaczymy jak bedzie,boze cialo odpuszczam bedzie masa luda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moi informatorzy (trzy niezależne od siebie źródła) twierdzą zgodnie, że jednak sandacz skubie. Co prawda, trzeba się napracować, ale da się złowić sandacza.

Do tego, w niedzielę na rybach spotkałem Kolegę, który wyjął stamtąd wąsacza 160cm!

Ale to jest stara wędkarska prawda, że szczupaki najlepiej biorą w kwietniu, podczas polowań na okonie; sandacze w maju, podczas prowokowania szczupaka, a sumy w czerwcu, na koguty...

Ja jadę w Boże Ciało, bo kiedy indziej nie będę miał czasu. Ten dzień na bank mam wolny, ale co dalej? Nie wiem.

Volfi, jedziesz sam czy z kimś?

Bo może bym dołączył w piątek, jakoś do 12 mam czas.

PS, co mi gościu pierdzielił, że OO suma jest do 15 czerwca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze teraz zaczol skubac początek czerwca była lipa jak mowiłem byłem 4 razy pod rząd,pytałem dziennie w rybaczówce po spłynięciu o wyniki,na pucharze kozlowej gory tez była mela z sandaczami bodajrze 2 szt na tylu wytrawnych spinnerow...,ale za to metrowa padła,wracając do tematu,jade w piątek rano o ile nie będzie lało i nie będzie 10 w skali bouforta jak w ostanie dni... na dzien dzisiejszy jade sam w razie czego zapraszam dam znac w czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy nie są optymistyczne, bo są klasycznie... niezgodne.

Jedni zapowiadają duchotę i burzę, inni zaś upały i słoneczko. Jak będzie? Zobaczymy.

Tak czy siak, ryba pewnie i tak nie będzie chciała brać :P

W czwartek jadę na 90%. W piątek mogę spróbować pospinningować do południa, ale niestety, na 14 muszę być w pracy :/

Protokół ze Spinningowego Pucharu Kozłowej Góry w PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jak pojade sam dam ci znac bede splywal z wody kolo 12stej ale chce byc juz o 5.00 na miejscowce ostatnio szlo brac lodki juz przed 5. Wszystko zalezy od aury na onecie zle to nie wyglada zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

witam

i jak tam ? dzieje sie coś na kozłowej ?

wczoraj byłem zobaczyć czy są jakieś miejsca nad wodą i czy rybka bierze to obstawione jest na full, a ryba ani drgnie, w siatkach po 2 - 3 leszczyki za 24h siedzenia... może ktoś dzisiaj wrócił z nocy i ma coś do powiedzenia ? :)

pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

żadnych ino nie ma, nie wiem czy jeszcze można łódke na noc wypożyczyć ale to jedyna chyba sensowna opcja na sandacza... Wybrałbym się na przeczyce za tą rybka, moze jutro mi się uda :)

jesli chodzi o kozłową to najlepiej albo od strony Wymysłowa (przydało by się wynieść ) lub może od ceglanej ale to trzeba drepatać ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.