Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

dzierżno duże - prosze o pomoc


skydriver

Rekomendowane odpowiedzi

Stan wody niski z racji remontu śluzy.. byłem na Rzeczycach bo zbieraliśmy zalegające śmieci - jest ich tam całe mnóstwo!!! Apel - zabierajcie ze sobą to co przywieźliście bo robi się tam coraz gorzej, istne wysypisko.

Jeszcze nikt na tak wielką wodę nie atakował - byłem 21 marca, teraz może już coś się ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

był może ktoś ostatnio tam? dzieje się coś ciekawego?

Spokojnie - można atakować. Ale jak znasz zbiornik, to wiesz, że i tydzień bez brania możesz siedzieć albo połowić w parę godzin jak nigdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

dudi82 nie ma tam po co jeździć, wraz z powodzią w maju spłynęło do kanału mase, naprawde mase karpia. Na rzeczycach siedziałem tydzień w sierpniu. Przez tydzień nie widziałem spławu karpia, mieliśmy jedno branie, zameldował się 1 karpik. Od maja pięknie mięsiarze pociągali karpia na kanale po naście sztuk, po naście kg, Rzeczyce były moim ulubionym jeziorem, aktualnie są skreślone z mojej listy na co najmniej 10 lat. Szkoda tego pięknego jeziora :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem dwa tygodnie temu pięć dni na Rzeczycach, zameldowały mi się dwa leszcze po 4kg. oraz jeden karpik 5kg. w ten piątek startuję ponownie i posiedzę do środy, zobaczymy co tym razem się zamelduje.

Witam

Macie może jakąś mapke z miejscami gdzie można zapolować na okonia i nie tylko.

Albo opis jak dojechać nad brzeg gdzie można coś połapać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym wyskoczyć na Przeczyce na drapieżnika. Prawdę mówiąc nie poławiałem na tym zbiorniku – wiec go kompletnie nie znam. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć – przede wszystkim jak tam dojechać od strony Gliwic i gdzie się zasadzić na np.: sandacza. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gliwic masz kawał drogi ,ale ogólnie jak kolega wyz,ej napisał ,kieruj sie na Siewiez ,tak jakbys jechał na lotnisko pyrzowice ,po tem jedziesz dalej w boguchławowicach widzisz jezioro z trasy i skrecasz w jedna z dróg w prawo i dojezdzasz nad jeziorko.Na sandacza praktycznie tylko wywózka na 200,300 metrów i najlepiej na przeciwko wyspy.Same rzuty gruntem mozesz sobie darowac.Sandacz bierze najlepiej na płotke oraz kiełbia,połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Chodziłem dzisiaj 3godz. rano z lekkim spinem od str. Rzeczyc i nie wiedziałem nawet małego okonka.

Łowiłem głównie na boczny trok, ale też na lekką główke z twisterem- i zero.

Łowi tam ktoś z was regularnie okonie na spina?

Może jakaś mała podpowiedź jak się dobrać do pasiaków na tym zbiorniku.

Wiado, że i tak zostaną w wodzie bo są zbyt "ciężkie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Połowiłem tam sporo okoni. Pewną miejscówkę masz właśnie od strony Rzeczyc przy tzw. flejarzach. Niezdarzyło mi się żeby tam nie połapać, choć wczesną wiosną nigdy tam nie łowiłem. W sierpniu najlepsza miejscóweczkę masz od strony Taciszowa przy wylocie do kanału. Zawsze ładne efekty tam miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eldorado okoniowe już się skończyło... sporo tej ryby padło 2 sezony temu. Te 4 lata temu garbusy po 35-40cm to była norma. Teraz już jest ciężko ale bardziej cieszą hehe

Co do szczupaka jest ale jak na lekarstwo... raczej jako przyłów bo z nastawieniem na niego możesz biczować wodę kilka dni ;)

Gdzie dokładnie warto się rozsiąść na leszcza, karpia lub lina ???

Heheh bardzo ciekawe pytanie... rozgryzałem ten zbiornik kilka sezonów i mimo niesamowitych opowieści lina tam nie złapałem. Leszcze są potężne ale łapią je przez okres 2-3 tygodni a potem spokój. Karpie są i to 20+ ale trzeba znać zbiornik a woda niemała. Dodam, że karasie medalowe ale srebrzyste.

Sama woda bardzo specyficzna albo połapiesz albo jesteś o kiju. Nawet duże karpie przemieszczają się w stadach takie 10+. Tutaj spora rola kormoranów... i ciekawostka PZW przejęło wodę 2 sezony i kormoran odszedł (były całe stada liczone w setkach - mam fotki jak polują).. hmmm moim zdaniem brak papu zmusił kolonię do przemieszczenia.

Osobiście odpuściłem sobie tą kiedyś wspaniała wodę - to tam po raz pierwszy goniłem wędkę hehehhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, wybieram się nad tą wodę pierwszy raz i nie wiem za bardzo na co się nastawiać, jak i na co łowić. Pomoc mile widziana gdyż ostatnie informacje są dość stare a od tego czasu na pewno wiele się zmieniło. Jeżeli chodzi o sprzęt dysponuję feederami, karpiówkami i spinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniło się i to dużo - teraz zbiornik świeci pustkami - nie ma wędkarzy. Zupełna lipa. Sporo miejscówek pozarastało np. cały brzeg od śluzy dolnej - nie ma jak połowić.

Zbiornik został "załatwiony", ale próbuj może..... Na pewno jest tam jeszcze potężny karp i są karasie, ale już nie w niesamowicie dużej ilości. Za to łatwiej złapać dużego leszcza hehehe.

Generalnie ja odpuściłem sobie tą wodę - przynajmniej na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc niezbyt ciekawie. A mógł byś może polecić inne zbiorniki warte uwagi w okolicy Gliwic na których mogę łowić ze składką PZW Katowice? Słyszałem o kanale Gliwickim ale na jego temat tez raczej jest mało wartościowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem od strony flejorzy za okoniem .Smród brud i ubóstwo.Najpierw cały dzień rwaliśmy zielska .Drogi dzień łowiliśmy ,wpadł rano okoń 15 cm i pod wieczór 16cm . Ostatni mój wypad tam .....syf ,zielsko ,brak ryb ,gówno wszędzie ....zmiana zbiornika o 300% ....kiedyś mój ulubiony ,dzisiaj najgorszemu wrogowi nie polecam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.